החרדיות || אמנון לוי מכה שנית והפעם תוקף מעזרת הנשים

hahridiyot

צפיתי בתוכניתו של אמנון לוי ודידי שור לצד אין סוף הפוסטים שנכתבו על התכנית. לאחר אזהרת האורך להלן השנקל שלי…

1. ליהוק לעילא ולעילא שהצליח לחבר סיפור מרובה קצוות לכלל סיפור אחיד.

2. הדוקטורית רבקה נריה בן שחר הציגה עמדה רדיקלית אך לגטימית שבניקוי הדרמה מסביב אולי היא הדמות שהכי כדאי להקשיב לה… וכן זה בהחלט לא נעים אך דבריה ראויים ליותר משמץ של התייחסות לגופם של דברים.

3. לפמניזם ישנם סוגים רבים שנעים מרו”ח אביגיל שקוביצקי ועד דוקטור רבקה נריה בן שחר אך לשובניזם יש מאפיין בולט שמתבטא בעיקר בשיפוט חסר מעצורים ברשתות החברתיות שתכליתו היא אחת דה לגטימציה למאבק על זכותן להשמיע דעות שאינן מקובלות על קובעי מדיניות.

4. ראיתי שחלק (קטן אבל קיים) מחבריי החרדים המודרנים שביום יום עוסקים בשינויים חברתיים שתקפו ברשתות את אותן נשים שהתראיינו… חברים: אם ברצונכם לעשות שינויים אנא קודם כל תפתחו סולידריות עם מאבקים חברתיים אחרים. כל עוד נשים יהיו מפרנסות יחידות הגברים לא יצטרכו ללמוד ליב”ה או לצאת לעבודה…

5. גיטי!!! גיטי (וגם דיצה המולטי מרתקת לכשעצמה) אמרה את מה שכולנו רואים (בעיקר זוגות חרדיים שנפתחו לעולם לאחר חתונתם) לזוגות חרדיים מאוד קשה לעשות את הטרנספורמציה מניהול משק בית משותף לחיי אהבה וזוגיות. נכון גיטי נמצאת על קצה הרצף של קרבה גופנית וחברית אבל גם אלו שנמצאים במרכז הרצף מתמודדים עם הסוגיא הזו (ראו כמה מתגרשים דווקא מהזוגות המודרנים).

6. בראייתי בעוד תוכניות אחרות של אמנון לוי, אבישי בן חיים ודומיהם עסקו בהצבת מראה לציבור החרדי השמרני שכמעט לא צופה בהם דווקא התוכנית הזו הציבה מראה ושאלות כבדות משקל איתן הציבור החרדי הפתוח אמור להתמודד ביתר שאת.

7. בעוד אחינו החילונים צרכו את תוכניתו של אמנון לוי כבידור שוה ערך לתוכנית על הרפובליקה הדומניקנית בערוץ נשיונאל ג’יאוגרפיק אנו צורכים את הכתבות האלו עם הרבה יותר אמוציות (ולעיתים אינטריגות), לכן השיח הינו בלתי פוסק ברשת בכלל וברשתות החברתיות בפרט מה שאומר שלפחות לא איבדנו את הרצון להתמודד… אך נזכור תמיד לדבר לגופו של עניין ולא לגופם של דוברים.

8. אין לי את היכולת לתאר את גודל ההערכה והכבוד אותו אני רוחש לאותן גיבורות חיל שלקחו על עצמן את עול פרנסת הבית, גידול הילדים וחינוכם לצד ניהול ענייני הבית בכדי שבעליהן יוכלו לעסוק בתורה יום וליל ולהפוך בבוא העת לגדולים בישראל. יהיה חלקי עמכן גיבורות החיל!!!

אמנון לוי בתגובה – פוסט חכם ומרגש. במיוחד הסוף.

קרדיט תמונה: צילום מסך מתוך סרטון בפייסבוק

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים
מסובין - חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

פרשת וארא || בתוך כל הטירוף הזה איך מוצאים נחת ושלווה

מחקר שנערך בקרב 15,000 חולים שסבלו מבעיות עיכול, גילה שארבעה מכל חמישה חולים לא סבלו… המשך לקרוא פרשת וארא || בתוך כל הטירוף הזה איך מוצאים נחת ושלווה

תגובה אחת

 1. מסובין חדשות חרדים

  בכל פעם שאמנון לוי עושה איזושהי סידרה על החרדים התגובות לא מאחרות לבוא. חלקן אפי’ מקדימות את הקרנת הסידרה עצמה מרוב שאנשים בטוחים שהם יודעים מה יהיה שם.

  אז להלן מבחר תגובות (ותגובות לתגובות):

  “אני לא צופה בסדרות שלו!! הכל מציצני וצהוב”. (איך אתה מגיב לפני שצפית? אולי זה לא כמו שאתה מנחש/מקוה?).

  “הכל אצלו מסתובב סביב חיי המין של החרדים”. (לא הכל היה סביב חיי המין של החרדיים. אפי’ לא הרוב. היה מעט מאד ובהקשר הגיוני ומתבקש).

  “מי שהופיעו אצלו הן לא חרדיות”. (מי שהופיעו הן חרדיות לגמרי. חלקן גם מוכרות מאד).

  “מי שהופיעו אצלו הן לא חרדיות מייצגות. הן חריגות”. (כמעט כל הנשים שהופיעו בפרק הראשון של סידרת “החרדיות”, הן חרדיות מן השורה מייצגות וגם ייצוגיות).

  “הוא רק רוצה להכפיש וללעוג לחרדים”. (לא. הוא לא רוצה ללעוג. הוא מביא תחקיר על דבר שמבחינת החילוניים הוא דבר לא ידוע ומסקרן).

  “הוא אובססיבי לחרדים/נגד החרדים”. (הוא לא אובססיבי לחרדים ולא נגדם. הוא עיתונאי שהחרדים מסקרנים אותו. בזה הוא רכש ידע והוא מנצל את הידע הזה לסדרה נוספת).

  “יאללה נמאס. לך תעשה סדרות על מישהו אחר”. (הוא לא עובד אצלכם, הוא לא חייב לכם מאומה והוא גם לא עושה את הסדרות שלו בשבילכם. הן מיועדות לציבור חילוני. הרי החרדים לכאורה לא צופים בטלוויזיה כי אין להם כזו. אז מי שצופה בכח שלא יצפה ולא יכעס).

  “הכל בשביל הרייטינג”. (זה דווקא נכון. הוא עיתונאי בערוץ מסחרי שהדבר הכי חשוב בו הוא רייטינג. אז מבחינת מעסיקיו ומבחינתו הוא עושה עבודה מועילה ויעילה מאד. וככל שיותר חרדים זועמים יגיבו, עבודתו תגרוף יותר רייטינג).

  העתבק!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *