היום שבעה וארבעים לעומר || לחפש את הדבר האמיתי

מסובין יהדות

היום כשבוחרים הנהגה, אנו נוטים לבחור לא רק לפי כישורים או מצע, אלא הרבה (ואולי בעיקר) לפי נטיית הלב הנמשך אחרי המועמד שנראה מתאים ביותר לעמוד בראש. אך צריך להיזהר מ זול, הילה נוצצת של ידוענים, ולחפש את הדבר האמיתי. 

כתר הולם – הוד שבמלכות

מי ראוי להיות מנהיג? אפשר לעשות מבחנים רבים, אבל אחרי כל הנתונים, בסופו של דבר יש משהו לא-מדיד בבחירה. חוש פנימי כלשהו אומר לנו: זהו האיש! כתר המלכות כה הולם אותו, וכאילו המתין רק לו. זהו ההוד שבמלכות, כמו הילה מלכותית קורנת שהכל מודים בה, “יהודה אתה יודוך אחיך”.

חז”ל אומרים שלמלכי בית דוד היה כתר מיוחד, “שכל הראוי למלכות הולמתו [הכתר מתאים לראשו], וכל שאינו ראוי למלכות אין הולמתו”. בהרחבה, לא רק הכתר הפיזי, אלא המשרה עצמה ‘הולמת’ או ‘לא הולמת’ את האדם.

גם היום כשבוחרים הנהגה, אנו נוטים לבחור לא רק לפי כישורים או מצע, אלא הרבה (ואולי בעיקר) לפי נטיית הלב הנמשך אחרי המועמד שנראה מתאים ביותר לעמוד בראש. אך צריך להיזהר מפופוליזם זול, הילה נוצצת של ידוענים, ולחפש את הדבר האמיתי. כך מתוארת בחירתו של שאול המלך, שהיה “נחבא אל הכלים” ולפתע ראו כולם שהוא הראוי למלוך, “משכמו ומעלה גבוה מכל העם”.

תרגיל מעשי

האם יש לנו את החוש הפנימי לזהות את המנהיג האמיתי?

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

רִבּונו שֶׁל עולָם. אַתָּה צִוִּיתָנוּ עַל יְדֵי משֶׁה עַבְדֶּךָ לִסְפּור סְפִירַת הָעומֶר כְּדֵי לְטַהֲרֵנוּ מִקְלִפּותֵינוּ וּמִטּוּמְאותֵינוּ. כְּמו שֶׁכָּתַבְתָּ בְּתורָתֶךָ. וּסְפַרְתֶּם לָכֶם מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת מִיום הֲבִיאֲכֶם אֶת עומֶר הַתְּנוּפָה שֶׁבַע שַׁבָּתות תְּמִימות תִּהְיֶינָה. עַד מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת הַשְּׁבִיעִית תִּסְפְּרוּ חֲמִשִּׁים יום. כְּדֵי שֶׁיִּטָּהֲרוּ נַפְשׁות עַמְּךָ יִשרָאֵל מִזֻּהֲמָתָם:

וּבְכֵן יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ ה’ אֱלהֵינוּ וֵאלהֵי אֲבותֵינוּ שֶׁבִּזְכוּת סְפִירַת הָעומֶר שֶׁסָּפַרְתִּי הַיּום יְתֻקַּן מַה שֶׁפָּגַמְתִּי בִּסְפִירָה

נצח שבמלכות

וְאֶטָּהֵר וְאֶתְקַדֵּשׁ בִּקְדֻשָּׁה שֶׁל מַעְלָה. וְעַל יְדֵי זֶה יֻשְׁפַּע שֶׁפַע רַב בְּכָל הָעולָמות וּלְתַקֵּן אֶת נַפְשׁותֵינוּ וְרוּחותֵינוּ וְנִשְׁמותֵינוּ מִכָּל סִיג וּפְגַם. וּלְטַהֲרֵנוּ וּלְקַדְּשֵׁנוּ בִּקְדֻשָׁתְךָ הָעֶלְיונָה. אָמֵן סֶלָה:

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה