התביעה הצבאית || החייל היורה יואשם בהריגה ולא ברצח

 

elor azaria

התביעה הצבאית החליטה כי החשד המיוחס לחייל היורה מהתקרית בחברון הוא הריגה ולא רצח. בדיון המתקיים כעת בהארכת מעצרו של החייל אמר התובע הצבאי סא״ל אדורם ריגלר כי החייל ירה במכוון וללא צורך מבצעי במחבל, ודרש להאריך את המעצר בשבוע ימים.

יאיר נבות | כתב “ידיעות אחרונות” ברוסיה

בתוך כך מסתבר שעוד לפני התקרית בחברון פירסם אלוף פיקוד המרכז נוהל מבצעי חדש, ולפיו אין צורך באישור חבלן כדי להעניק טיפול רפואי במחבלים. ההנחיות קובעות, על פי בדיקת וניתוח אירועי דקירה קודמים, כי לא סביר שמחבלים דוקרים נושאים על עצמם גם מטעני נפץ.

די בבדיקה של מפקד בשטח, דהיינו מ״מ או מ״פ, שאחריה ניתן להעניק טיפול רפואי למחבל הפצוע.

בצה״ל מתייחסים בספקנות לתחקיר מד״א ולפיו חובשי הצלה יו״ש נהגו כהלכה כשלא טיפלו במחבל משום שהיה עליהם לדבריהם להמתין לחבלן, ומדגישים כי המ״מ בשטח פעל ע״פ ההנחיות וביצע בדיקה על גופם של שני המחבלים לוודא שאינם ממולכדים. כפי שכבר כתבתי,

בצה״ל חושדים שאזהרת החובשים האזרחים (״הצלה יו״ש״) לחיילים לגבי מטען לכאורה נועדה למנוע טיפול רפואי במחבל הפצוע, וזו תופעה החוזרת על עצמה בעת פיגועים.

אגב, התחקיר המבצעי הראשוני לגבי התקרית הושלם ע״י צה״ל ביום התקרית ב 12:30, ושר הביטחון והרמטכ״ל קיבלו את פרטיו עוד לפני פירסום הסרטון של ״בצלם״.

בתמונה (צילום מסך דף פייסבוק ) החייל אלאור עזריה בימים טובים יותר

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה