העצמה נשית || כיצד להגיד לא ולהרגיש טוב עם עצמך

 

כיצד תגידי לא בלי להרגיש אשמה.

איך את לא אומרת לה שאינך יכולה ? שאלתי. היא הביטה בי כאילו נחתתי מהירח.

ומה היא תחשוב עלי ? שאלה בחזרה.

אני מסתכלת עליה ומנסה להבין איך מה השכנה תחשוב עליה, יכול לגרום לה סבל כזה ?!

העצמה נשית עם המנטורית מיכל לשם בטור אישי שיגרום לך להגיד לא !

הכול התחיל בשעה ארבע כשהוצאתי את הקטנה שלי מהגן, היא ניגשה אלי עם איחולי שלום מסוף הרחוב כשהיא נראית עייפה ותשושה אבל לדבריה או כצעקתה מהמרחב חכי אני חייבת אותך.

אז חיכיתי ☺ איחלתי מזל טוב כשראיתי שהיא ממש לפני לידה כשמסביבה שלושה זאטוטים קטנים מרוחים חצי דבוקים על אמא. והיא בלי אוויר מתחילה לספר לי תוך כדי בקשה מהגדולה שבחבורה לרוץ להוציא את אודליה שלה מהגן לפני שיקנסו אותה שוב על איחור.

את לא מבינה אני תשושה שכנה שלי כל צהריים שולחת את הקטנים שלה אלי.

היא יודעת שאני לא עובדת והבית שלי נראה כמו אחרי סופת הוריקן במצב תמידי, מותר אצלי הכל על הספה הסלון ובחדרים אוכלים משחקים מציירים ואפילו עושים אוהלים, ואני ?  מותשת משני הקטנים שעדיין איתי בבקרים. חושבת על המחר כלומר הלידה הקריבה ומתוחה ממנו .וכבשש בערב  ילדיי השכנים עוזבים אותי לאנחות אני מתחילה לנשום לכעוס ולפעמים גם לצעוק על ילדיי לסדר לארגן להתארגן. לא יכולה יותר, כל הדרך חזור מהגן מידי יום אני הולכת עצבנית המחשבה שחבורת הילדים מחכה ליד דלת ביתי מוציאה אותי מדעתי.

זהו, היא סיימה את נאומה שהיה ארוך יותר ממה שאני משתפת כאן והסתכלה עלי במבט נוגה.

המשך השיחה הארוכה נגמרה על הספסל הציבורי בגינה לקול ילדיה המשתעשעים במגלשות ובארגז החול כשהיא הולכת מחויכת.

בואי נחשוב רגע כמה פעמים זה קורה לנו?

לא יכולנו לעזור לשכנה עם הילדים. לאחות עם העוגה ולקולגה עם רעיונות טובים כי היינו עמוסות, עסוקות ,או אולי לא פנויות בראש או ברגש.

והלא נעים הזה תפס אותנו עושות חסד שכולו עבירה על חשבוננו או חשבון משפחתנו כששפתינו מכווצות מכעס ותסכול למה לא אמרתי לה לא ? למה אני תמיד חייבת לרצות ? איך זה קורה רק לי ? איך מצליחים לומר לא, בלי שהשמים ייפלו עלי ?

רובינו בשלב כזה או אחר עוברות את זה חלקינו במשפחה וחלקינו יותר בחברה.

ברוב  המקרים זה נובע מחוסר הערכה עצמית, התודה שלהם אחר כך מרימה אותנו וגורמת לנו להרגיש טוב עם עצמינו אנחנו נופלים למקום שמעריכים אותנו ואולי גם מחמיאים לנו .

ובכל זאת  איך יוצאים מהמעגל ההרסני הזה ?

טיפ שלי: בפעם הבאה כשפונים אליך ומבקשים ממך עזרה תשאלי את עצמך בשקט האם את יכולה לעשות את זה מתוך שמחה ? האם זה לא על חשבון הבית הילדים או עצמך ? אם התשובה היא חיובית זכית לחסד אמיתי מהלב פנימה. ואם את מרגישה שזה לא הזמן  פשוט תגידי לא עם חיוך. מבטיחה שהשמים לא ייפלו והלב בטוח יתרונן.

את מוזמנת לבדוק, מאחלת לך בהצלחה !

 

מיכל לשם היא מאסטר בNLP

מאמנת אותך להצלחה שלך, ומומחית לטיפול בפחדים וחרדות.

תודה לכל המקסימות שמאירות ומתייעצות איתי במייל האישי michaleshem1@gmail.comhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100009695918876

מסובין נבחרת הכותבים

 

 

 

מזמינה אתכן להמשיך ואשמח שזה יהיה כאן למטה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

מיכל לשם || סוד עוצמתי לטוב ולרע שלמדתי מהמן הרשע

אישה שמאוד יקרה ניגשה אלי לפני תחילת הרצאה נוספת באותו הערב כשפניה נפולות ושאלה בפיה,… המשך לקרוא מיכל לשם || סוד עוצמתי לטוב ולרע שלמדתי מהמן הרשע

כתיבת תגובה