היום אחד עשר יום לעומר | נצח שבגבורה

קח שליטה על העוצמה האישית שלך
קח שליטה על העוצמה האישית שלך

קח שליטה על העוצמה האישית שלך
לאחר שראינו את החסד שבגבורה, אזרנו אומץ להשתמש בגבורתנו, וגם למדנו להעריך את היופי בדמויות הגיבורים האמתיים – אנו פונים בהתלהבות ללכת בדרכם של הגיבורים ולהפוך את העולם היום… אבל רגע, זהירות! בשלב הזה, יש צורך באיזון נכון. יש בנו המון גבורה וכוח, אנרגיה אדירה, ועלינו ללמוד לשלוט בה. השליטה קשורה לספירת הנצח, שכן לנצח פירושו גם לארגן ולסדר – כמו בפסוק “לנצח על מלאכת בית ה'” – וכך מתקבל השילוב נצח שבגבורה.
אם לא נשלוט בגבורה, היא עלולה פשוט “לשבור את הכלים”. הביטוי הזה לקוח מחכמת הקבלה, המתארת עולמות עליונים שנחרבו מפני שהכלים שלהם היו צרים מלהכיל את האור העוצמתי שלהם ונשברו, בדומה לזרם חשמל גבוה מדי השורף את המערכת. כך גם בניהול כוחות הנפש שלנו: לנשמה יש כוח עצום, אבל אם נבטא אותה בשיא העוצמה היא תשבור את הכלים. הכלי הוא הגוף שלנו, כוח החיים בתוך האישיות המוכרת ומוגבלת, ויש להיזהר שלא להעמיס על הכלי הזה מעבר ליכולת הקיבול שלו.

אך השליטה היא לשני הכיוונים. כמו שצריך להזהר מעוצמה גבוהה מדי, כך צריך להזהר מעוצמה נמוכה מדי. בכביש אסור לנהוג במהירות מופרזת, אך גם אסור לנהוג לאט מדי. אם נסתיר מדי את עוצמת הנשמה, החיוניות שלנו תרד, ‘הזרם החשמלי’ שבנו לא יספק אור-חיים פעיל ופורה אלא הד קלוש. כך גם ביחסנו לבנים או תלמידים: צריך להזהר מדרישות גבוהות מדי, אך לדעת לשמור על מתח שיבטיח חיים והתקדמות.

תרגיל מעשי

האם אנו משתמשים במידה נכונה בכוחות שיש בנו?

ננסה לזהות מתי אנו מעמיסים על עצמנו יותר מדי, ומתי אנו דורשים מעצמנו פחות מדי.

ננסה להיות בני אדם, לא גיבורי-על מעבר למידתנו, ולא גמדי רוח המפחדים לדרוש מעצמם.

מעובד משיחותיו של הרב יצחק גינצבורג.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה