היום ארבעים יום לעומר || כמו בפעם הראשונה

מסובין יהדות כמו בפעם הראשונה

היום נלמד, מהו הצאנס שלך להשתחרר מדעות קדומות ועקרונות ולחיות חיים נקיים מאשמה ניוון ורייקנות? ואיך נראה את העולם בדיוק כמות שהוא? כמו בפעם הראשונה.

דבר אינו מובן מאליו – הוד שביסוד

חיי הנישואין, כמו החיים בכלל, רצופים מעשים שאנו מורגלים לעשותם, בלא שנקדיש לכך מחשבה מיוחדת. היכולת לפעול מתוך הֶרגל – כמו פעולת ההליכה הנעשית באופן “מוטבע”, אוטומטי – קשורה לספירת ההוד. מציאת הברכה בשגרה שבנישואין היא גילוי ההוד שביסוד.

הֶרגלים יכולים להיות טובים מאוד (כמו “ותרגילנו בתורתך”), אבל סכנה כרוכה בעקבותיהם: הכל נראה מובן מאליו, כמו מכונה משומנת היטב, ואנו בכלל שוכחים שיש מישהו שמעניק לנו את השגרה הברוכה. את שוטפת את הכלים ואתה שוטף את הרצפה (או להיפך), הרי ‘חייבים’ לשמור על שגרה, ומה המיוחד בכך? זה נקרא לפגום בספירת ההוד. התיקון הוא על ידי הודיה תמידית, מתוך הכרה שדבר אינו מובן מאליו. אמנם שטיפת כלים אינה נראית כטבעת זהב, אבל גם היא מתנה קטנה שמישהו עושה עכשיו מרצונו, אז: תודה רבה!

תחושת ההודיה – בדיבור וגם במעשים המבטאים הודיה – מרעננת את השגרה, והופכת אותה לרצף של מתנות קטנות (רק נשים לב שאמירת התודה עצמה לא תהפוך לשגרה ללא כוונה…). כך במקום הרגלים אפורים ומעיקים, יש המון נקודות אור, וההודיה הופכת לקרני הוד. כמה טוב לחיות בבית שבו מהדהדת תמיד תודה, כמו תדר מכוון. “מזמור לתודה”.

תרגיל מעשי

אשתך/בעלך מכינים לך כוס קפה כל בוקר (או חסד קטן אחר), כבר עשרים שנה. אתם זוכרים לומר תודה? כן, בכל יום מחדש, אמרו “תודה רבה” כמו בפעם הראשונה

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

יצחק אלחנן פדידה | תתבוננו בחיים האישיים שלכם. שימו לב אילו פעולות אתם מבצעים ללא… המשך לקרוא פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

כתיבת תגובה