חג שבועות שער הנון || שמחה גדולה

דיאלוג משותף

סיימנו את ספירת העומר, ארבעים ותשעה ימים בהם עסקנו בתיקון המידות – שבע הספירות מחסד עד מלכות, המייצגות גם תכונות נפש הקשורות בעיקר לעולם הרגש שלנו. בליל שבועות כבר איננו סופרים בפועל, ובכל זאת נאמר בתורה “תספרו חמשים יום”, ומכאן שגם בשבועות יש ספירה כלשהי. מהי?

מעל שבע הספירות שעסקנו בהן, נמצאת ספירת הבינה, שבה ישנם “חמשים שערי בינה” – ממש כמו היום החמישים של חג השבועות. כלומר, לאחר שעבדנו על העולם הרגשי, המוחצן יחסית, אנו עולים לממד גבוה יותר, הרובד השכלי המיוצג בספירת הבינה. כאן הספירה נעשית כאילו מעצמה, היום ‘נספר’ מעצמו, ואנו זוכים לקבל את התורה (המדברת בלשון השכל-הבינה). בתוך “שערי הבינה”, השער החמשים, המכונה גם “שער הנו”ן”, הוא ידיעת ה’, כמו החוויה של מעמד הר סיני בה ה’ מתגלה ואומר ‘הנה אני’ – “אנכי ה’ א-להיך”.

החוויה הפנימית של ספירת הבינה היא השמחה. כך לאחר שסיימנו את תיקון הלב בספירת העומר, איננו שוקעים בסיפוק עצמי נמוך (שיהרוס את מה שנעשה), אלא פשוט שמחים – שמחים בחג, ביום-טוב הזה, ושמחים בקבלת התורה. המלה חמשים עצמה משנה את סדר האותיות והופכת לשמחים. קבלת התורה בשמחה ובפנימיות

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה