היום חמשה ושלושים יום לעומר || להכיר בחסרונך זה להיות, מלך.

אכל את המנצחוידוי המלך  – מלכות שבהוד

מה בין שאול לדוד? כאשר הנביא הוכיח את שאול המלך על חטאו, הוא ניסה תחילה להצטדק. אך כאשר הנביא הראה לדוד את חטאו, דוד הודה מיד, התוודה ואמר “חטאתי לה'”. לכן מלכות שאול נפסקה ואילו דוד זכה במלכות לעולם. המלך אינו זה שאינו טועה (אין אחד כזה), אלא זה שיודע להודות בטעותו ובחטאו. תכונה זו מתחילה ביהודה שהודה במעשה תמר, ועברה בתורשה לצאצאו דוד. ההודאה-וידוי היא ביטוי ספירת ההוד, והודאת המלך היא המלכות שבהוד.

ראינו שהוד פירושו גם אור וזיו, הילה מקיפה. להוד כזה זוכה המלך-המנהיג הראוי, כפי שנאמר על שלמה המלך שה’ נתן עליו “הוד מלכות” (מזכיר את ‘מלכות שבהוד’). האור הזה הוא תוצאה ישירה של ההודאה והוידוי: מלך שיודע להכנע לה’, מלך שיודע להודות, להתוודות ולעשות תשובה – נושא חן, הוד והדר בעיני כל. על כך נאמר “אשר נשיא יחטא”, ופירשו חז”ל: “אשרי הדור שהנשיא שלו נותן לב להביא כפרה על שגגתו”.

כזכור, כל אחד מאתנו הוא ‘מלך’ בתחום השפעתו. במקום הזה, יש לנו נטיה לא לחשוף את החולשות, הטעויות והחטאים שלנו. כעת למדנו שאדרבה, המלכות האמתית היא זו שיודעת להודות, לעשות תשובה ולתקן, ודווקא תכונה זו הופכת אותה ליפה ומאירה.

תרגיל מעשי

האם אנו יודעים להודות בטעות, כשלון או חטא, או שמא אנו מעדיפים לחיות בהכחשה (אולי אפילו כלפי עצמנו) כדי לא להודות בחסרוננו? חשבו על כך שהודאה בחסרון היא המפתח להוד מלכות אמיתי.

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

יצחק אלחנן פדידה | תתבוננו בחיים האישיים שלכם. שימו לב אילו פעולות אתם מבצעים ללא… המשך לקרוא פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

כתיבת תגובה