בימים ההם בזמן הזה || האפיפיור ביטל את המיסיון ואסר על ניסיונות להמרת דתם של יהודים.

church

אילעאי עופרן | בהחלטה דרמטית וחסרת תקדים, ביטל האפיפיור את המיסיון ואסר על ניסיונות להמרת דתם של יהודים. הכנסיה הכריזה שהדרך ל”ישועה” אינה כרוכה בהכרח בהתנצרות. די סמלי שהחלטה כזו נופלת דווקא בחנוכה, חג שכל כך מזוהה עם הניסיון להמיר את דתנו.

בכך מוותרת הכנסיה הקתולית על מה שהיה במובנים רבים הדלק של חלק ניכר מפועלה האכזרי. המעשים שעשו הנוצרים ליהודים בשם הרעיון הזה לאורך ההיסטוריה, גורמים לעריפות של דאע”ש להיראות כמו משחק ילדים.

חשוב להבין: העולם האלילי היה עולם פלורליסטי – ריבוי האלים איפשר לצרף עוד אלים לפנתיאון מבלי לוותר על הקודמים. עוד אל, פחות אל, זה לא כל כך משנה. המונותיאיזם שינה את כללי המשחק – אל אחד ואין בלתו. תרבויות אליליות כנראה שכמעט ולא נלחמו במלחמות על רקע דתי. “מלחמת דת” – ממסעי הצלב ועד הג’יהאד, זו כנראה המצאה מונותיאיסטית.

את החידוש של הכנסיה, להבדיל אלף הבדלות, אמרו חז”ל כבר לפני 2000 שנה – “חסידי אומות העולם יש להם חלק לעולם הבא” – אפשר לזכות ל”עולם הבא” מבלי להתגייר, די בשמירת 7 מצוות בני נח (בעצם, הדרישה מיהודים קשה הרבה יותר, כמעט פי 100).

באמונה היהודית הזו צריך להעמיק ולהרחיב, כי היא מציעה רעיון נדיר ויקר שכה נחוץ לעולמנו, לא רק בתחום הדתי אלא בכל תחומי החיים – אמונה שאינה אלימה ואינה רצחנית, בלי כפיה ובלי מיסיון, ועם זאת לא נופלת לבאר השחת של האלילות הפלורליסטית או של הפלורליזם האלילי.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

בדוק גם את זה

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה