חיים בפחד || האם שאלתם את עצמכם את השאלות האלה?

טרור איסלמיסטי

בניהו יום טוב | לפני מספר ימים היה פיגוע באנקרה, למעלה ממאה הרוגים טורקים, יום למחרת, מחבלת עולה לירושלים עם רכב מלא בבלוני גז, נוסעת בטעות על נתיב תחבורה ציבורית וגורמת לשוטר תנועה לעצור אותה ולבקש רשיונות, במקום לתת לו ולהמשיך בדרכה ליעד היא צועקת ‘אללה וואכבר’ ומנסה להפעיל את המטען, השוטר נבהל, לוקח צעד אחורה, רק בלון גז אחד מתפוצץ המחבלת נפצעת אנושות והוא נפגע קל מלהבות, זה לא מונע ממנו להזעיק עזרה, לעצור את התנועה ולמנוע מאוטובוס מלא בנוסעים שעבר בסמוך להתקרב למכונית הבוערת.

מה גרם לה לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית? מה גרם לו לעצור אותה? למה היא לא נתנה לו את הרשיונות והמשיכה? איך זה יכול להיות שבלון גז אחד מתפוצץ וכל השאר לא? איך השוטר לא נשרף למוות?

שרשרת של שאלות שאין עליהן תשובה!

ננסה נדמיין לעצמנו רגע שהיא הייתה מצליחה להגיע לירושלים, למחנה יהודה או ליפו ואז מתפוצצת שם, איזה אסון היה קורה? כמה הרוגים היו אז?

יום לפני באנקרה מתו למעלה ממאה טורקים ממטען נפץ, איך אצלנו התוצאה שונה?

חשבתם על זה?

התבוננתם בשרשרת האירועים שקרו לנו בשבועיים האחרונים?

עשרות אירועי דקירה, עשרות יידויי אבנים, עשרות בקבוקי תבערה, ברוב המקרים פצועים קל לכוחותינו והמחבל מחוסל…

ראיתם בטח את הסרטון של האירוע שהתרחש בשבת, קבוצת שוטרים עומדת לדבר, מחבל יושב מטר מהם במשך דקות ארוכות, פתאום צבע המעיל שלו מזכיר לאחד השוטרים את צבע המעיל של המחבל השני והוא ניגש אליו לבקש תעודת זהות, המחבל מוציא לו תעודת זהות ומסתער עליו בדקירות לראש, השוטרים תוך שניה מחסלים אותו,

ראיתם את העוצמה של הדקירה? רק פצוע קל! מה גרם לשוטר פתאום לתשאל אותו? איך הם לא הבחינו בו דקות ארוכות קודם לכן? מה מנע ממנו לתקוף אותם מאחור? איך השוטרים לא איבדו עשתונות?

שאלתם את עצמכם את השאלות האלה?

שאלתם את עצמכם איך המדינה עם הצבא החזק בעולם לא מצליח להתמודד עם טרור של סכינים? שאלתם את עצמכם אם בכלל ניתן להשתלט על המצב? האם יש פתרון?

נערה הולכת לבית הספר, מחביאה סכין בין ספרי הלימוד בילקוט על דעת עצמה ויוצאת לתקוף חייל? שירותי המודיעין יכולים לעלות על זה? השב”כ יכול למנוע את זה? אין סיכוי, זה ספונטני, זה טרור יחידים, אי אפשר להשתלט על זה!

ילד בן 13 יוצא לשכונה הסמוכה עם סכין, תחשוד בו? הוא מחורר את הגוף של ילד בן גילו שרוכב על אופניים, הילד מאבד כמויות עצומות של דם ונשאר בחיים, קולטים? ילד בן 13!! מי היה מאמין?? מי היה חושד?? ואם ילד בן 13 הצליח לפצוע קשה איך המבוגרים יותר לא הצליחו לשרוט?

הערב בירושלים, מחבל באוטובוס מנסה להשתלט על נשק של חייל, עובר שם ‘במקרה’ אדם עם נונצ’קו, עולה לאוטובוס ונלחם בו עד שכוחות הבטחון מגיעים לנטרל אותו, חשבתם מה היה קורה לו המחבל היה מצליח להשתלט על הנשק בתוך האוטובוס שהיה מלא בנוסעים? כמה הרוגים היינו סופרים? ומי לעזאזל מסתובב עם נונצ’קו ברחוב? מה גרם לו לתפוס אומץ ולנטרל את המחבל?

יש עוד ים שאלות, ותיכף נגמר לנו הזמן, אם רק נעצור לרגע, אם רק נתבונן, נגלה שאנחנו עוברים כאן ניסים גלויים יום יום! “אם ה’ לא ישמור עיר שווא שקד שומר”!

אנחנו חיים בפחד, אבל במקום לקלל את המקל שמכה בך תסתכל מי מחזיק בו, תשאל את עצמך מה הוא רוצה ממך? למה הוא היכה אותך? למה הוא הכאיב לך רק בקטנה? מה הוא בא לסמן לך?

אם רק נסתכל על הכל בעינים הנכונות, אם רק נבין את עוצמת הניסים שעוברים עלינו יום יום, אנחנו נפנה ישירות לבורא עולם, זה ששולח לנו את האיתותים הללו ונאמר לו: אבא, תודה! תודה שאתה שומר עלינו תודה שאתה מציל אותנו ותודה גם שאתה מכאיב לנו, הבנו את המסר, הבנו את האיתות, מבטיחים להשתדל, מבטיחים להשתנות.

מתוך שיחה שנמסרה הערב במרכז ‘התחברות’ ע”י בניהו יום טוב

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

בדוק גם את זה

החרדיות המזרחית || הפוטנציאל העיקרי לישיבות תיכוניות חרדיות

 לראשונה סקר שנעשה ע”י חברת “אסקריא” שהתבצע בקרב 320 משיבים מהקהילה החרדית, ובו ממצאים מעניינים… המשך לקרוא החרדיות המזרחית || הפוטנציאל העיקרי לישיבות תיכוניות חרדיות

כתיבת תגובה