במותם ציוו לנו את החיים | בני ברק זוכרת ולא שוכחת

"אבא נכון שצריך לעמוד בצפירה בשקט בשקט כמו שעם ישראל עמד במעמד הר סיני" (מתוך שיחה עם בני עמנואל - ילד בן 6 חרדי מבני ברק)
“אבא נכון שצריך לעמוד בצפירה בשקט בשקט כמו שעם ישראל עמד במעמד הר סיני”  עמנואל – בן 6 חרדי מבני ברק)

במקום הגבוה ביותר בבני ברק ברחבה שעל “הר העצמאות” למרגלות האנדרטה לזכר חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. נדמה היה לשעה קלה שלא מדובר בעיר החרדית בני ברק אלא באחת הערים היותר “ציוניות במדינה”.

בטקס מרשים ובהפקה ערוכה הייטב, בהנחייתו הרגישה והמכובדת של דובר עיריית בני ברק מר אברהם טננבויים, העיר בני ברק וחשוביה הרכינה ראש לטובי בניה שנהרגו במערכות ישראל בהגנה על הישוב והארץ.

החזן הרב אליעזר הרשטיק קרע את הלבבות בתפילת “אל מלא רחמים” ואיכשהו גם אלה המורגלים בטקסים רווי יגון לא נשארו אדישים ויכולת ממש לחוש את הכאב של המשפחות השכולות.

ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט ספד לנופלים, בדבריו עמד על תרומתם של הנופלים לשלומם ובטחון משפחותיהם ועוד אמר שמחובותינו לחזק את המשפחות ששלמו את מחיר הבטחון באובדן יקירהם. ושעיריית בני ברק ואבות העיר עושים כל שביכולתם שזכר הנופלים לא ישכח,

שאר הדוברים דברו על הצורך בשימור הזכרון הקולקטיבי הקהילתי לנופלים במיוחד לנוכח זה שמדור תש”ח וששת הימים נשארו שרידים מעטים שבחייהם אנו זוכרים את הנופלים.

בלטו במיוחד בטקס ריבוי החרדיים חיילים ואנשי כוחות הביטחון והמשטרה בדרגות בכירות שהתערבבו בקהל וניכר היה העניין שיצרו מסביבם, פגשנו את משה פריגן סרן בחיל האוויר וקצין שילוב חרדים בחיל האוויר ואיתו חרדי איש כוחות הבטחון בתפקיד בטחוני מאוד רגיש, לפשר התופעה?  פריגן אמר “לפני כשנתיים החלטנו מספר חברים: קצינים, חיילים ואזרחים להשתתף בטקסי הזיכרון בבני ברק שהולכים ומידלדלים מדי שנה בשנה”.

והוסיף “הערב השתתפתי בטקס יום הזכרון ל 380 חללי בני ברק יחד עם חבריי שהתפזרו בין הנוכחים המבוגרים ברובם, כאשר אנו שומעים את סיפוריהם וחששותהם של הדור ההולך ונעלם אנו בנכוחותינו אומרים אמירה מאוד ברורה, אנו עדים לתקומתו של דור ציוני כזה שעליו רק חלמו וייחלו בוני ומקימי בני ברק”.

380 חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה תושבי ברק לעד תחיו בליבנו.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

כתיבת תגובה