הטובים שבטובים || למעלה מ100חרדים התגייסו היום לחיל האוויר

גיוס היום

היום התגייסו לחייל האוויר עשרות רבות של חיילי שחר כחול – הפרוייקט הייחודי לשילוב חרדים במערך הטכנולוגי של חיל האוויר. זוהי אחת מקבוצות האנשים הנחשבים כבעלי איכותיות גבוהות במיוחד מה שנחשבו בעבר הכיפות הסרוגות יוצאי ישיבות ההסדר היום אילו החרדים. איכות זו מבוססת על היותם בני מעמד חברתי שורשי, חינוך חרדי, שהשתלב בתלם הישראלי התואם את הנרטיב הלאומי, מהתלמוד וההלכה ליחידות העילית בעלות המוניטין של צה”ל.

מאת: בני גוטמן

כאשר ברקע הגיוס נמצא “קמפיין החרדקים” שממריא לשיאי תיעוב חדשים ועל הפרק הפוליטי נידון “שיוויון בנטל”, שירות חרדים בצה”ל לא נראה כמובן מאליו אולם גיוס זה למרות שהינו האחרון לשנתון גיוס 2014 הושלם יעד הגיוס והוכתר בהצלחה.

גיוס היום1

סרן משה פריגן קצין איתור וגיוס חרדים לשח”ר כחול – בשנתון זה זכיתי להיות המוביל בצה”ל בתחום שילוב החרדים כאשר פרוייקט שח”ר כחול עומד על 105% עמידה ביעדי הגיוס…רק השנה התגייסו 2,300 חיילים. שירותם הצבאי של החיילים מותאם לאורח חייהם הדתי ומאפשר להם לשלב בשירות הצבאי גם לימוד תורה וקיום מצוות. בכל יחידה נמצא גם מפקד חרדי שאחראי על החיילים ומלווה אותם לאורך השירות. “סיפקנו להם תנאים מיוחדים: סביבת עבודה נפרדת מנשים, זמני תפילות, שיעורי תורה, חדר אוכל נפרד ובו מזון כשר ובית-כנסת, גם כאן פועל צה”ל ככור היתוך ואני רואה שגם כאן היהדות נוחלת ההצלחה מרשימה”

קצין גיוס חרדים משה פריגן

לאור דברים שנשמעים בעת האחרונה בתקשורת על המתגייסים לשח”ר כחול יודגש כי חיילי שח”ר הינם ממשפחות מצוינות משמנה וסלתה של הציבור החרדי שהחליטו לתרום את חלקם בהגנה על המולדת על ידי שירות משמעותי ורכישת מקצוע לחיים. ההכשרה המקיפה הניתנת למתגייסים אלו מהטובות וברמה גבוהה במיוחד, מה שמאפשר לחיילים אלו רמות הכנסה גבוהות כל אחד בהתאם לתחום השירות.,

גיוס היום2

אז כמה חרדים התגייסו? בשנת 2009 שבע מאות ושלושים חיילים, בשנת 2010 המספר עלה לאלף, והמספרים ממשיכים לעלות. ב-2011 התגייסו 1280 חיילים, ב-2012 התגייסו 1,447, בשנת 2013 התגייסו 1,858 חיילים ובשנת 2014 הגיע מספר המתגייסים ל-2,300.היות שבסוף החודש יתקיימו עוד מספר גיוסים בשח”ר ובנצח יהודה מספר זה צפוי לגדול עד לסיום שנת הגיוס.

 

תעודת הוקרה לסרן משה פריגן על גיוס בהיקף חסר תקדיםהקצין הבכיר בשח”ר כחול, סרן משה פריגן, חרדי בוגר ישיבה חרדית תושב בני ברק – לאחר תקופה של שבע שנות שירות פורה בצה”ל בימים אלה מסיים את תפקידו. וצפוי להכנס לעולם העסקים. סרן משה פריגן ליווה מראשיתו את פרויקט “נצח כחול” הפועל לשילוב חרדים בחברה דרך שילובם בצה”ל. במסגרת שירותם הצבאי כמפעילי צמ”ה בבסיסי חיל-האוויר, היה מפקד פלוגות “נצח כחול” בבסיס חצרים. הרבה מתוכניות שילוב חרדים בחיל האוויר הם שלו. ואף זכה להמנות עם שלושת הצעות הייעול מתוך 270 הצעות נוספות של חיל האוויר. הוא מסיים את תפקידו כקצין מוערך מאוד בחיל.חייליו בעבר אתם שוחחתי אמרו פריגן הוא אחד המפקדים וחייכו שאמרו והרב “הראש ישיבה” הכי טוב שהיה לנו, ושלדעתם מחוץ למערכת הוא יוכל לפעול הרבה יותר לטובת החיילים החרדים. רבים ממפקדיו ופקודיו שבחו אותו על תרומתו הציבורית וחזוק מעמד החייל החרדי בצה”ל ואף הוענקה לו תעודת הצטיינות שכמוה לא הוענקה בצה”ל. לאור הצלחת פרויקט שילוב חרדים בצה”ל פתחו חיילות נוספים (חיל המודיעין, חיל הים, אכ”א, אט”ל) מחזורי גיוס במודל שח”ר, כשמודל שח”ר כחול של חיל האוויר, משמש דגם והשראה להצלחת פרויקט לשילוב חרדים בחברה דרך שילובם בצה”ל.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

כתיבת תגובה