דמעה אחת פחות || עזרה ראשונה לזוגיות מוצלחת

love

הזכות להיות בן זוג אוהב ונאהב הינה מיומנות נרכשת. אולם אנחנו חייבים לדעת שאין בזוגיות “קיצורי דרךוגם אין “גזור הדבק”. אין מהפכות, ישנם תהליכים. עבודה יומיומית הבאה מצד שני בני הזוג, מאמצים הדדיים, סבלנות וסובלנות, הם שיעניקו לכם כמובן עם הסייעתא דשמיא את המפתח לחיי משפחה מאושרים ושלווים.

רוב הבעיות ורוב הקשיים הקיימים בין בני זוג הם אנושיים, שגרתיים ונורמאליים לחלוטין. אין שום “נוסחת פלא” הפותרת בן רגע משברים המתעוררים בחיי הנישואין. קשר איכותי בין בני הזוג אינו נוצר בבת אחת, אלא מצריך השקעה לטווח ארוך וטיפוח תמידי. עשו אתם את שלכם, ותנו לזמן לעשות את שלו.

סדרת המאמרים, “עזרה ראשונה לזוגיות מוצלחת“, הינה הדרכה חשובה מאין כמותה. סדרת המאמרים תעניק לכם “ארגז כלים”, “כלי עבודה”, ו”שיעורי בית”, שיכוונו אתכם ויסייעו לכם לבנות ולשפר את הזוגיות שלכם. בסדרה זו במילים פשוטות אציג את הבעיות, מצבים וקשיים שונים ויחד נלמד כיצד להתמודד מולם נכון.

סדרה מאמרים זו, היא פרי ניסיון של משותף ויוצא דופן של ישועה ואשתו רוחמה סופרת מוכשרת לספרי ילדים נוער ומבוגרים, אשר ביחד מעלים לדיון נושאים משותפים, מלבנים בעיות וקונפליקטים בחיי הזוגיות מאותם מקרים של הפונים אליהם ובנוסף גם כותבים ביחד … היחודיות המוכחת של בני הזוג עטיה היא בניתוח מצבי משבר בנשואין משני היבטים, הן מההיבט הגברי והן מההיבט הנשי, עם שימת דגש על הדומה ועל השונה ביניהם מהבחינה האישית, זוגית והורית. (ובואו לא נתעלם שלזוג עטיה 8 ילדים בלע”ה)

היתרון שלנו אומר ישועה “שאנו “עובדים בשטח”. מדי יום ביומו אנו נחשפים לזוגות חדשים ולמקרים חדשים, כאשר את כל התובנות אנו לוקחים מחיי המעשה ולא רק מהספרים. שיטת העבודה שלנו משלבת: ידע מקצועי עדכני. (פסיכולוגי, חינוכי וזוגי) בנוסף: השקפה תורנית, בקיאות בתורה ובהלכה ושליטה בחוק ובמשפט”.

בסדרה זו נלמד איך וכיצד נרכוש מיומנות תקשורת נכונה, איך וכיצד נווסת רגשות ונשלוט בתגובות, איך וכיצד נשקיע וניקח אחריות על מה שנתון בידינו, איך וכיצד נשלים ונתמודד עם מה שלא נתון בידינו.

כדי להשיג את מלוא התועלת מהדרכה זו יהיה עליכם לקרוא ולחזור ולקרוא שוב ושוב את המאמרים עד שההבנות מתוך הסדרה יהפכו לחלק בלתי נפרד מימי שאתם. הקריאה הראשונית היא שלב החשיפה – אתה נחשף למידע חדש, אתה לומד להכיר את הצרכים ואת השוני של בן הזוג. לאחר מכן מגיע שלב ההבנה – אתה מבין את הנאמר ומעבד נתונים. רק לבסוף מגיע שלב ההפנמה – אתה מפנים ורוכש את המסרים והם הופכים להיות חלק ממך.

אני ממליץ לקרוא כל דף מתוך התבוננות ועיון ואף לחזור ולקרוא שוב ושוב. דעו כי כל מילה וכל משפט טעונים מחשבה רבה. החוברת מיועדת לגברים ולנשים כאחד. בן זוג חכם ישאב ממנה תובנות לעצמו ולא ישתמש במידע לרעת בן זוגו.

זכרו: מה שיועיל מאוד לפלוני לא ימצא חן בעיני אלמוני, מה שלא מובן לך היום, אולי יובן לך מחר, מה שלא חשוב לך עכשיו, יהיה לתועלת רבה מאוד בשעה הבאה.

מה שבטוח: חתן וכלה, זוגות צעירים וגם זוגות הנשואים שנים רבות יוכלו לחסוך לעצמם מחלוקות וויכוחים, אי הבנות וכעסים, צער ועגמת נפש. סדרת ההדרכות תפתיע, תדריך ותפעיל אתכם קדימה, כדי שאתם בעצמכם תעבדו ותשפרו את הזוגיות שלכם, ללא שתצטרכו שאחרים יעזרו לכם.

כשנגיע לגשר נחצה אותו!

הרב אליהו לופיאן זצ”ל, בספרו “לב אליהו”, ממשיל את הנשואין לגשר: “בין שני הרים גדולים וגבוהים הפרידה תהום עמוקה. באחד הימים עלה ברצון המלך להקים ולבנות ביניהם גשר חזק ואיתן. ידע המלך כי מלאכה זו אינה קלה ואינה פשוטה כלל וכלל, כי מי התהום השוצפים בין ההרים עלולים לערער את יסודות הגשר. מה עשה? בא והבטיח כי מי שיצליח לחבר בין שני ההרים ולבנות גשר בעל יסודות מוצקים שלא ייפול בסערות הימים, הוא יעשיר אותו עושר רב.

מהו אם כן הנמשל? האיש והאישה הינם כמו שני הרים גדולים וגבוהים שתהום עמוקה מפרידה ביניהם. לכל אחד מהם משפחה ודפוסי חיים, תכונות ומידות, הרגלים וערכים משלו. כשהם נישאים זה לזו מטיל עליהם המלך, מלך מלכי המלכים, משימה מורכבת מאין כמוה: להקים ולבנות ביניהם גשר חזק ואיתן שיאחד ויהפוך אותם למשפחה אחת.

מי התהום השוצפים המנסים לפגוע בשלמות גשר הנישואין ולערער את יסודות הקשר בין בני הזוג אלו הם הבדלים מולדים הקיימים בין גבר לאישה, מנטליות, מידות שליליות, תאוות, שגרת החיים, קשיים והתמודדויות, חילוקי דעות, חסכי ילדות, אי הבנה, חוסר נכונות לוותר ולבוא זה לקראת זה.

בניית הגשר והקשר היא מלאכת מחשבת המורכבת מאינספור שלבים. השם יתברך, המהנדס והאדריכל של החיים שלנו, מעניק לנו כלי עבודה. בתורה הקדושה יש “הוראות יצרן” ברורות איך וכיצד לנהוג בכל מקום, בכל זמן ובכל מצב.

אשרי בני הזוג הזוכים להתברך תמיד בשבע הברכות הנפלאות שהתברכו כשעמדו יחד תחת החופה ומקוים בהם:

“איש ואישה שזכו שכינה ביניהם”

 

הנאמר בסדרת ההדרכות “עזרה ראשונה לזוגיות מוצלחת” נועדה לתת מענה לזוגות “רגילים” המתמודדים עם בעיות זוגיות “רגילות” ואינה אמורה להחליף בשום פנים ואופן הדרכה פרטנית ו/או טיפול מקצועי! ובשום פנים ובשום אופן אינה מיועדת לזוגות המתמודדים עם בעיות מאובחנות, כגון: מחלת נפש, התעללות פיזית, התעללות רגשית, סוגי התמכרויות שונים. במקרים כגון אלה ואחרים מוטלת עליכם בני הזוג החובה לפנות לקבלת עזרה מקצועית פרטנית.

הערת העורך: הנאמר בסדרת הדרכה זו מנוסח לעיתים בלשון זכר ולעיתים בלשון נקבה, מטעמי נוחות בלבד, אך מתייחס לגברים ולנשים, לפי העניין והצורך.

 

מחבר הסדרה – ישועה עטייה מחבר רב המכר “עזרה ראשונה לנישואין מוצלחים” הינו יועץ זוגי ומגשר מוסמך. מומחה ליצירת ‘תכניות ישועה רחמיםהבראה’ ומציאת רעיונות יצירתיים לפתרון משברים בזוגיות. בן ארבעים וארבע, נשוי ואב לשמונה. עטיה מקיים אורח חיים חרדי, אביו “אב בית דין רבני” כ 25 שנה, ישועה מתגורר בירושלים עם משפחתו.

על כרטיס הביקור שלו כתוב “גשר פלוס” – דמעה אחת פחות  

התחברתם? הגיבו, שתפו, תייגו חברים. תנו למסר להדהד ולהגיע למי שזקוק לו

 

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

רזיאל פריגן || איך מתמודדים עם פרידה?

Share on: WhatsAppנשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם תגובות

כתיבת תגובה