היום אחד וארבעים יום לעומר || הקסם שבשיחה הדדית על מה שכואב

אם לא תגיד לעולם לא אנחש מהן מחשבותיך ציפיותיך ורצונותיך
אם לא תגיד לעולם לא אנחש מהן מחשבותיך ציפיותיך ורצונותיך

לשתוק, להבליג, לשמור בבטן, ואז להאשים ולרצות שהזולת ישתנה, להתחמק מאחריות, לרצות שיבינו אותי, לרצות נורא משהו אחר, להאמין שבמקום אחר ועם מישהו אחר זה יהיה יותר טוב, אז זהו שזה לא עובד, לא עבד וכנראה שגם לא יעבוד. אז מה אני יכול לעשות?

בוא נדבר על זה – יסוד שביסוד

מתחילת השבוע אנו נמצאים בעסקי נישואין וזוגיות, שכן ספירת היסוד מזוהה עם אבר הברית ועם ברית הנישואין בכלל. כעת הגענו לנקודת התמצית – היסוד כשהוא מגלה את עצמו, היסוד שביסוד. מהו עצם היסוד, עצם החיבור בין איש ואשה (או שני אנשים בכלל)? ניתן לומר שזהו פשוט תקשורת. כל חיבור בין שני אנשים הוא סוג של דיבור ותקשורת. זו הסיבה שחז”ל מכנים את הזיווג בין איש ואשה (ב”לשון נקיה”) כ”שיחה”.

כמעט כל הבעיות בזוגיות נובעות מקצר בתקשורת. כך מוסבר שהחטא הראשון בעולם, האכילה מעץ הדעת, נבע למעשה מחוסר תקשורת: האדם לא הסביר בדיוק לאשה מה אסור ומה מותר, האשה הוסיפה נופך משלה, וההמשך ידוע… לעומת זאת, תקשורת נכונה היא תרופת פלא לכל קושי, פשוט לדבר על זה.

האדם נקרא “מְדַבֵּר”, זו המעלה המיוחדת שבו. כשאנו מדברים איש עם רעהו, איש עם אשתו, אנו משתמשים בכוח הנפלא הזה שנתן בנו ה’, כוח הדיבור. תקשורת נכונה היא במלים וגם במעשים, עד שהתקשורת הופכת להתקשרות פנימית בין השניים.

תרגיל מעשי

אתמול אמרנו תודה על כוס הקפה שהכינו לנו. היום, נשב יחד על כוס קפה (או תה) ונקדיש חמש דקות לדיבור. אפשר גם ללמוד משהו ביחד, מה אתם אומרים?

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

יצחק אלחנן פדידה | תתבוננו בחיים האישיים שלכם. שימו לב אילו פעולות אתם מבצעים ללא… המשך לקרוא פרשת כי תשא || רוצים תוצאות מיידיות, תעצבו את סביבת החיים שלכם מחדש

כתיבת תגובה