היום שבעה ושלשים יום לעומר || יהיה מה שיהיה, נשאר ביחד.

מסובין יחסיםיחד נתגבר – גבורה שביסוד

הקשר בינינו יבחן בשעות הקשות. ברגע הראשון, כשבני הזוג עומדים יחד תחת החופה, הכל מלא אהבה וחסד. בשעה הזו אפשר להצהיר שתמיד תהיה בינינו אותה האהבה כמו בשעה הראשונה. אבל האם זה בטוח? עכשיו הכל נראה ורוד ומבטיח, וטוב שכך, אך מן הסתם בהמשך עוד יהיו קשיים. אין דבר מושלם ואין דרך ללא פיתולים, מעלות ומורדות.

אם נשארים רק בתחום האהבה והחסד, יש לחשוש שכאשר יהיה קצת קשה נוותר על הקשר. אבל אם רוצים שהקשר יהיה אמיתי ויציב, עלינו להבטיח לעצמנו: “יהיה מה שיהיה, נשאר ביחד. בעזרת ה’, יחד נתגבר על כל הקשיים”. זהו הגילוי של הגבורה שביסוד – עבודת ההתגברות הנדרשת לקיום ברית ההתקשרות.

כיצד מתיישב הדבר עם העובדה שמידת הגבורה מזוהה גם עם פעולת ההפרדה והחלוקה? כריתת ברית בתנ”ך היתה נעשית על-ידי כריתה וביתור של משהו אחד לשני חלקים (כמו בברית בין הבתרים). הדבר סימן שכמו ששני החלקים שייכים לדבר אחד כך שני הצדדים הכורתים ברית הופכים לדבר אחד. מתוך השורש המשותף, אפשר להתגבר על הקשיים ולקיים את הברית גם ברגעים הקשים.

תרגיל מעשי

מה אנחנו עושים אם יש מריבה בינינו לבין האנשים הקרובים אלינו? נעצור רגע, ונחשוב: הקשר בינינו חזק יותר מהרגעים הקשים. יש לנו כח להתגבר, בעזרת ה’

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב אלי רייף || מעוברות ומניקות ביום הכיפורים

מעוברות ומניקות ביום הכיפורים מומלץ וחשוב להתייעץ עם הרופא האישי לברר האם נדרשות הנחיות אישיות.… המשך לקרוא הרב אלי רייף || מעוברות ומניקות ביום הכיפורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *