המפגש של יסוד שבנצח || היום שבעה ועשרים יום לעומר

Satisfaction

ההצלחה, כל הצלחה שהיא, מלווה בתחושה של סיפוק: הצלחנו, הגענו, עשינו, נצחנו, סיימנו, השגנו… התחושה הזו יכולה ממש לכבוש את כל האישיות, הרגשת חיוּת ותענוג כאילו הנפש כולה מתרכזת ו’נסחטת’ לנקודה אחת, ובמקום לרחף ממעל היא מגשימה ומממשת את עצמה. נקודת ההשפעה וההגשמה שבנו קשורה לספירת היסוד, וכאשר הדחף הפועל, המנצח והמצליח, של ספירת הנצח מגיע אל היעד – נוצר המפגש של יסוד שבנצח.

מימוש עצמי – יסוד שבנצח

האם תורת הנפש היהודית רואה באור חיובי את תחושת הסיפוק והמימוש העצמי?

הרי תחושת ה’אני’ כאן ממלאת את כל עולמנו, ולכאורה זהו פתח לגאווה וריחוק מהקדוש-ברוך-הוא. אך באמת ההיפך הוא הנכון: ה’ מצוה אותנו להגיע למימוש עצמי. הדבר ניכר במצווה הראשונה שהוא מעניק לנו, “פרו ורבו”, שלמעשה קוראת לאדם למצות את כל כוחו ולממש את עצמו בדמות אדם נוסף. בהרחבה, כל רגע של הצלחה ומימוש של השליחות שלנו אף הוא סוג של פריה ורביה.

כתוב ש”שלוחו של אדם – כמותו”. בכך שאנו מתמסרים לשליחות שלנו אנו מתחברים היישר אל המְשַלֵחַ, הקדוש-ברוך-הוא. במלים אחרות

כשאנו מגשימים עצמנו אנו כורתים ברית ומתקשרים לקדוש-ברוך-הוא. זהו התוכן הפנימי של תחושת הסיפוק:

הנשמה שלנו, שהתחילה את מסעה בעולמות עליונים, מצליחה להטביע חותם ממשי במציאות, ובו-ברגע היא מחדשת את הקשר עם מי ששלח אותה למסע הארוך, ומתמלאת בעוצמה מחודשת של חיים. אף זהו היסוד שבנצח: ההתקשרות המחודשת עם ה’ שאנו מגיעים אליה בזכות הגשמת יעודנו בחיים.

איך אנו מתייחסים לתחושה המלאה של סיפוק? האם היא גורמת לנו להיות גסי-רוח יותר?

עלינו להבין שהמקום הנכון של המימוש העצמי הוא למלא את שליחותנו בעולם, ולהרגיש קשורים יותר אל ה’ ואל העולם שברא.

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה