הַיּוֹם תִּשְׁעָה וּשְׁלשִׁים יוֹם לָעוֹמֶר || אחותי רעיתי יונתי

הכרת טובה ונאמנות
הכרת טובה ונאמנות

ברית נצחית – נצח שביסוד

מהו סוד היציבות והנצחיות של ברית הנישואין, הנצח שביסוד? המפתח הוא הנאמנות. בנישואין אנו מתחייבים להיות נאמנים זה לזו – אני מסור רק לך, אני מסורה רק לך. ככל שנתמיד להישאר נאמנים, זה לזו וזו לזה, כך יתמידו הנישואין המאושרים. בכלל, הנצח והיסוד הם מושגים קרובים, שהרי יסוד הבניין מבטיח את יציבותו, וכך הנאמנות מבטיחה שהיסוד אכן יהיה חזק ויציב.

הביטוי החזק ביותר של התחייבות הוא השבועה. פעמים רבות, כריתת ברית כוללת בתוכה שבועה מפורשת, כמו בברית שכרת הקדוש-ברוך-הוא עם אבותינו, ברית אבות הקיימת לעולם, “נצח ישראל לא ישקר”. אמנם  בברית הנישואין אין צורך שבני הזוג ישבעו זו לזו בפירוש, אך באמת זהו התוכן הפנימי של הקידושין והנישואין – שבועת אמונים הדדית.

כדי להיווכח בחשיבות המכרעת של הנאמנות, די להעיף מבט במחלה הקשה של העולם המודרני – התפרקות מוסד הנישואין ואחוז הגירושין הגבוה. אם אין נאמנות ומחויבות אין יציבות והקשר הופך להיות ריק מתוכן. על הרקע הזה, ראוי להעמיק את התודעה של חשיבות הברית והנאמנות: “וארשתיך לי לעולם”.

תרגיל מעשי

תחת החופה הבטחנו זה לזו להיות חברים נאמנים לנצח. כדאי להיזכר בתחושה הזו, ולחדש אותה כעת.

באדיבות: הרב יצחק גינצבורג

הרחמן הוא יחזיר עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו אמן!

אהבת את הפוסט? אתה מוזמן לשתף את החברים שלך, שגם הם יוכלו ליצור שינוי לאורך זמן,

אתה מוזמן להגיב או לשאול כל שאלה, ואשמח לעזור!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה