היום שמונה עשר יום לעומר שהם שני שבועות וארבעה ימים

הירידה לתוך החיים היא במטרה למצוא בתוכנו את המעיין הנצחי
הירידה לתוך החיים היא במטרה למצוא בתוכנו את המעיין הנצחי

היום נדבר על יופי נצחי שכלול במהות הנקראת הנצח שבתפארת.

בפעם הקודמת ראינו את הקשר בין אמת ליופי – שהאמת יפה והיופי אמיתי. אך מכך אפשר אולי לחשוב שהאמת היפה היא כתמונה מתה – טבע דומם, מרוחק וקר כקרח. ממש לא: ביופי ובאמת יש התחדשות תמידית. הן פרות ורבות ומולידות כל הזמן חיים חדשים. התחדשות נצחית זו היא הנצח שבתפארת – כוחו של היופי להנציח בכל עת את הרגע החולף בצורה חדשה. וראיה לדבר: על האמת כתוב “שפת אמת תכון לעד”, היא נצחית ואינה חולפת; ואילו הפכי האמת הם שקר, עליו נאמר “לשקר אין רגליים”, וכן כזב, מלשון נחל אכזב שמימיו פוסקים ומאכזבים.

כיצד הופך את היופי הקיים בנו לדבר חי העושה פירות? במעשים טובים. המלה ‘טוב’ פירושה יפה, כמו בביטוי “טובת מראה”. בנוסף, ‘טוב’ הוא גם התיאור של האור, “וירא א-להים את האור כי טוב”. מעשה טוב אם כן הוא הדבר היפה והמאיר ביותר, פעולה חיצונית המבטאת את הטוב והיפה שבנשמה. היופי הזה איננו עקר. כולו השפעה והולדה, והוא גורר אחריו שרשרת בלתי פוסקת של מעשים טובים – “מצוה גוררת מצוה” ועוד אחת, ועוד ועוד. כך כל מעשה טוב, ולו הקטן ביותר, הופך להיות צינור המחובר אל האין-סוף, לנהר נצחי של מצוות ומעשים טובים ומאירים.

“וְהַנַּעֲרָ טֹבַת מַרְאֶה מְאֹד” נאמר על רבקה אמנו היורדת לשאוב מים מהבאר ומגלה את מידותיה הטובות במעשים טובים. את היופי הזה אנו מבקשים, יופי הגומל חסדים טובים לכולם, שופע כבאר מים חיים שאינם פוסקים.

תרגיל מעשי
אולי איננו מודעים מספיק לחשיבותו של כל מעשה טוב, גם זה שנראה הקטן ביותר. האם אתם מקפידים לתת בכל יום מטבע לצדקה? אפילו עשר אגורות. אין לנו מושג כמה יופי נצחי יש במעשה כזה.

באדיבות – הרב גינצבורג.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה