היום ארבעה ועשרים יום לעומר שהם שלשה שבועות ושלשה ימים

תחרותיות
שוק חופשי ותחרותי יכול לקדם מאוד את הכלכלה

 

היופי שתחרות מוציאה מאתך – תפארת שבנצח

לאחר שראינו את הרצון הטוב לנצחון והצלחה (חסד שבנצח), ואת הצורך להגבלה בכללי המשחק (גבורה שבנצח), אנו מגיעים אל “מגרש המשחקים” עצמו ועוסקים בתחום של יחסי אנוש (בדומה לביטוי המודרני “תורת המשחקים”). בעולם הזה אנחנו לא לבד, ורוב ההצלחות שלנו קשורות, במדה זו או אחרת, למגע עם אנשים אחרים. אם אנו נוהגים נכון בתחום הזה, נגלה את היופי שבתחרות – התפארת שבנצח.

היופי קשור להתאמה והרמוניה, והיופי במשחק בין שניים הוא כאשר יש תיאום בין השותפים למשחק – שניהם פועלים לפי אותם הכללים, וגם מכבדים ומעריכים האחד את השני (מה שנקרא בעולם: רוח ספורטיבית). ברוב המשחקים יש אמנם צד מנצח וצד מפסיד, אך על שניהם לנהוג כשותפים ולהעריך (לפאר) זה את זה. רק הצירוף של שניהם מאפשר את המשחק ונותן לו יופי, כמו היופי בתמונה של אב ובנו השקועים במשחק מרתק.

לא צריך לפחד ממערכות יחסים ותחרות. למשל, שוק חופשי ותחרותי יכול לקדם מאוד את הכלכלה. צריך רק להיזהר מנטיה להשגת – גבול ונסיון להרוויח על חשבון השני. התורה מאפשרת כלכלה חופשית, אך מזהירה “יהי ממון חברך חביב עליך כשלך”. אם כולנו באמת “ערבים זה בזה” ומפרגנים זה לזה, גם התחרות בינינו תהיה יפה ושמחה.

תרגיל מעשי

חשבו על המשנה הנפלאה מפרקי אבות, “יהי ממון חברך חביב עליך כשלך”. האם אנו באמת מתייחסים כך לאחרים? האם לא חטאנו פעם בהשגת גבול כלשהי?

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר לנו עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה