הייטק || טאבולה הענקית החליטה לאמץ את קוגנילייז הסטרטאפ החרדי

חברי קמא-טק עם חברי טאבולה
חברי קמא-טק עם חברי טאבולה

טאבולה חברת הפרסום מבוסס תוכן ברשת, הנאמדת בשווי של מיליארד דולר החליטה להיות ה”מאמצת והחממה הטכנולוגית של הסטרטאפ החרדי “קוגנילייז” של היזמים דביר לרר, דב קרולוביץ’ וארי גינזבורג שיכנסו לעבוד בטאבולה, 

טאבולה, יודעת לזהות פוטנציאל רכישה ברשת, ומתעניינת בפיתוח של היזמים החרדיים העוסק בניתוח אנליטי של הרגלי הצריכה שלנו ברשת ובנסיון לנבא את הקניות הבאות שלנו.

בהאקסלרטור של קמא-טק, שילוב חרדים בהייטק יוצא לדרך הקונספט הניסיוני החדשני שכל סטארטאפ חרדי יאומץ על ידי סטארטאפ ישראלי גדול ומצליח.

בקמא טק  הביעו שמחה רבה מהשילוב ומהאמון שחברה כמו טאבולה נותנת לסטרטאפ של מהיזמים החרדיים. חברת טאבולה שהוקמה ב-2006. לפי נתוני קומסקור, יש לה 477 מיליון משתמשים בארה”ב ומחוצה לה. במדד החשיפה של רשתות הפרסום מבוססות הסינדיקציה, מדורגת טאבולה שנייה אחרי רשת AddThis, מקום אחד לפני גוגל, עם 199 מיליון גולשים ייחודיים שנחשפים למודעות שלה.

על פי חברת המחקר הישראלית SimilarWeb, צברה טאבולה 75 מיליון ביקורים. טאבולה, גלגלה מחזורי פרסום של 67 מיליון דולר ומתוכם גזרה לכיסה כ-20 מיליון דולר. השנה, טאבולה צפויה להציג מחזורים גולמיים גדולים הרבה יותר, של כ-190 מיליון דולר, מתוכם כ-20 מחברת הפרסום פרפקט מרקט אותה רכשה השנה ב-50 מיליון דולר, ולגזור מהם כ-55 מיליון דולר סך הכל בהכנסות.

מלבד התרחבות גיאוגרפית בטריטוריות נוספות כמו אסיה, טאבולה מגייסת הון כה רב בכדי להתחרות במנוע הגוגל אדסנס באמצעות טכנולוגיות המלצות תוכן המזכירות פרסומות יותר מאשר המלצה מקומית לכתבה. טאבולה לא חושבת להחליף את גוגל ומבטיחה שלא לשלב מודעות פרסומת רגילות, אבל כבר מנסה לשלב לינקים במקומות שונים על עמוד האינטרנט שלא בשורת ההמלצות שבתחתית הדף. במקומות רבים, כך הודו בטאבולה בעבר בפני ‘כלכליסט’, המודעות שלה החליפו את אדסנס של גוגל.

החיפוש שמקדים את המשתמש

בטאבולה חושבים שבתוך כמה שנים הם יוכלו להציג אלטרנטיבה לדרך החיפוש המסורתית בגוגל בזכות מעקב מדויק אחר הכתבות והסרטים הנצפים על ידי המשתמש, ובזכות ההקלקות שלו על תכנים ותגובותיו להם. לטענת החברה, ניתן יהיה לדעת על המשתמש הרבה יותר משאנו יודעים כיום, ולא הרבה פחות ממה שגוגל יודעת על כולנו כיום.

לפי דברים שאמר ל”כלכליסט” בעבר, סינגולדה סבור שאפשר יהיה לדעת מה תחפשו עוד לפני שבכלל תחשבו לחפש. קחו לדוגמה כתבה שקראתם על טיולים בעולם. ממנה עברתם לכתבה על צילום, ומשם לחצתם על לינק לביקורת על מצלמת GoPro. בביקורת יוצע לכם לעבור לכתבה שמשווה בין מחירים שונים של המצלמה, ואם תקליקו עליה תקבלו המלצה נוספת לשוטט באתר המציע לכם לרכוש את המצלמה בהנחה של 30%. לא מדובר בפרסומות, אלא בלינקים ממומנים המבוססים על טכנולוגיה שמסיקה מתוך הקלקות על כוונות מסחריות של המשתמשים.

מנוע כזה שיוכל להסיק מתי הגולשים מוכנים לבצע קנייה רק מתוך שיטוט באתרים שונים הוא מטמון זהב בעל פוטנציאל של מיליארדים. אם טאבולה תוכל להוכיח כי צפייה בסרטון משפחתי ממכשירי אייפון בשנגחאי בשעות הערב מובילה לקנייה של מכונת כביסה, מדובר בהישג עסקי מרשים.

נכון להיום, טאבולה מחזיקה מאגר של 5 מיליון סרטוני תוכן והטכנולוגיה שפיתחה יודעת לפלח את ארבעת או חמשת הסרטונים המומלצים ביותר עבור המשתמש במטרה להגדיל את הסיכוי שהוא יקליק עליהם ויצפה בהם. את הקמפיינים המפולחים האלה מריצה כעת טאבולה עם מפרסמים כגון בנק אוף אמריקה, נטפליקס ונעלי ואנס מנוע הפרסום הזה מביא את טאבולה להתחרות לא רק בענקית ההמלצות הישראלית אאוטבריין, אלא גם בכל חברה המפתחת טכנולוגיה של פרסום מפולח ובהן קריטאו הצרפתית, רוקט פיול, ואפילו גוגל ופייסבוק. מתוך כלכליסט

לכתבה המלאה בכלכליסט

בואו נאחל בהצלחה לסטארטאפ החרדי קוגנילייז של היזמים דביר לרר, דב קרולוביץ’ וארי גינזבורג שנכנסים לעבוד בסטארטאפ המדהים טאבולה, לספוג אויר פסגות ומרבד הייטקי קסום למשך ארבעת החודשים הקרובים.

נשיא טאבולה אלדד מניב הבטיח לפנק אותם בקשרים, בייעוץ, ובכל מה שסטארטאפ צעיר צריך.

מנהלת משאבי אנוש נעמי פרקש הבטיחה לעשות כל מאמץ לתת להם את התחושה הכי טובה בארבעת החודשים הללו.

מנכ”ל קמא טק משה פרדמין אמר עוד “האמת שהתרגשנו שם היום עד דמעות, לחשוב שסטארטאפ ששווה מיליארד דולר, הסטארטאפ המבטיח ביותר בישראל (כך לפי דירוג כלכליסט שהתפרסם בשבוע שעבר) מסכים לארח ולקחת תחת חסותו סטארטאפ חרדי בתחילת דרכו, ללא כל כוונת רווח, זה פשוט מדהים, מרגש, מפעים ומחמם את הלב. איזה רצון לעזור, איזו פתיחות, איזו נתינה, פשוט אין מילים”.

ולנו נותר להודות לחברת טאבולה! לאלדד,לנעמי, ליניב פלדמן ומורן בר שעשו את השידוך הזה‎‏ ולאחל – בהצלחה לדביר, דב וארי!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

10,000 יחידות דיור בצפון העיר בני ברק, בסמוך לפארק הירקון,

הועדה המחוזית לתכנון ולבניה של מחוז תל אביב החליטה להפקיד את תכנית המתאר החדשה לעיר… המשך לקרוא 10,000 יחידות דיור בצפון העיר בני ברק, בסמוך לפארק הירקון,

כתיבת תגובה