המרוץ לנשיאות || העימות הטלוויזיוני טראמפ – קלינטון

donald-trump

אחרי צפיה מתישה משהו עמוק לפנות בוקר, בעימות הפוליטי הראשון בארה”ב, המחשבה הראשונית שהייתה לי, שדווקא טראמפ הוא שיצא עם ידו על העליונה, ושמא אף כמעט באופן בלתי נמנע הוא לעולם ייצא במין עימות שכזה כשידו על העליונה. אתם בוודאי שואלים למה ומדוע?!

אודי הרשלר || רסיסי מחשבה ורשמים

הסיבה פשוטה מכיוון שבמאה העשרים ואחת, מבחנם של עימותים טלוויזיוניים שכאלה, הוא מבחן הנוכחות. לא התוכן, לא השליטה בחומרים, ואפילו לא כמה אתה אמין ומקצועי, אלא אחת היא השאלה;

כמה אתה נוכח ? כמה אתה מצליח להיות בולט ומושך את תשומת הלב ועינו של הצופה ההדיוט שבבית.

כך שאם בשדה הנוכחות עסקינן, הוו כאן אין מקום לספק או לטעויות, ניצחונו של טראמפ בזירה הזאת הוא כמעט בנוק-אאוט. ושמא זאת תמצית הבשורה ה’טראמפיאנית’; להיות נוכח. דולנד טראמפ הצליח באמת לפצח משהו מאוד עמוק וקמאי שמוטמע עמוק בנפשו התרבותית של האמריקאי הממוצע שבבית; הוא אוהב את עצמו נוכח, בולט, כזה שאישיותו נוטפת לו חוצה, בלי מחיצות וסינונים, ובלי לעשות חשבון לשום דבר שהוא לא הוא עצמו – איך שהוא, כמות שהוא.

אז אם האמריקאי אוהב את עצמו כך, הרי שאת מנהיגיו על אחת כמה וכמה. המנהיגים בהקשר הזה, מהווים בעבור האמריקאי הממוצע את הייצוג הארכטיפי האולטימטיבי ל’אמריקיאיות’ הראויה והאידיאלית. וכאן ללא ספק, דונלד טראמפ עושה עבודה טובה בהרבה מזו של יריבתו הפוליטית. וכשהיא בנחיתות כמעט מובנית בשאלת ה’נוכחות’, יש לה לחשוש טובא, כי כל ניסיונה המקצועי ורצינותה הפוליטית, לא באמת יוכלו לעמוד לה לעזר ביום פקודה במירוץ הכה צמוד הזה.

אז נכון, זה באמת משהו שהיה נכון ותקף עוד הרבה לפני הופעתו של הדולנד, אבל נדמה שהוא לקח את המציאות הזאת כמה רמות גבוה ומשמעותי יותר. מטרת הנוכחות על פי טראמפ, מקדשת ומצדיקה את כל האמצעים. תהיה בוטה, אגרסיבי, ואפילו שקרן ומחוצף לרגעים, כל עת שזה מעצים את הנוכחות שלך ועושה אותה עוד יותר בלתי ניתנת להתעלמות, השגת את המטרה שלך ובגדול, ודרכך סלולה עוד יותר היישר אל החדר הסגלגל שבשדרות פנסילבניה 1600.

זו לדעתי הייתה הטקטיקה שעמדה לימינו של טראמפ עד כה (ושחוללה לו פלאות שאיש לא פילל שהוא מסוגל להן), וזאת מה שבהחלט עשוי לעמוד לימינו בדרכו להשגת יעד הנשיאות הנכסף. זה נשמע אולי מופרך ובלתי מתקבל על הדעת

אולם קמפיין הבחירות המדהים הזה של דונלד טראמפ כבר הוכיח מעבר לכל ספק, שכל ההגיונות הפוליטיים המוכרים לנו כמובנים מאליהם, אין להם כל קשר לריאליה הפוליטית האמתית ולמה ואיך אמור להיות מי שיושב שם בחדר הסגלגל.

 

 

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

משה פריגן || מה ריגש אותי בנאום של סגן הנשיא מייק פנס

כמו ישראלים רבים צפיתי היום במליאה המיוחדת בה נאם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס.… המשך לקרוא משה פריגן || מה ריגש אותי בנאום של סגן הנשיא מייק פנס

כתיבת תגובה