מיקוד, אל תזלזלו בפרטים הקטנים.

היום ארבעה וארבעים יום לעומר || להתמקד, לעשות פוקוס

מסובין יהדות ספירת העומר
אל תזלזלו בפרטים. המיקוד הוא המפתח להצלחה.

באור הכללי של האהבה עומד ברקע, והגבורה באה וממקדת אותו. מלך ומנהיג – וכל אחד מאתנו בתחום השפעתו – חייב את יכולת הריכוז והמיקוד: לבחון מהם באמת הצרכים המדויקים של האנשים להם אנו דואגים, מה צריך עכשיו ומה צריך במבט של החזון הגדול, “חיי שעה וחיי עולם”.

מנהיגות ממוקדת – גבורה שבמלכות

לאחר החסד שבמלכות (אתמול) יש בנו המון רצון טוב להנהיג כדי לעשות טוב וחסד לכולם. אבל החסד לבדו אינו מספיק. אם נפעל רק עם אור ואהבה, בשפע של נתינה וחיבוקים – הכל יתפזר ויתמסמס. אנחנו רוצים הכל טוב, והכי טוב, וטוב לכולם – אבל איננו מצליחים לרדת לפרטים. מה באמת צריך, ואיך צריך לפעול, והיכן להתחיל בכלל?

כאן באה הגבורה שבמלכות, ומשלימה את החסד שבמלכות. אחת המשמעויות של גבורה היא היכולת להתמקד, לעשות פוקוס. האור הכללי של האהבה עומד ברקע, והגבורה באה וממקדת אותו. מלך ומנהיג – וכל אחד מאתנו בתחום השפעתו – חייב את יכולת הריכוז והמיקוד: לבחון מהם באמת הצרכים המדויקים של האנשים להם אנו דואגים, מה צריך עכשיו ומה צריך במבט של החזון הגדול, “חיי שעה וחיי עולם”.

בעוד שבוע חג השבועות, זמן מתן תורתנו. גם התורה ניתנה “מפי הגבורה”. התורה אמנם מלאה חסד, אבל היכולת להתמקד ולומר מה לעשות מגיעה מכוח הגבורה, גבורה שבמלכות.

תרגיל מעשי

האם אנו מצליחים למקד את הרצונות הטובים שלנו, או נשארים עם המון רצון טוב שאינו מגיע ליישום? אל תזלזלו בפרטים. המיקוד הוא המפתח להצלחה.

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

יצחק אלחנן פדידה | תתבוננו בחיים האישיים שלכם. שימו לב אילו פעולות אתם מבצעים ללא… המשך לקרוא פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

כתיבת תגובה