יוסי הגלילי || מי רוצה לדעת למה דונלד טראמפ כה מצליח?

Donald_Trump_Signs_The_Pledge_15

מחשבה פוליטית

1. בחירות למנהיגות אינם באמת פתוחים להשתתפות הקהל הרחב, כדי להיות מועמד עליך להיות מוסד, יש מוסדות שהם ישויות משפטיות מופשטות (בע”מ) ויש אנשים שהם מוסדות משפטיים מופשטים. הם מורכבים מהון, קשרים, מו”מ, קמפיין ועוד, הדמות הנוצצת היא רק המותג של המוסד, המועמד הוא מכלול הגורמים הדוחפים למען קואליציה של אינטרסים.

2. הציפיה של האזרח הפשוט לשוויון זכויות והזדמנויות מוגבלת. רק בהתנהלות מול אדם שווה כוח אפשר לצפות לשוויון זכויות. במגע עם גופים חזקים כגון חברות גדולות או רשויות ממשלתיות, נמצאים תמיד בעמדת נחיתות. כדי להבין על מה מדובר אפשר להיזכר במקרים שבהם נציגי חברות גובים כספים שלא כדין, וכל ניסיון הידברות נתקל בידי הנציג המבהיר במונוטוניות שאי תשלום יגרור עיקולים וריביות.

3. מכיון שמנהיג לא בוחרים מקבלים הבחירות משמעות מחודשת, הבחירות הופכות להזדמנות להשתתף בצורה אינטראקטיבית במאבק בין מוסדות שונים על תפיסת הכוח. ההצבעה אינה בחירה, אלא ביטוי להכרה בכוחניות של אנשים מוסדיים שונים.

4. לכן ניצחון בבחירות מובטח למי שמספק לקהל המשתתפים בהפנינג, בידור צבעוני ואינטנסיבי, ואם יש קצת אקשן, זה בהחלט רצוי ומועיל.

ועכשיו, מי רוצה לדעת למה דונלד טראמפ כה מצליח?

 

Donald_Trump_August_19,_2015_(cropped)דונלד ג’ון טראמפ (באנגלית: Donald John Trump; נולד ב-14 ביוני 1946) הוא איש עסקים, יזם בנייה, סופר, אישיות טלוויזיונית ופוליטיקאי אמריקאי. טראמפ מכהן כיושב הראש והמנכ”ל של התאגיד “The Trump Organization”, והמייסד של חברת “Trump Entertainment Resorts”, הבונות ומפעילות בניינים, בתי קזינו, מתקני תרבות ובתי מלון רבים ברחבי העולם.

אורח חייו הראוותני והגלוי של טראמפ הפך אותו לסלבריטאי בעשורים האחרונים של המאה ה-20. בראשית המאה ה-21 היה גם לאישיות טלוויזיונית מפורסמת ברחבי העולם בזכות תוכנית מציאות פופולרית שהפיק והנחה בשנים 2003–2015, בשם “המתמחה”, בה מתמודדת קבוצת אנשים על הזכות לעבוד כמתמחה בתאגיד שבבעלות טראמפ. מחליפו בהנחיית התוכנית הוא ארנולד שוורצנגר.

טראמפ זכה לפרסום רב בשל הקמת גורדי שחקים רבים ברחבי ארצות הברית ובעיר ניו יורק בפרט. בניינים אלו נושאים את שמו, שהפך למותג עולמי. המפורסמים בהם: “מגדל טראמפ” ו”מגדל טראמפ העולמי”, ממוקמים במרכז מנהטן.

טראמפ מתמודד בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית 2016.

קרדיט תמונות: Michael Vadonhttps://www.flickr.com/photos/80038275@N00/20724666936/

מיתוך: ויקפדיה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות… המשך לקרוא ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

כתיבת תגובה