הותר לפרסום || יגיל הנקין אח של הנרצח בפיגוע אף אחד לא הודיע לנו רשמית על הרצח.

הנקין

מישהו ‘התיר לפרסום’ על אודות הרצח *ואף אחד רשמי לא טרח לספר למשפחה*. אנשים פרסמו תמונות של הרכב עם לוחיות הזיהוי והידיעות על זוג שנרצח וארבעת ילדיהם לא נפגעו הופיעו כמעט שעה לפני שהשמות הותרו לפרסום. אילולא הייתי בהופעה, מן הסתם גם אני הייתי מחבר את הנקודות קודם. אבל אף אחד לא טרח להודיע לנו רשמית.

[עריכה: אני צריך להדגיש שהעניין המטופל פה הוא התופעת לוואי. הוא לא המרכז; המיקוד צריך להיות על הרצח והתרחשותו והמאבק ברוצחים. אבל יש פה כשל שצריך לטפל בו, לטובת הקרובים העתידיים רחמנא לצלן. זה לא הדבר *החשוב*, אבל יש לזה משמעות].

משהו אחד לפני שסוף-סוף אני מצליח לישון: אף אחד לא הודיע לנו רשמית על הרצח.
באמת הופתעתי מזה. לא ציפיתי לקצין העיר וכל חילו במקרה של אזרחים, אבל כמו כל מי שלא איבד קרוב משפחה קודם לכן, הנחתי שהמשטרה לפחות מתקשרת לקרובים כשמות יקירם וודאי.

אז לא. בכלל לא.
כמעט *כל* המשפחה, משני הצדדים, קיבלה את הידיעה בדמות שיחות או SMS מאנשים שידעו לפנינו. בחלק מהמקרים, בדמות SMS מחברים או מכרים עם כוונות טובות, שלא העלו על דעתם שאנחנו לא יודעים עדיין. אני לא נפגע מהם – אני חסיד קטן מאוד של התעצבנות על אנשים עם כוונות טובות, ובאמת לא הייתה להם דרך לדעת. אבל זה עדיין הלם מסויים, כשאתה עוד לא בטוח שקרה משהו, לקבל SMS בסגנון “אשמח לעזור בכל דבר שאוכל”.
במקרה הפרטי שלי, הייתי בהופעה (גרוניך ורובס, היה מצויין), רק בסופה ב-22:42 – התקשרה אמא שלי ואמרה שהיא לא מצליחה להשיג את איתם, שבכלל לא ידעתי שהיה באזור. דקה אחר כך קיבלתי SMS שהבהיר לי שאחי נרצח. עד שחזרתי לאמא שלי היא גם שמעה על זה.

אחד הגיסים שלי שמע על העניין שעה קודם. אחרים גם-כן ידעו. אני לא מתלונן שלא סיפרו לנו: אני בעצמי לא רציתי לספר לאמא שלי ולאבא שלי שהבן שלהם נרצח.

אבל לא קיבלנו שום דיווח רשמי. חיפוש לאחור ברוטר העלה שה-SMS שהודיע לי על העניין התקבל *בדיוק* לאחר ה’הותר לפרסום’.

אני אחזור על זה:

(אלא אם אתם מונים את הפניה באזור אחת בלילה של מז”פ באיזה עניין).

האם יש איזה נוהל דיווח על הרוגים אזרחיים? אני לא יודע.

אני כן יודע שני דברים:

1. אם אתם מפרסמים סקופ, תטשטשו פרטים. פרסמתם רכב עם מספר? פרסמתם זהות ושמות.

2. אל תניחו שאם אתם יודעים, ואפילו אם הותר לפרסום, המשפחה יודעת. זה אמנם נשמע לא הגיוני, אבל ייתכן שאף אחד לא טרח לספר לה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

בדוק גם את זה

החרדיות המזרחית || הפוטנציאל העיקרי לישיבות תיכוניות חרדיות

 לראשונה סקר שנעשה ע”י חברת “אסקריא” שהתבצע בקרב 320 משיבים מהקהילה החרדית, ובו ממצאים מעניינים… המשך לקרוא החרדיות המזרחית || הפוטנציאל העיקרי לישיבות תיכוניות חרדיות

כתיבת תגובה