בדידות רגשית || למרות שאני נשואה אני מרגישה חד הורית.

בדידות רגשיתמאיר סבח | המציאות והשמות בדויים… חני בת 35 נשואה לבני מזה כ 13 שנים, מספרת בין הייתר; חשבתי שסיימתי עם הנשיות שלי.. ואני כבר לא הכי שווה…. פעם כשסיימתי בדלפק בבנק אחד הדפים נפל לי ומיד ניגשתי להרימו אך הקדים אותי גבר שעמד בסמוך הרים והגיש לי את הדף בחיוך… לכשהודתי לו ענה לי ״זה המעט שיכולתי לעשות למענך״.. – היה בא לי לחבק אותו….יצאתי במהירות מהבנק ונכנסתי לרכב והתפרצתי בבכי נוראי…. הרגשתי כמה אני בודדה.. חשתי כמה חיי הנישואין שלי לא מספקים… ושאני בעצם נשואה אך חד הורית. הרגשתי אפילו שאם אני אעלם חלילה מחיי בעלי אולי זה לא יזיז לו… מן תחושת ריקנות ובדידות נוראית ….

חני חווה כרגע ״בדידות ריגשית״.

בניגוד ל״בדידות חברתית״ שהפתרון לזה יהיה חיפוש אחר חבר או רע או אח או שכן שיפר את הבדידות – הרי שפתרונות אלו לא ימלאו את החלל אצל חני מפני שחברה כרגע לא חסרה לה, אלא היא חווה בדידות ריגשית שבאה מתוצאה של נישואין כושלים אשר הסימפטום הוא תחושת ריקנות,תחושת דחיה ונטישה-ואו הערכה עצמית נמוכה, והתרופפות משמעותית באינטימיות.

הבדידות שחני חווה – מצויה בדרך כלל אצל גרושות או אלמנות וכל מי שאיבד בין זוג, ושום דבר לא יהווה תחליף לבדידות מהסוג הזה חוץ מבן זוג.

ומה שיעזור כרגע לחני הוא רק הטיפול הזוגי או לחילופין קשר רומנטי ואינטימי חדש.

עיקבו אחרי המאמרים שאפרסם בהמשך ששם אציג שאלון, ואז אם כיוון התשובות שנתתם לרוב השאלות האלה שלילי, קרוב לוודאי שאתם נמצאים וחיים בקשר לא מספק ושאחד מתסמיניו הוא בדידות רגשית.ואז רצוי ואף חובה לפנות לטיפול או ייעוץ זוגי.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

השבת נקרא את פרשת ‘זכור’ מבחינתי זוהי ה’אנטומיה של שנאה’ בצורה שמבהירה מה בדיוק קורה… המשך לקרוא חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

כתיבת תגובה