בשקט בשקט מתחת לראדר צומח דור חדש של פוליטיקאים חרדים

sharit

האם במציאות הישראלית העכשווית עם כל מורכבותה והכוחות הדינמיים הפועלים בה עדיין אפשרית פוליטיקה הפועלת מתוך אמונה באדם ובקהילה, פוליטיקה כזו המחויבת לפיתוח כלכלה אנושית, פוליטיקה המעודדת שגשוג של קהילות ומכירה בנכסים הייחודיים של כל קהילה וקהילה בחברה הישראלית. תלוי את מי שואלים …

יצאנו להכיר מקרוב את התכנית שבונה את הדור הבא של הפוליטיקאים והפוליטיקאיות, מכל שבטי החברה הישראלית לשותפות חברתית חדשה.

מהי בעצם תכנית 120 מבית מכון שחרית

“120” היא תכנית המאתרת ומכשירה את העתודה הפוליטית-ציבורית של ישראל. הדור הבא של הפוליטיקאיות והפוליטיקאים. לא מדובר בסתם “עתודה”, אלא ב-120 מנהיגות ומנהיגים יהודים וערבים מזרחים ואשכנזים, חרדים, דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים. כולם רוצים, יכולים ויודעים, להוביל את החברה הישראלית המורכבת והמגוונת אל עבר מחנה משותף, מתוך כבוד לשונות.

המשתתפים בששת המחזורים של תכנית 120, הנמשכת על פני שש שנים, לומדים את החברה הישראלית, עוסקים בניסיון למציאת פתרונות מזוויות שונות לשאלות הבוערות של החברה בישראל – דת ומדינה, מדינה יהודית ומדינה דמוקרטית, כלכלת שוק ומדינת רווחה – וביצירת בריתות בין הקבוצות השונות בחברה. הם רוכשים כלים להובלה של פוליטיקה קהילתית ומגבשים נורמות וערכים חברתיים משותפים.

מדובר בפוליטיקה הפועלת מתוך אמונה באדם ובקהילה, פוליטיקה המפתחת כלכלה אנושית, מעודדת שגשוג של קהילות ומכירה בנכסים הייחודיים של כל קהילה וקהילה בחברה. בנוסף ללמידה ולעבודה הקבוצתית, ולמפגשים עם קשת רחבה של אנשי ציבור ופוליטיקאים, נבנית התכנית הפוליטית של כל אחד ואחת מהמשתתפים.

במסגרת התכנית מפתחת הקבוצה פרויקט פוליטי של טוב משותף אותו היא מתחייבת לקדם באמצעות סיוע תקציבי רחב.

sharit

בין הבוגרים והבוגרות של התכנית נמנים שמות מאוד מוכרים “בעשיה הציבורית”:

רחלי איבנבוים, תושבת מאה שערים, מייסדת ומנהלת תוכנית מובילות להשמה איכותית של נשים חרדיות, מייסדת מעורבות – קואליציית נשים חרדיות למען מעמד האישה החרדית ועוד.

הודא אבו-עוביד, תושבת לקיה בנגב. רכזת פניות בארגון “גישה”. לשעבר מנכ”לית עמותת יסמין אלנגב לבריאות האישה והמשפחה, ממייסדי תנועת הצעירים ‘אל-חראק אל-שבאבי’ הפועלת כנגד יישום תכנית פראוור להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב.

הרב דוד מנחם, רב קהילות בירושלים. מוסיקאי ופייטן. פעיל חברתי לשלום בקבוצות בין-דתיות רבות. ממקימי אתר הזמנה לפיוט ומהמורים הראשונים לפיוט בקהילות שרות. חבר בוועדה במל”ג וות”ת הפועלת להנגשת ההשכלה הגבוהה לציבור החרדי.

כרמן אלמקייס עמוס, מנהלת פרויקטים בתנועת אחותי למען נשים בישראל, ממקימות קבוצת המחאה המזרחית “לא נחמדים-לא נחמדות”, נציגה בלתי פורמאלית של אוכלוסיות מוחלשות בוועדות הכנסת השונות.

אברהם אסבן, מנהל תחום שיח בין-מגזרי ב’שיתופים’. שימש בעבר כסמנכ”ל המכללה למדינאות. מייסד וחבר ועד מנהל של עמותת מע”ש לקידום צעירים למערכות ההשפעה בישראל. כותב דוקטורט בתחום זהותם של בוגרי תכניות הכשרת מנהיגות ציבורית בישראל ועוד.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

חורף הגיע ובגדול ושוב עולה השאלה לגבי מהו הלבוש הנכון לשמירת חום הגוף של התינוקות… המשך לקרוא אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

כתיבת תגובה