בניהו יום טוב || אין לי שאיפות פוליטיות ובטח לא “ביש עתיד”

ביממה האחרונה התמונה הזו רצה ברשתות החברתיות מלווה בפרשנויות שונות ומשונות, לא תכננתי לכתוב על הנושא אבל מאחר וקיבלתי עשרות פניות בפרטי אני מרגיש צורך להפיג את ה’חששות’ ולהבהיר במה מדובר?

fb_img_1483460613820

 

ראשית, אקדים ואומר – אין לי שאיפות פוליטיות! לא במסגרת ש”ס ובטח שלא במסגרת ‘יש עתיד’.

פוליטיקה בעיני היא כלי, לא מטרה.
ויתרתי על הצעות מעניינות ומאתגרות בשדה הפוליטי מתוך רצון להמשיך ולקדם ברמה המקצועית את הדברים שחשובים לי באמת.

ועכשיו למפגש שהתקיים אתמול:
המפגש שהתקיים אתמול בכנסת הוא מפגש אחד מתוך שרשרת מפגשים שקידמתי יחד עם צעירי יש עתיד, מפגשים שנועדו להיכרות ולמידה על יחסי דת ומדינה, יהדות וישראלים, חרדים וחילונים.

היוזמה החלה מיד לאחר הבחירות האחרונות שבמהלכן פגשתי את יו”ר צעירי יש עתיד יוראי להב הרצנו, נפגשנו בפורומים שונים והתעמתנו בפאנלים סוערים.
הוא היה האתגר הגדול שלי, בחור אידיאליסט, רהוט, ומוכשר שמדברר את המפלגה שאיתגרה יותר מכל את החברה החרדית.

דווקא מתוך החוויה הסוערת של הפאנל הגענו להבנה שאנחנו לא באמת מכירים אחד את עולמו של השני, בוויכוחים איתו נתקלתי בחומות גבוהות שנוצרו בעקבות דמוניזציה, נתונים מוטעים, וקונספירציות מופרכות שהיוו כר נרחב להסתה, לשנאה ולניכור.

קבענו להיפגש, בפגישה הבנו שאנחנו צריכים לדבר יותר, להכיר יותר וללמוד יותר על האידיאולוגיה שעליה מושתתת השקפת עולמנו

ואז הוא אמר “למה שרק אני אלמד? אני רוצה שכל אנשי המטה שלנו ילמדו! אני רוצה שכל ראשי התאים והקבוצות יכירו ואני רוצה שכולנו נלמד את הנושא לעומק, נלבן את הסוגיות יחד וננסה להגיע להבנות שיורידו את מפלס המתח בין המגזרים”

ואז התחלנו לגלגל את נושא המפגשים, פניתי ל’גשר’, הם שמחו לקחת חלק, ובשנה האחרונה קיימנו מפגשים רבים בין ראשי המטות ופעילי השטח הבכירים של יש עתיד לבין קבוצת חרדים מגוונת שמייצגת את כל הקהילות במגזר החרדי.

המפגשים היו מרתקים, בכל פעם העלנו נושא אחר שעומד על סדר היום, התחלקנו לקבוצות דיון קטנות וקיימנו למידה משותפת ומעמיקה על הנושאים השנויים במחלוקת.

לא היה לנו עניין לפרסם את זה, פעלנו מתחת לרדאר, השארנו את הפוליטיקה ואת הציניות בצד כי התכנסנו למטרה חשובה שבעקבותיה פעילים רבים במטה יש עתיד הגיעו לתובנות, שינו את הטרמינולוגיה, ואפילו יצאו להגנת המגזר החרדי ברשתות החברתיות.

המפגש האחרון התקיים בחדר הסיעה של יש עתיד (לא עניין הצהרתי, טכנית – היה נח יותר לקיים אותו שם) בהשתתפות חברת הכנסת ד”ר עליזה לביא שענתה על שאלות, סיפרה על השקפת עולמה ופתחה דיונים מעניינים על נושאים שעל סדר היום

אולם ‘נער ווטסאפ מנוזל’ שעבר ליד חדר הסיעה צילם ‘בחשאי’ תמונה מהמפגש והריץ אותה לאתר מסוים שיצא בכותרת ‘דרמטית’ וקונספרטיבית שיצרה חרושת שמועות

הדבר גרם לחברי יו”ר צעירי יש עתיד להבהיר את דבר המפגש ולפרסם תמונות עדכניות מתוכו, זו הסיבה גם שכתבתי את הפוסט הזה על מנת לתחוב סיכה בבלון שהתנפח למימדים עצומים ולהבהיר ש’לא היה כלום – כי אין כלום’.

המפגשים הללו נועדו לצרכי היכרות ולמידה, הם מתקיימים כבר למעלה משנה ובעזרת ה’ ימשיכו עוד למעלה משנה, אין בהם שום אמירה פוליטית, ואין בהם הבעת תמיכה במפלגה כזו או אחרת

אני ביחסים טובים עם רבים ממפלגת יש עתיד בדיוק כמו שאני ביחסים מצוינים עם רבים מהבית היהודי, כולנו, העבודה, מר”צ ואפילו ש”ס

אני חסיד של הידברות, מעריץ של שיח ואמשיך לעשות הכל על מנת לגשר ולחבר בין כל חלקי העם באהבה בנחישות וברגישות.

את המריבות – אני משאיר לפוליטיקאים, הם עושים את זה בצורה ‘הטובה’ ביותר.

קרדיט תמונה באדיבות הצלם.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה