חרדים לשלום || ביקרו ברמאללה וגילו “קבר צדיק”.

קבר ערפת
נטע כץ “בדיוק כמו ביקור באושוויץ או בארמון צ’אוצ’שסקו”.

אליהו עזריאל | אתמול ביקרה משלחת חרדים במסגרת סיור לימודי של “חרדים לשלום” המכילה ידידים חרדים ממכריי, המשלחת ביקרה ברמאללה שמעה סקירות על “תפישות החיים של הפלסטינים”. תמונות ממקומות שונים במרחבי הניו-מדיה למיניה הראו אנשים שהצטלמו במין איזו ארשת מבודחת בקברו של עראפת במוקטעה.   

ובכן חברים, הבה נעשה מעט סדר בבלגן, הנטייה לנון – קונפורמיזם הנטועה גם בי, אוי לה אם תמחוק את השכל הישר, את ה- common sense!

כאדם השוחר חיים ושלום – ודווקא בסדר הזה – אזי:

ערבי שיוכיח שרצונו בשלום – יקבל את ידי המושטת, בשמחה ובידידות.

ערבי מוסלמי שיוכיח את רצונו הכן בשלום – אהלן וסהלן. שכן רצוי ומקובל יהיה.

אולם –
ערבי / מוסלמי שיצהיר על שנאתו למדינת ישראל ורצונו במחיקתה, ערבי / מוסלמי שיבחר בטרור, ברצח ובדם – הוא אויב. ועם אויב לא מדברים, לא עושים שלום.

כן, שלום לא עושים עם אויבים, שקר!
שלום עושים עם אויבים לשעבר, שהחליטו לזנוח כליל את דרך הטרור, וגם אז – היעלה על הדעת לבקר בקבר אחד מהרוצחים? שלא לדבר על ראש וראשון להם? ארכי – רוצח מנוול רשע, שטן עלי אדמות, שבהוראתו הישירה נהפכו חייהם של יהודים, בני עמכם, לגיהינום, לתופת, לשאול?!

טענה אחת ששמעתי אתמול אמרה: “אין בקבר שום דבר סמלי, סקרנות ותו לא להכיר את הצד השני…”,

אתה שומע זאת ומתמלא קבס, האומנם? לו למשל הייתי עושה את צרכיי על קבר אחד האנשים היקרים לטועני הטענה, האומנם יכולתי לומר שאינני רואה בקבר שום דבר סמלי? האם זה היה מתקבל?!

אויב מכבדים במנחה אחת: מנחת עופרת היישר לבין עיניו. חד וחלק.

כל אלו שהשתתפו בביקור איוולת זה, הותירו מאחור… מה? את ליבם היהודי? את כאבו של עמם? מה?!
והאם שיתוף פעולה עם האויב הוא דבר השווה הפסד מצפוני כה גדול? תמהני.

חברים יקרים ואהובים (!) , חזרו בכם.

רחימו תקיעא בליבאי מסטרא דא, וריתחא מסטרא דדא… מצד אחד יש בליבי אהבה ובצידו האחר הוא רותח

תגובת נטע כץ ממשתתפי הסיור הלימודי ברמאללה

“חרדים לשלום” או בשמה האחר “חרדים למדינה” היא קבוצת למידה שזהו המחזור השני שלה, הקבוצה מורכבת מ 15חרדים וחרדיות, רובם פעילים חברתיים במגזר החרדי.

באופן כללי אתה קצת טועה במהות העניין. לא מדובר פה בסיור שלום או בשיח שכזה.

מדובר פה בסיור למידה ברמאללה להכיר, לראות, בלי מתווכים את המציאות. להכיר את התרבות והמציאות שקורית פה חצי שעה מירושלים. קפיצה לחו”ל לגיחה קצרה…

לא מדובר פה בעלייה ל”קברו” במימד הסמלי, אלא בסיור תיירותי – לימודי בו בין השאר ביקרנו במונומנט שהוקם על קברו. בדיוק כמו ביקור באושוויץ או בארמון צ’אוצ’שסקו.

                                                                        *

התמונה באדיבות היימישע פרעיימי‏ היא צולמה אתמול במוקטעה, רמאללה. על ידי חבר חסידי המתגורר בבני ברק אשר השתתף יחד עם חרדים נוספים בסיור לימודי חשוב זה.

נ.ב. למען הסר ספק, החסיד נמנה על חוגי המשתתפים בבחירות והצביע ליהדות התורה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה