הטובים לסייבר || עשרות חרדים בין מסיימי קורס תכנות של אגף התקשוב בצה”ל

תיקשוב סייברביום חמישי האחרון הגיע לסיומו מחזור נוסף של קורס התוכניתנים של צה”ל באקדמיה הצה”לית למקצועות המחשב וההגנה בסייבר. הקורס נחשב לאחד מקורסי הדגל של אגף התקשוב, יחד עם קורס ‘מגן בסייבר’, ומכשיר את חניכיו לפיתוח מערכות תוכנה מבצעיות ועורפיות כאחד, במטרה להגביר את יעילות צה”ל בשגרה ובחירום.
מאת: אלעד הלפרין, אגף התקשוב
את הקורס סיימו עשרות חניכים וחניכות לאחר שישה חודשים אינטנסיביים של לימוד שפות תכנות שונות ומגוונות, ובקרוב ישתלבו במערכי פיתוח התוכנה השונים של צה”ל בזרועות היבשה, הים, האוויר והמודיעין, ובגופי הפיתוח וההדרכה של אגף התקשוב. “בעידן בו צה”ל מתבסס יותר ויותר על טכנולוגיה ועולם הסייבר מעצים את אתגריו תפקידם של התכניתנים נעשה חשוב יותר ויותר”, אמר מפקד לוטם, תא”ל דניאל ברן, בדברים שנשא בטקס הסיום שנערך בבית הספר למקצועות הקשר התקשוב והסייבר, בה”ד 7.

הקורס נמשך כשישה חודשים ומתקיים באקדמיה הצה”לית למקצועות המחשב וההגנה בסייבר, כשבנוסף לשירותם הסדיר, חותמים המשרתים בתפקיד התוכניתן על שירות קבע בן שנתיים וחצי. בין מסיימי הקורס נמנים עשרות חיילים חרדים, שהתגייסו במסגרת תוכניות שילוב החרדים של אגף התקשוב, אגף המודיעין, וחילות האוויר והים. “החיילים החרדים הם כוח אדם חשוב בצה”ל שמהווה דוגמה אישית ליכולת לשלב בין הצבא ושירות המדינה והחברה”, אמר מפקד האקדמיה הצה”לית למקצועות המחשב והסייבר, סא”ל רמי שקד.

אגף התקשוב חרט על דגלו את שילוב החרדים ברבים ממערכיו.

תיקשוב

בתהליך שהחל בשילוב החרדים במקצועות בודקי התוכנה והתכניתנים ועם השני התרחב למסלולים רבים ומגוונים כשכיום כל חייל החרדי יכול להשתלב במרבית מקצועות החיל תוך כדי שמירה על אורח חייו החרדי,

באמצעות מעטפת שירות ראויה אותה מקנה אגף התקשוב. החיילים החרדים שמביאים עמם מוסר עבודה גבוה ויכולות חשיבה גבוהות זוכים לבצע תפקידים מאתגרים במסגרת שירות צבאי משמעותי, בסיומו הם רוכשים מקצוע לחיים ומהווה מקפצה לשילוב בשוק העבודה.

“בחירתם של החיילים החרדים שמסיימים היום את הקורס, בשירות צבאי מלא ומשמעותי, מעידה על בגרות רבה”, הסביר תא”ל ברן.

“הליך השילוב של החרדים הוא משמעותי ביותר לצה”ל”, הוסיף.

לקריאה נוספת: אתר חיל הקשר והתקשוב:
http://www.tikshuv.idf.il/901-8520-he/tikshuv.aspx…

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

François Gérard Georges Nicolas Hollande

ד”ר נמרוד קוזלובסקי || לא מתפלא שצרפת היא היום StartUp Nation

קמה לישראל תחרות והגיעה העת שבמקום להתבשם מעצמנו נלמד מהניסיון של המתחרים והמודל החדשני שהם… המשך לקרוא ד”ר נמרוד קוזלובסקי || לא מתפלא שצרפת היא היום StartUp Nation

כתיבת תגובה