היום ארבעה ושלשים יום לעומר || פשוט להודות

הכרת הטוב
כשאתה מודה במה שקבלת הוא מתגבר בחייך

דע לומר תודה – יסוד שבהוד

אחד היסודות הראשונים, והחשובים ביותר, בתיקון מידות הנפש הוא הכרת הטוב: אל תהיה כפוי טובה, דע לומר תודה. כשאנו פותחים את העינים בבוקר אנו אומרים “מודה אני לפניך”, וגם כל היום אחר-כך עלינו לדעת להודות, לומר תודה לה’ ולכל אחד שמיטיב לנו. שום דבר אינו מובן מאליו ולא באמת “מגיע לנו” כלום.

תכונת ההודיה הזו היא גם היסוד לכל מערכת יחסים מתוקנת, המפתח ליצירת קשר אמיתי עם הזולת. מי שאינו יודע להודות, נשאר מכונס בתוך עצמו, כאילו אינו זקוק לאף-אחד מבחוץ. אך מי שמודה ואומר תודה, פותח את הנפש בפני השני, ויכול להגיע עד להתקשרות פנימית של כריתת ברית (כמו ברית הנישואין). זהו השילוב של יסוד שבהוד, שכן כוח ההתקשרות וכריתת הברית קשור לספירת היסוד.

ההתקשרות ההדדית וכריתת הברית נותנת פירות (כמו הולד המשותף מברית הנישואין). בהקשר של ההודיה, כשאנו אומרים תודה לזולת – מעומק הלב, לא מן השפה ולחוץ – מתקיימת האמרה, “דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב ופועלים את פעולתם”: אמירת התודה מוצאת הד נאמן אצל השני והתקשורת נושאת פרי. לפנינו משמעות נוספת למושג הוד – מלשון הד. הודיה הדדית חוזרת ומהדהדת עוד ועוד.

תרגיל מעשי

האם אנו זוכרים תמיד להכיר טובה? גם על הטובה הכי פעוטה, וגם אם זה נראה מובן מאליו – לעולם אל תשכחו לומר תודה. זהו גם ה’טיפ’ הראשון ליחסי זוגיות מאושרים.

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה