היום ששה ועשרים יום לעומר | ממש תחית המתים

חוק פיסיקלי אומר שלבסוף הכל מסתדר
חוק פיסיקלי אומר שלבסוף הכל מסתדר

להחיות נשמות אבודות – הוד שבנצח

כבר ארבעה ימים אנו עוסקים בנצחון והצלחה, וכמעט שכחנו שאחרי הכל, העולם שלנו מלא כשלונות ואכזבות. תמיד יש בנו חלקים שהולכים לאיבוד, לפעמים אף בלא שנהיה מודעים לכך. יש חוויות אבודות, רצונות שלא התממשו, התחלות שלא הסתיימו, תקוות שהתבדו… למעשה, אלו ‘ניצוצות’ מהנפש שלנו, רסיסים מהאישיות שמתו ונשכחו, נפלו לתהום הנשיה. יש גם דברים שטוב לשכוח ואף להדחיק, כמו חוויה טראומתית חונקת, אך סוף-סוף החוויה הזו היתה חלק מאתנו והפרידה ממנה היא כעץ המשיר את עליו בשלכת.

בעוד ספירת הנצח קשורה לחיים, נצחיות והצלחה, מושגי האובדן, המוות, השכחה וההפסד קשורים לספירת ההוד. כעת, השילוב הוד שבנצח עושה את הבלתי יאומן: במסגרת הנצחיות הבוטחת של הנצח, הוא מחולל תחיית מתים. כפי שאנו מאמינים שהמתים יקומו לתחיה, כך עלינו לשאוף לכך שכל חלקי הנשמה האבודים שלנו יתעוררו ויחזרו אלינו, הפעם באופן משמח ומצמיח. אכן, זהו המסר הפנימי של האמונה בתחיית המתים: דבר אינו אבוד, “לא ידח ממנו נדח”.

על מצבת קברו של הצדיק הנודע רבי אריה לוין כתוב: “אני מבקש מכל מי שיבוא להשתטח על קברי שיאמר בפה מלא, אני מאמין באמונה שלמה שתהיה תחיית המתים…”. פעם הגיע לקברו של רבי אריה יהודי שבור ורצוץ ומדוכא, וכשראה את הכתוב ואמר את המלים שוב ושוב, התעודד והתחזק עד שכל היאוש נעלם – תחיית המתים באמצע החיים.

תרגיל מעשי

האם אתם מצטערים על דברים שנפרדתם מהם או נסיונות כושלים? מתוסכלים מפוטנציאל שלא התממש? עכשיו הזמן להחליט: מפנים את המבט קדימה, ומאמינים שגם מה שאבד בינתיים לבסוף יחזור אלי

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה