המשקיע הספקן || יצאתי לבדוק למה דווקא השקעות נדל”ן

sculpture

ניר בבגי || אם השקעות נדל”ן – נישט א גרויסע מציאה? אז למה שמשקיע סולידי ישראלי יבחר להשקיע דווקא בנדל”ן? מה בכל אופן מושך כל כך הרבה אנשים להשקיע בנדל”ן אותי זה הטריד והחלטתי לרדת לשטח לנסות ולגלות פעם אחת ולתמיד מה בכל זאת מושך בסוג הזה של ההשקעות … בסוף היום חזרתי הביתה עם תובנות ששינו את חיי

לצורך המחקר הקטן שלי בנושא נסעתי עם מוישה אחד החברים הטובים שלי לפגוש את  מוטי ב. אחד מחבריו (השמות בדויים). מוטי שהוא אלוף באירוח אירח אותנו באופן מיוחד מפה לשם התגלגלה השיחה ומוטי בסיפוק רב סיפר לנו שהוא מכר נכס להשקעה בבאר-שבע.

“את הבית בבאר-שבע קניתי כבר בזמן השירות בצבא” סיפר בגאווה מהולה בחיוך שבע רצון. עם הכסף שקיבל מהמכירה, גבריאל טס לאמריקה וקנה בתים להשכרה באטלנטה, ג’ורג’יה. מעל מסך המחשב גבריאל הראה לנו בגאווה את פירוט התנועות בחשבון הבנק שלו בארה”ב.

אני מסתכל על מסך המחשב  wow … הכנסה חודשית של כ 4000 $ דולר.

אני זוכר היטב איך הוא גלל למטה את פירוט חשבון הבנק שלו עוד עוד,

וראיתי בכל חודש שוב ושוב הכנסה של כ 4000 $ דולר.

במקביל מוישה ואני חיפשנו השקעה מעניינת בנדל”ן בישראל. באותם רגעים בכלל לא העזתי לרגע לעצור ולחשוב, איך החיים שלי היו נראים אם סכום כזה היה נכנס אלי לחשבון כל חודש בלי קשר לעבודה?

טוב, עד כאן הכל בסדר אבל למה נדל”ן?

למה אנשים בוחרים דווקא באפשרות של נדל”ן על-פני השקעות אחרות?

  • ביטחון כלכלי- מקור הכנסה צפוי של כמה אלפי שקלים בחודש.
  • פיזור מקורות ההכנסה שלך- סכום נוסף על ההכנסה שלך מהעבודה. מי מבטיח לי מה יהיה עם העבודה שלי מחר?
  • חופש תעסוקתי –  מוישה אמר לי הרבה פעמים  “אנשים שיודעים ליהנות מהחיים חושבים על פנסיה מוקדמת. למה לא להתקרב לחופש מעבודה, למה לא לשאוף לחוסר-תלות בעבודה שאני לא אוהב או בוס מעצבן? למה שלא אהנה מפנסיה כבר עכשיו? “
  • חוסר תלות בפנסיה מהמדינה – שוחחנו על כך שאנו צפויים להגיע לגיל פנסיה בשנת 2049. “האם זה בטוח לסמוך על המדינה או גופי הביטוח הגדולים שידאגו לי להקצבה אי-שם בעתיד הרחוק כשאהיה זקן חסר ישע? האם לא בטוח יותר להשקיע בנדל”ן עכשיו שאני צעיר ועם כוחות?”
  • השקעה שעושים המצליחנים כבר מאות שנים – סבתא שלי סיפרה שלי שסבא שלה היה איש מסחר ממולח בטהרן, הוא גם עסק בהשכרת הדירות בבניין שבו גר והיה בבעלותו. נדל”ן זה לא דבר חדש תחת השמש.

“תשעים אחוז מכל המיליונרים בעולם נהיו כאלה דרך בעלות על נכסי-דלא-ניידי” – אנדרו קרנגי.

  • בטחונות – כשאני משקיע בנדל”ן, יש מאחורי הכסף שלי גוש וחלקת אדמה עם מבנה פיזי שרשום על שמי. כסף בחשבון בנק וניירות ערך – הם רק ניירות.

במהלך רוב תקופת האנושות, הסכמנו לקבל מטבעות זהב וכסף אמתיים בלבד. לא חתיכת נייר. היום המצב גרוע יותר כי המדינה יכולה להדפיס כמה נייר כסף שהיא רוצה, והבנק יכול להקליד הלוואות פי 10 מהכסף שיש לו באמת. יש פה בלוף. האם  סופו להתפוצץ?
לא נרחיב כאן מעבר לכך כי זה נושא בפני עצמו.

בשורה התחתונה – הרעיון של כסף עשוי נייר הוא יחסית חדש לאנושות, ובעל יתרונות רבים אך גם בעל חסרונות וסיכון לא מבוטל.

אני מציע לך ליצור לעצמך ולמשפחתך בטחון וגיבוי אמיתי, ולא להסתפק בגיבוי רק מכסף עשוי נייר או תדפיסי בנק. הדבר האחראי לעשות הוא לשתף את משפחתך וחבריך ולדבר על הנושא. אני עצמי עושה זאת בשבילי וגם ועבור משפחתי וחבריי הקרובים, ועכשיו גם משתף את זה כאן אתך.

atlanta
דאון טאון אטלנטה

השתכנעתי בכדאיות של ביצוע השקעות נדל”ן בשביל להגן על העתיד הכלכלי של משפחתי, ובשביל ליצור לנו ימים טובים עם אפשרויות גדולות יותר של רווחה כלכלית וחופש לעשות את מה שאני הכי הרבה אוהב לעשות … ללמוד

טיבו של עולם או לפחות שלי, אחרי שעניתי לעצמי על השאלה למה להשקיע בנדל”ן? מיד צצו שאלות חדשות וקשות יותר כמו איפה להשקיע? איפה? איך?

הנחתי באותו הערב למחשבות האלה.  מוישה ואני השתעשענו במחשבה איך נרגיש שאדם אחר קם בבוקר והולך לעבוד בשביל לשלם לנו את שכר – הדירה … איזה כיף זה יכול להיות! האם אנו ראויים לכל הטוב הזה בחיים? צחקנו.

ניר בבגי

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אנחנו בונים אם ועיר בישראל || חריש תהיה, מודיעין החדשה.

המטרה שלנו היא להקדים את הפיתוח על הביקוש. כרגע הביקוש מקדים את הפיתוח, ואנחנו נדביק… המשך לקרוא אנחנו בונים אם ועיר בישראל || חריש תהיה, מודיעין החדשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *