כסא הכבוד או עבודה זרה בטהרה?

הכיסא של מרן בבני ברק || הרב מוצפי “תעצרו זו עבודה זרה”!

כסא הכבוד או עבודה זרה בטהרה?
כסא הכבוד או עבודה זרה בטהרה? צילום מסך – רץ ברשת

הכיסא המיתולוגי של מרן הרב עובדיה זצ”ל  עבר גילגולים רבים, נעלם מבית הכנסת “היזדים” ולבסוף נמצא, ולאחרונה שימש את מפגן התמיכה הענק שארגנה ש”ס ביד אליהו בו גולת הכותרת הייתה “הכיסא הריק” הגיע לפני מספר ימים גם לבני ברק, למעלה מאלף איש כבר ישבו על הכיסא לסגולה לישועות ולהצלחות. וכבר הצליח לעורר פולמוס הלכתי רב סביבו.

מאת: בני גוטמן, יום שלישי ר”ח סיוון

באי בית המדרש “יביע אומר” שברחוב עוזיאל 41 בני ברק, לא שיערו שייאלצו לארח את הבאים הרבים שבאו לפקוד הכיסא הריקאת כיסאו של מרן מאז תחילת השבוע. “אנשים מגיעים לכאן מכל מקום בארץ מדליקים נרות לעילוי נשמתו של הרב ויושבים על הכיסא ומבקשים בקשות, תשמע אנשים חוזרים לכאן כמה פעמים ומספרים שדברים מסתדרים להם, אין מה לומר האמונה הפשוטה של האנשים הללו מדבקת ומאוד מחזקת”

לדברי המארגנים הכל נעשה “לשם שמים” והציבור לא נדרש לשלם או לתרום, ראינו שיש לאנשים צרות רבות והחלטנו להביא לכן את הכיסא שעליו ישב מרן כשמסר נאת שיעוריו לכל העולם. פשוט רצינו לעזור

אנחנו יודעים שאחרי ש”מרן” ישב עליו יש בכיסא קדושה מיוחדת ומאמינים בלב שלם כי לישיבה עליו סגולות מיוחדות להגשמת משאלות.

כיסאו של “מרן” מצטרף לנוהג לפיו הרבנית קנייבסקי ע”ה הייתה מושיבה אנשים על כיסאו של “מרן” הקהלות יעקב הסטייפלער זצ”ל, ועד היום מושיבים בני ביתו של הרב קנייבסקי אנשים על כיסא אביו לברכה והצלחה בבריאות וכ’ו.

מעשה הכיסא הצית פולמוס ישן – חדש ששיאו היה “הכיסא של הרב כדורי” באשדוד, הסיפור אז היה שהרב כדורי

קברו של מרן
קברו של מרן

זצ”ל הוזמן לכנס באחד מאולמות אשדוד, בעל האולם התנדב לתת את כיסא המנהלים בכדי שהרב כדורי הישיש יישב עליו בזמן הכנס, אחרי מספר ימים הזדמנה למשרדו של אולם השמחות אישה עקרה, ומששמעה שהרב כדורי ישב על הכיסא ביקשה לשבת עליו ולהביע משאלה שתכנס להריון, לאחר תקופה קצרה ה”עקרה” התעברה והתברכה בפרי בטן, השמועה עשתה לה כנפיים ואלפים מכל הארץ באו לשבת על הכיסא, בעל האולם שהיה גם בעליה של צרכניה “הבין” את הפוטנציאל העסקי הטמון בכיסא, פינה מקום בצרכניה ואלפי הנוהרים לברכה התבקשו לשלם את ההוצאות לתפעול מקום הכיסא, ו”תרומה” להצלחה.

כשנודע לשר התורה מרן הרב עובדיה זצ”ל סיפור הכיסא ביקש על ידי מקורביו לבקש מבעל הכיסא “לשרוף” את הכיסא.

תגובת הרב בנציון מוצפי ראש הבד”ץ לעדות הספרדים בירושלים על סיפור הכיסא של הרב וכיוצא באלה אמר הרב עליהם נאמר הפסוק בירמיהו – אומרים לעץ אבי אתה ולאבן את ילדתני [ילדתנו] כי פנו אלי עורף ולא פנים ובעת רעתם יאמרו קומה והושיענו. זה בדיוק עבודה זרה שעשו בבית ראשון, אותם מנהגים מעתיקים לכאן, זה חוסר ידיעה ואף אחד לא קם לצעוק, תעצרו זה עבודה זרה. זה עבודה זרה”

 

חוצץ

רוצים לפרסם את דעתכם ב”מסובין”? גם אתם יכולים! לחץ כאן

גולשים יקרים, בני גוטמן השקיע מזמנו בשבילנו, בואו וניתן לו משוב, טפיחה קטנה על השכם או הארה! כתבו לו למטה (באהבה) את דעתכם.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

כתיבת תגובה