היום שניים וארבעים יום לעומר || איך להביא לזוגיות את יחידותי כאדם?

מסובין יהדות
הכוח להתחבר ולהתמזג עם האחר מבלי לאבד את יחידותי כאדם

“הכל מן האשה”. האיש אולי רוצה לחשוב על עצמו כדומיננטי וכקובע. אך בסופו של דבר האשה, בדרכה שלה, היא המשפיעה על הבעל, מנווטת ומעצבת אותו. גם כשנדמה לו שהוא המחליט, היא כבר החליטה מה הוא יחליט… זהו הפירוש החסידי לאמרה, “אשה כשרה עושה רצון בעלה”: אשה כשרה עושה – כלומר יוצרת – את הרצון של בעלה.

הכל מן האשה – מלכות שביסוד

במערכת הסמלים הקבלית, ספירת היסוד היא האיש-הזכר וספירת המלכות היא האשה-הנקבה. המלכות שביסוד, לפי זה, היא הכרת האיש במעלת האשה.

גברים ונשים שונים ומשלימים, ברוך ה’. באופן כללי, לכל מגדר תכונות וקוי אופי מיוחדים, וזה מה שהופך את החיים למעניינים ומאוזנים. אך אפיון המגדרים אינו תמיד פשוט. על פני השטח מקובל לזהות את האיש כמשפיע אקטיבי היוצא החוצה, מקבל החלטות, מגדיר יעדים ודוהר לכבוש אותם, ואילו את האשה כמופנמת וביתית יותר, כמי שיודעת לעבוד עם המציאות כפי שהיא, להכניס אורות לתוך כלים, וכך להעמיד מסגרת חיים יציבה.

אך חז”ל גם מפתיעים ואומרים: “הכל מן האשה”. האיש אולי רוצה לחשוב על עצמו כדומיננטי וכקובע. אך בסופו של דבר האשה, בדרכה שלה, היא המשפיעה על הבעל, מנווטת ומעצבת אותו. גם כשנדמה לו שהוא המחליט, היא כבר החליטה מה הוא יחליט… זהו הפירוש החסידי לאמרה, “אשה כשרה עושה רצון בעלה”: אשה כשרה עושה – כלומר יוצרת – את הרצון של בעלה.

חתן וכלה דומים למלך ומלכה (בפרט, המלה מלכה כוללת את אותיות המלה כלה). אך כמו שהחתן והכלה נשארים נשואים גם לאחר טקס הנישואין, כך כתר המלכות ממשיך להיות על ראשם. האיש הוא המלך, וזה טוב ויפה, אך כפי שמבהיר הזוהר “מלך בלא מטרוניתא לאו איהו מלך” (מלך בלא מלכה אינו מלך). מעל המלך יש מלכה – האשה, מלכת הבית.

תרגיל מעשי

הפעם התרגיל שמור לגברים: נסו לדמיין כתר מלכות על ראש האשה (הרווקים יכולים לחשוב על אמא). עם כל הכבוד לכם, יש כאן מלכה (היא כבר יודעת).

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה