דרשן אל אקצה || נעצר הבוקר בעקבות המשך ההסתה בדרשותיו בהר הבית.

dome-of-the-rock כיפת הסלע

השייח חאלד אל מוגרבי -דרשן אל אקצה שנעצר הבוקר בעקבות המשך ההסתה בדרשותיו בהר הבית בהם קרא לפגיעה ביהודים. המסית יובא היום (ד’) להארכת מעצר בשעה 15:30 בבימ”ש השלום בירושלים. מארגון חוננו שהגיש את התלונה נמסר “זו שעת מבחן לפרקליטות ולמשטרה – מקווים שהפעם יוגש נגדו כתב אישום חמור”

המשטרה עצרה הבוקר (ד’) את השייח חאלד אל מוגרבי, בעקבות המשך ההסתה מצדו בהר הבית כנגד יהודים. ארגון חוננו הגיש לאחרונה תלונה נוספת נגד מוגרבי בעקבות סרטונים שחשף אתר ‘מבט לתקשורת הפלסטינית’, מדרשותיו של מוגרבי בהר.

כבר לפני מספר חודשים נעצר השייח המסית מוגרבי בעקבות תלונה של חוננו, ובמשטרה הודיעו לארגון כי גובשה תשתית ראייתית נגדו בגין הסתה.

אולם למרות זאת נמנעה הפרקליטות מהגשת כתב אישום נגדו והוא המשיך להסית כנגד יהודים באין מפריע. ארגון חוננו הגיש תלונה נוספת למשטרה ואף פנה לפרקליטות וליועמ”ש לממשלה יהודה ויינשטיין בדרישה לזרז את הגשת כתב האישום נגדו.

בין השאר אמר לאחרונה מוגרבי לקהל שומעיו כי: “בני ישראל ייאלצו לשנות את תוכניתם לבנות את המקדש בתוך המבנה של מסגד אל-אקצא, וייאלצו לבנות אותו מחוץ למסגד אל-אקצא…”, הצהיר מוגרבי, שמעביר פעמיים בשבוע דרשות בהר הבית. “מקדש של כפירה בו הם יעבדו את איבליס [השטן]. למה? משום שמשיח השקר לא יופיע, אלא אם כן ייבנה המקדש ויעבדו בו את השטן… [באחרית הימים] אנו נלך אחרי היהודים בכל מקום. הם לא יימלטו מאתנו. הם לא יוכלו להימלט מאתנו. והאבן והעץ ידברו, בהתאם לחדית’ (מסורת) של הנביא [מוחמד]… זאת הבטחה מהימנה מן הנביא, שלפיה העץ והאבן ידברו ויאמרו: ‘הו מוסלמי, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו.’ בני ישראל יחוסלו כולם, משיח השקר ייהרג, והמוסלמים יחיו ברווחה במשך תקופה ארוכה.”

בארגון חוננו מברכים על המעצר ואומרים כי מדובר בשעת מבחן למשטרה ולפרקליטות: “אנו שמחים שסוף סוף נעצר השייח המסית ומקווים כי הפעם יוגש נגדו כתב אישום חמור באופן מיידי והוא יכלא מאחורי סורג וברחי לתקופה ארוכה. לא יתכן מצב בו כל נער יהודי שהעז להתפלל נעצר באופן מיידי ומורחק מהר הבית, בעוד מנהיגים מוסלמים מסיתים בהר הבית לפגיעה ביהודים ללא הפרעה”.

הבוקר נעצר צעיר יהודי לאחר שקרע את חולצתו ביציאה מהר הבית כאות אבל על חורבן בית המקדש. עו”ד רחביה פילץ מארגון חוננו הגיע לתחנת המשטרה וסייע לצעיר.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ברוך דיין האמת || הרבנית יעל כהן אשת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס הלכה הבוקר לעולמה

אבל כבד עם היוודע על פטירתה של הרבנית הגדולה, אשת חבר כחבר, הרבנית הדגולה מרת… המשך לקרוא ברוך דיין האמת || הרבנית יעל כהן אשת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס הלכה הבוקר לעולמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *