האבולוציה של הג’יהאד || לתפארת מדינת ישראל,

Islam

תדהר הירשפלד | האינתיפאדה הראשונה התחילה כשהייתי בן שבע בערך. אז נוצקו הכללים, אט אט, דרך לימוד התנהגותו של השטח: בעוברך בכפר, האט, פתח חלונות, שים מרפק בחוץ ושדר בטחון. ככה לא יזרקו עליך. אם חטפת אבנים, צא, רדוף אחריהם. הם ילמדו שאיתך לא מתעסקים, אתה בחור רציני.

באינתיפאדה השניה דברים השתנו.

הנשק החם החל לנגן, הזמירות היו אחרות:
בלילה, לא משנה מה, אל תיתן לשום רכב לעקוף אותך.
כשאתה נוהג בסיבוב, עשה משהו מפתיע. האט, האץ, סטה, פנה. גרום להם לפספס.
ואם זורקים עליך אבנים תגיד תודה. לשמחתך זהו אותו משחק פשוט שהיה בעבר.

ועכשיו באינתיפאדה השלישית (זה מה שזה) יש פתאום עוד כמה כללים.

בנבי אליאס, חמש דקות מכפר סבא, נדקר יהודי שעשה שם קניות.
התנפלו עליו ברחוב הראשי, דקרו וברחו.
שותת דם הוא העמיס עצמו לאוטו ונסע כמה דקות בזיגזגים, עד שקרס לזרועות המאבטחים במחסום.
עשרות היו עדים לפגיעה: אף אחד לא התקשר לדווח, אף אחד לא עזר. העדים היו לשותפים.

ברחוב הגיא, בתחילתו של ‘גל הטרור’ (סוער עכשיו הה??), נרצחו שני יהודים (אהרון בניטה והרב נחמיה לביא השם יקום דמם) ונפצעו האישה אדל בנט ותינוק לעיני המוכרים בחנויות באיזור הפיגוע הרצחני ועוברים ושבים רבים: איש לא עזר, איש לא דיווח, הרוכלים לעסו ושתו קולה, מקללים את האישה היהודיה ומייחלים למותה תוך כדי הריצה בה קיוותה לנסות ולהינצל: העדים היו לשותפים.

ובפיגוע האחרון ליד עתניאל (בו נרצחו שני בני משפחה האב יעקב ליטמן 49 והבן נתנאל חי 18 הי”ד) כבר היה זה אמבולנס שסירב לעזור ופשוט נטש את הזירה: העדים הם שותפים והערבים הם נאצים. ככה זה עכשיו.

הכללים: אל תצא מהרכב אם נזרקו עליך אבנים; מישהו עלול לחכות שם בצד עם רכב ולדרוס אותך.
קח בחשבון שהתשתית אולי נהרסה אז ב’חומת מגן’ והטכנולוגיה לרשות הטרור עכשיו פשוטה, אבל הרצחנות דווקא עלתה מדרגה והיא עכשיו נחלת הכלל.

אתה נוסע בתוך חבורת רוצחים מקטנם עד גדולם. אין איש יוצא מן הכלל למעט אם יוכיח את זה. דע לך שכל נסיעה עלולה להפוך למלחמה על חייך: הרגע הזה עשוי להיות החשוב בתולדותיך.

אל תיתפס לא מוכן, אל תיתן להם את התענוג.

תנצח.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כמה הארות שלי בעניין “שלד רעיוני” למעוניינים. הרעיונות כתובים ממעוף הציפור; כל אחד מהם ראוי… המשך לקרוא גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כתיבת תגובה