יוסי הגלילי || כשידע הופך לכוח – חי נושא את עצמו

book

מאז אותו יום יפה שרוויתי מלוא הכוס מהתבונה, כרכנו את גורלנו יחד. עני הייתי ובקשתי להתפרנס ולצורך כך הלכתי לעמול במלאכת כפיים בחדרי המכונות של האנייה. מלאכה רבה הוטלה על כתפי, נושא הייתי מריצות מלאות ספרים לנוכח פתח כור הברזל הגדול שהיה בוער בלהבות אדמדמות שלחכו בתאווה את הידע הנמסך בהם. המילים היו נעשים לעיסה אדמונית של תשוקה ורצון, והייתה מניעה את סירתי הטרופה בים לנוע למחוז חפצי.

באמונה, שלא ידעתי אנה הוא מחוז חפצי, אבל המילים שנכלאו בין הדפים הלבנים היו משתחררות לחירויות yossi hagliliהפרשנויות דרך ארובת המשרפה, והעשן הלבן היה מתווה לי את הדרך, ככה זה כשידע הופך לכוח – חי נושא את עצמו.

למרות השחור שדבק בידיי מפיח האותיות, אהבתי את המלאכה, מחלפותיי היו מגוונים בגוונים עזים ועמומים התהדרתי בהם כהדר הלוחמים. עניין אחד היה מעיק עליי אסור הייתי בכבלים ארוכים שריתקו אותי אל חדרי המכונות ואילו לסיפון העליון לא יכולתי לעלות.

לכל כיון שהייתי פונה לא ראיתי כי אם את אותה התפאורה, ואני לבי היה חומד את ברק השמים, את המיית הגלים המתגעשים, בקשתי השתתף בקרבות האימתניים בין המים אשר מעל הרקיע ובין המים אשר מתחת לרקיע.

לשם כך שלחתי את ידי בגווילים, באין רואה הייתי מטמין בבגדי מקצת מן הספרים שמצאו חן בעיני, עד שאגרתי לי אוצר בלום של מילים בצקלון שהיה חגור למתניי.

לילה אחד הרעדתי בצינוק הדעת שם הייתי ישן בלילות וכדי לחמם את קרביי, אכלתי מעט מן המילים שאגרתי לי, החל גואה בי חום והייתי מצננו בלגימות של יין שהיו מוסתות נכונה את גלי החום שהמיסו את הכבלים שאסרו אותי, וכה ריקדתי לי אל גג הסיפון העליון.

הוא אשר אמר על מעשה אליהו בהר הכרמל: “ותפל אש הוי”ה ותאכל את העלה ואת העצים ואת האבנים ואת העפר ואת המים אשר בתעלה לחכה”

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

סדנאות לקידום והעצמה || מגמת הקולנוע בישיבת “תפארת יהודה”, הפרוייקט.

יהודה גרובייס | כמה פעמים בחיים אתה עושים משהו וגאים בו?! (גם רוחנית וגם מקצועית).… המשך לקרוא סדנאות לקידום והעצמה || מגמת הקולנוע בישיבת “תפארת יהודה”, הפרוייקט.

כתיבת תגובה