יום ירושלים שמח || דוד דרור חשבון נפש מה היה ומה יהיה

jerusalem

ביום 05.06.1967 (לפני 49 שנה בדיוק) פתח חיל האוויר במבצע “מוקד” בתגובה לצליחת תעלת סואץ ע”י כוחות האויב המצרי, והתגרויותיו הבלתי פוסקות של נשיא מצרים – נאצר.

באחד המבצעים המזהירים בתולדות המלחמה המודרנית השמיד חיל האוויר, בחסדי ה’, ובפיקודו של אלוף מוטי הוד, בגל התקיפה הראשון, אשר בו השתתפו כל מטוסי חיל האוויר (פרט ל 12 אשר נשארו למשימת הגנ”ש), 6 שדות תעופה מצריים ו – 197 מטוסי קרב; בגל התקיפה השני חילל האוויר השמיד 107 מטוסי קרב נוספים וכן מטרות נוספות שלא הושמדו כליל כפי שעלה ב BDA.

מבצע מוקד, השיג למעשה בשעתיים הראשונות למלחמת ששת הימים עליונות אווירית מוחלטת, ואפשר לצה”ל להנחית אגרוף ברזל על כוחות האויב המצרי, הסורי, הירדני, וכן על כוחות עיראקיים שניסו לתקוף בצפון.

במקביל הושמעה בקשר אוה”ק, “סדין אדום” וכוחות היבשה, בפיקודו של אלוף שייקה גביש, הסתערו קדימה, והיכו במאמץ משולב של שלוש אוגדות באוייב המצרי, והנחילו לו לבסוף תבוסה מוחצת.

בערך באותה שעה, החלו שידורי רדיו מצריים (קול הרע”ם מקהיר”) אשר שקרו לאזרחיהם, כהרגלם בכל המלחמות, ודיווחו על “תבוסה ציונית” והתקדמות כוחותיהם לתל-אביב. למעשה – הצבא המצרי בשלב הזה היה גמור ולא היה לו שום סיכוי ליתן מענה הולם לצה”ל.

במלחמה זו שנמשכה 6 ימים בלבד כבש צה”ל שטחים הגדולים למעלה מפי 3 משטח מדינת ישראל הריבונית עד אז (כאשר כל רצועת עזה נכבשה בשעה), ובפרט את המקומות המקודשים לעם היהודי מאז ומעולם – את אזור הר המוריה, אשר לימים נבנו בו בית המקדש הראשון אשר עמד על תילו 410 שנה, בית המקדש השני אשר עמד על תילו 420 שנה, ובע”ה בקרוב בית המקדש השלישי אשר יכון לעד.

היום, חיל האוויר הישראלי, הוא החזק ביותר במזרח התיכון, ואחד החזקים בעולם; יכולותיו עולים באיכות ובכמות בכמה וכמה רמות על מדינות האזור, ואת המכות שהנחית על צבאות האוייב ב – 6 ימים, הוא מסוגל להנחית בשעות ספורות.

יחד עם זאת, לפני כמעט שנתיים הוא ניהל מלחמה בת 50 יום אשר הסתיימה בתיקו, מול אויב ללא חיל אוויר, ללא חיל ים, ללא שריון, ללא תותחנים, ללא חירמ”כ, ועם חיל רגלים אשר בעיקר התחבא כשפן במנהרות מתחת לאדמה, במבני או”ם, במוסדות חינוך, בגני ילדים, במלונות שבהם שוכנת תקשורת זרה, בבתי קברות, במסגדים, מתחת לבית החולים שיפא, ומתחת לבית החולים השיקומי בצפון הרצועה.

ללמדנו שני דברים – הראשון, כלי המלחמה הטוב ביותר שקיים, אם הוא מונהג בידי הנהגה חלשה, רופפת וללא בהירות מוסרית שעיקרה רצון להכריע את האויב והעדפת חיי אדם יהודיים בכל תנאי לא מהווה שום יתרון בשדה הקרב. השני, הצורך בסיעתא דשמייא.

יום ירושלים שמח, יהי רצון שנזכה לביאת גואל צדק, בניין בית המקדש, ולישיבת הסנהדרין בלשכת הגזית.

בסרטון המצורף – המלך חוסיין מודיע בבכי על הכישלון המוחץ שנחל.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

לא יודע כמה מכם עוקבים ומצויים בפרטים שכאלו, אבל דברים מאוד דרמטיים מתחוללים בזירת מלחמות… המשך לקרוא אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *