הטבע מתעורר | דרמה אמיתית, קנאביס רפואי בבתי מרקחת.

אילוסטרציה  צילום: רויטרס
אילוסטרציה צילום: רויטרס

מהפכה דרמטית בתחום הקנאביס: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הכריז היום (שני) בועדת הסמים בכנסת כי הקנאביס הרפואי עובר לבתי המרקחת. בנוסף, לדבריו, יותר רופאים מומחים יורשו לתת מרשם לשימוש בקנאביס. והיחס אליו יהיה כאל תרופה רגילה.

מאת: בני גוטמן 27 יולי 2015

“יש גם היום בתי מרקחת שנותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר וגם בזה נעשה סדר”, אמר ליצמן. “יהיה רישום ונפקח על זה, אבל זה יהיה בסטנדרט כמו תרופה. כרגע אנחנו נמצאים בבג”ץ בגלל נושא המגדלים ונוציא מכרז בנושא המגדלים ואני מקווה שנקבל את אישור בג”ץ”.

“נילחם מלחמה אגרסיבית כדי לא לאפשר לזה לצאת החוצה”, הדגיש ליצמן. “גם המגדלים יתחזקו. ברגע שיהיה מכרז זה עובר למכירת תרופה, עובר למרשם רופא, ואני בטוח שזה יתקבל. יש לנו עוד הרבה מה לעבוד ומה לעשות, אבל זאת הכותרת שלי”.

ח”כ תמר זנדברג בירכה על הכרזתו של סגן השר. “שמענו כאן בשורה מאוד גדולה בפעם הראשונה מזה כמה שנים”, אמרה זנדברג. “זאת בשורה עצומה וענקית, תודה רבה לך על פריסת העקרונות האלה. אני חושבת שהתחום שיווע לבשורה כזאת”.

ח”כ שלי יחימוביץ כתבה בדף הפייסבוק שלה בתגובה “פשוט. בבית מרקחת. בלי עינוי מתמשך של החולים שזה המזור היחיד לכאבם, בלי טרטורים והתעמרות, בלי פקס לפניות מיוחדות שהנייר תמיד נגמר בו.

כל כך הגיוני, כל כך פשוט, כל כך אנושי. הרי יש שפע של תרופות מסוכנות פי כמה וכמה מקנאביס.

עוד הוסיפה יחימוביץ קנאביס הוא לעיתים מקור התקווה והמרפא במקום שכל תרופה אחרת נכשלה. פרכוסים, פרקינסון, כאב עז, דיכאון ואובדן תיאבון מסוכן אצל חולים קשים.

זה לא חדש שאני מעריכה את ליצמן עד מאוד. הנה כעת יש עוד סיבה.

אני חברה בועדת הסמים, ובחרתי להיות בה הפעם בגלל הרכבה יוצא הדופן – תמר זנדברג היו”ר ממר”צ, ינון מגל מהבית היהודי, אני ועוד – תומכים באי הפללה.

נראה לי שמהועדה הזאת עוד יצאו בשורות נוספות”.

הרשתות החברתיות גועשות סביב הנושא, אולם התחושה הכללית העולה היא שהנציגים החרדים בכנסת הצליחו לעשות ב4 חודשים מאז כינון הממשלה מה שלא הצליחה ממשלה קודמת בשנתיים.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה