יום קשה לישראל || בעקבות החתימה על הסכם הגרעין עם איראן.

החתימה בוינההסכם גרעין היסטורי נחתם היום (שלישי) בין טהראן למעצמות בוינה: איראן התחייבה שלא לפתח נשק גרעיני ולאפשר פיקוח על כל המתקנים בשטחה, ובתמורה המעצמות הודיעו שיסירו את חרם הנשק שהוטל עליה ויקלו בעיצומים הכלכליים.

הנקודות המרכזיות של ההסכם הן שמהרגע שאיראן תוכיח לאו”ם עמידה בצמצום תוכנית הגרעין, על פי מתווה ההסכם, העיצומים כולם יוסרו. הדבר הזה, צפוי להתרחש במהלך שנת 2016.

עם זאת, אם איראן תפר את ההסכם – ניתן יהיה תוך כ-60 יום להשיב את העיצומים. לפקחים תהיה גישה מלאה לכל המתקנים האיראנים, אך תינתן לאיראנים זכות לערער על בקשות סיור והפקחים יגיעו רק ממדינות עם קשרים דיפלומטים עם איראן, לא מארצות הברית למשל. בעוד חמש שנים יוסר חרם הנשק על איראן ובעוד שמונה שנים תוכל איראן טכנולוגיות של טילים בליסטיים.

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התייחס להסכם הגרעין שנחתם הבוקר ואמר:

הגענו להסכם ארוך טוח שימנע מאיראן להשיג נשק גרעיני. הדיפלומטיה הביאה להסכם ארוך טווח חלפו חמישים שנה מאז אמר קנדי שאסור לנו להגיע למו”מ מתוך חולשה אלא מתוך עוצמה. העימות מול הסובייטים והיום מול האירנים..

ההסכם עשוי להשפיע על מה שקורה במזרח התיכון, הצלחנו לעצור את התקדמות השגת הנשק הגרעיני, נוכל להבטיח שאירן לא תפתח נשק גרעיני, והוא עומד בכל התנאים שהצבנו במו”מ, כל הדרכים לנשק גרעיני בוטלו, בגלל ההסכם איראן לא תייצר את החומרים להרכבת נשק גרעיני, איראן תעמיד את הסרקזות לפיקוח מתמשך, היום יש לאיראן אמצעים להרכיב 10 כלי נשק גרעיני, ובזכות ההסכם לא תהיה לה אפשרות להרכיב אפילו ראש נפץ גרעיני אחד,

ב15 השנים הקורובות איראן לא תבנה כורים למים כבדים, העסקה אינה מבוססת על אימון, אלא על הליכי בדיקה קפדניים שיתבצעו מסביב לשעון, יהיה פיקוח על כל אספקת החומרים על הצנטריפוגות, איראן לא תוכל להפוך את הדלק משימוש אזרחי לשימוש צבאי,

הפקחים יוכלו להכנס לכל אתר חשוב. לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, ויהיה לה פיקוח ותוכל להיכנס לכל מקום

היכן שצריך, מתי שצריך, ואיפה שצריך, איראן מחויבת במסגרת ההסכם, שלא להרכיב נשק גרעיני, בזמן שאיראן מנסה ליישם, היא תקבל הקלות בסנקציות, גם מאמריקה וגם ממועצת הבטחון של האו”מ, אירן צריכה לנקוט צעדים מצידה, ורק אחר כך יוסרו הסנקציות,

בתקופה של חמש שנים.

אם איראן תפר את העיסקה כל הסנקציות יוחזרו מיד, יהיו השלכות ברורות לכך הפרה של ההסכם. הקונגרס יוכל לבחון את ההסכם הזה, בשעה שהעם האמריקני בוחנים את הסכם מוטב לבחון את החלופה, בלי העיסקה הזו אין לנו תמיכה בינלאומית להחזיק בסנקציות עד אין קץ, המטרה להשיג זאת בדרך דיפלומטית. אם לא כך

לא נוכל לעצור את איראן מלהשיג את נשק גרעיני, וכך מדינות אחרות יוכלו להשיג נשק גרעיני, אני המפקד העליון של ארה”ב אני צריך לקבל החלטה האם צריך לפעול בעוצמה צבאית, ולא אאסס להשתמש בכח אם אצטרך לעשות זאת, אם לא תהיה עסקה הסיכוי למלחמה במזרח התיכון גובר, התרחיש הגרוע ביותר אם איראן תפר את העסקה. יהיה אפשרות לאכוף על איראן את הסנקציות לכל נשיא עתידי בארה”ב. מדענים עוקבים על העיסקה הזו. יש לנו עסק עם מדינה שהיתה אויבת מושבעת של ארה”ב במשך שנים, אבל אני מזכיר, שלא עושים עסקות כאלה עם חברים,

ההסכם הזה משרת את ארה”ב ובעלות בריתה, אנחנו לא חייבים לקבל את המגמה האין סופית של כניסה, לעימות, זה לא הזמן לפוליטיקה ומשחקים, מילים קשוחות מאמריקה לא פותרות בעיות, אנחנו שותפים לתחושות של חברים באזור כמו ישראל והחשש שיגרום לפגיעה ביציבות באזור, אך מאמינים שללא ההסכם לאיראן יהיה נשק גרעיני.
נמשיך במאמצים להגביר את בטחונה של ישראל מאמצים שגברו יותר מכל תקופה בתקופה האחרונה, נמשיך גם במלחמה נגד דעעש, האזור הזה שידע כל כך הרבה סבל הולך לדרך חדשה,

הגישה העוינת גם כלפי ישראל היא מבוי סתום. איראן צריכה יותר להשתלב בכלכלה העולמית, והעסקה מציעה לעם האיראני בדיוק את זה, עלינו לאפשר לעם האיראני את זה, בתום חודשים ושנים ארוכות אני רוצה להודות לכל הצדדים שהיו מעורבים במו”מ

הוכחנו לעולם שאנחנו יכולים לעשות דבר גדול כשאנחנו פועלים יחד. אני רוצה להודות לצוות המו”מ האמריקני ולכל יתר הצוותים.

דברי ראש הממשלה נתניהו בעקבות חתימת ההסכם בין המעצמות לאיראן

היום, העולם הוא מקום מסוכן פי כמה מכפי שהוא היה אתמול.
המעצמות המובילות בעולם הימרו על עתידנו המשותף בעסקה עם נותנת החסות העיקרית של טרור גלובלי בעולם. הן הימרו על כך שבתוך עשור, משטר הטרור באיראן ישתנה, תוך שהן מסירות את כל תמריץ אפשרי לשינוי מסוג זה. למעשה, העסקה מעניקה לאיראן את מלוא התמריצים שלא להשתנות.

בעשור הקרוב, העסקה תתגמל את משטר הטרור בטהראן במאות מיליארדי דולרים. כסף מזומן זה ישמש למימון פעילות הטרור של איראן ברחבי העולם, תוקפנותה באזור ומאמציה הבלתי פוסקים להשמיד את ישראל.
למרבה התדהמה, עסקה זאת אינה דורשת מאיראן להפסיק את התנהגותה התוקפנית בשום צורה שהיא. ורק ביום שישי האחרון, התוקפנות הזאת הייתה גלויה לעין כל.

בשעה שהנושאים והנותנים עסקו בסגירת העסקה בווינה, הנשיא המתון כביכול של איראן בחר להשתתף בעצרת בטהראן שבה המון משולהב שרף דגלים אמריקניים וישראליים וקרא “מוות לאמריקה, מוות לישראל!”
זה לא קרה לפני ארבע שנים. זה קרה לפני ארבעה ימים.

ב-21 במרץ הצהיר מנהיגה העליון של איראן, האייתולה חמינאי, שהעסקה לא תגביל את תוקפנותה של איראן בשום צורה שהיא. הוא אמר: “המשא ומתן עם ארה”ב הוא על הסוגיה הגרעינית ותו לא”.
ולפני שלושה ימים הוא הבהיר זאת שוב. “ארה”ב”, הוא אמר, “היא התגלמות השחצנות בעולם, והמאבק נגדה יימשך באין מפריע גם אחרי שעסקת הגרעין תושלם”.

הנה מה שאמר חסן נסראללה, המנהיג של ארגון הבת הטרוריסטי של איראן, החיזבאללה, בנושא הסרת הסנקציות, שהיא מרכיב מרכזי בעסקה. הוא אמר: “איראן עשירה וחזקה תוכל לעמוד לצד בני בריתה וידידיה באזור יותר מאי פעם”.

תרגום: התמיכה של איראן בטרור ובחתרנות רק תגבר בעקבות העסקה.
בנוסף למילוי כספות הטרור של איראן, העסקה הזאת חוזרת על הטעויות שנעשו עם צפון קוריאה.
גם שם הובטח לנו שפיקוח ואימות ימנעו ממשטר חשוך מלפתח נשק גרעיני.

וכולנו יודעים איך זה נגמר.

השורה התחתונה של העסקה הגרועה הזאת היא בדיוק מה שאמר הנשיא רוחאני היום: “הקהילה הבינלאומית מסירה את הסנקציות ואיראן שומרת על תכניתה הגרעינית”.

בכך שאינה מפרקת את תכנית הגרעין של איראן, העסקה הזאת תעניק בתוך עשור למשטר טרור עשיר פי כמה ונעדר כל שינוי או חרטה, את היכולת לייצר פצצות גרעין רבות, למעשה ארסנל גרעיני שלם ואת האמצעים לשגר אותו.

איזו טעות היסטורית מהדהדת!

ישראל אינה מחויבת לעסקה הזאת עם איראן, וישראל אינה מחויבת לעסקה הזאת עם איראן כיוון שאיראן ממשיכה לחתור להשמדתנו.

נמשיך להגן על עצמנו תמיד.
תודה.

 

נתניהו שוחח עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (שני) עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בעקבות החתימה בין נתניהו ואובמההמעצמות לאיראן.
מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו הביע בפני הנשיא אובמה את דאגותיה של ישראל מההסכם.

נתניהו הדגיש שבחינת ההסכם מעלה שתי סכנות מרכזיות: הוא יאפשר לאיראן להתחמש בנשק גרעיני בין אם בשמירה על ההסכם בסוף התקופה של 10-15 שנה, ובין אם בהפרתו קודם לכן. בנוסף הוא יזרים מאות מיליארדי דולרים למכונת הטרור והמלחמה האיראנית שמאיימת על ישראל ועל העולם כולו.

 

גם נשיא איראן, חסן רוחאני, נשא דברים בארצו ואמר:

האירני“היום מסמל עברונו את תחילתו של שיתוף פעולה חדש עם העולם, למרות המאמצים של ישראל למנוע הסכם”. מוקדם יותר שיבח שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, את ההסכם. בנאומו בווינה, שם הגיעו להסכם סופי בתום דיונים מרתוניים, הוא אמר כי מדובר ברגע היסטורי והוסיף כי “ההסכם שהושג לא מושלם לאף צד, אך הוא מהווה הישג היסטורי לכולנו”.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ברוך דיין האמת || הרבנית יעל כהן אשת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס הלכה הבוקר לעולמה

אבל כבד עם היוודע על פטירתה של הרבנית הגדולה, אשת חבר כחבר, הרבנית הדגולה מרת… המשך לקרוא ברוך דיין האמת || הרבנית יעל כהן אשת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס הלכה הבוקר לעולמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *