השבוע ביום שני הלך לעולמו שריד לדור דעה, הרב יהודה קופרמן זצ”ל.

הרב יהודה קופרמן

ישראל כהן – רוזובסקי | השבוע ביום שני (כ”ד בטבת ה’תשע”ו) הלך לעולמו שריד לדור דעה, פורץ דרך הרב הצדיק ר’ יהודה קופרמן זצ”ל. עלה לארץ בשנת תשכ”ג ושנה לאחר מכן הקים את מוסד חייו “המכללה לבנות – ירושלים” וכן את המכללה לבנים “מכללת בית וגן”.

הרב היה דמות לחיקוי בעיני תלמידיו, גאון בתורה, בפשטות ובאצילות ומידותיו הנעלות גרמו לכל מכריו להעריצו.

מחבר הספרים “פשוטו של מקרא”, “מבוא ללימוד תורה”, “קדושת פשוטו של מקרא”, “בא לכלל כעס – בא לכלל טעות” והאדיר את פירוש ה’ספורנו’ וה’משך חכמה’ על התורה.

כן זכה לפרסים רבים על מפעליו וספריו.

הרב קופרמן זצ”ל כאיש בעל שיעור קומה ובעל ניסיון בחינוך,

נהגתי להתייעץ עימו ותמיד הקפיד לחדד את חשיבות לימוד פרשת השבוע על הסדר, ונהג תמיד לציין ולספר כשפוגש תלמידים ותלמידות שהקימו כבר בתים, דאגו לספר ולהדגיש בפניו את הרושם והטעם הטוב שעדיין נשאר להם עם השנים מהשיעורים המרשימים שמסר, ובהשראתם מנווטים ומעמידים את ביתם בדרך התורה והיראה,

במפגשים שהייתי נוהג להיוועץ עימו, דאג תמיד להזכיר את חשיבות לימוד פרשת השבוע על הסדר, שזה הדבר שהתלמיד לוקח תמיד לכל חייו.

יהי זכרו ברוך!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה