ארדן במסר לבג”ץ || שחרור עלאן יוביל לשביתת רעב בקרב האסירים

ארדן השר לבטחון פנים
הם חושבים שבזכות שביתת הרעב שלהם ישראל תיכנע ותשחרר אותם. צילום: המשרד לביטחון פנים

ארדן על עתירת המחבל, העתירה הזויה ובמסר לבג”ץ, שחרור עלאן יוביל לשביתת רעב בקרב האסירים, ואני לא מוכן לראות את רחובות ישראל מתמלאים במאות מחבלים שפלים ששבתו רעב והשתחררו. המדינה לבג״ץ: ״שחרור מוחמד עלאן יביא לסכנה לציבור, הוא מעורב בהנעת פעילות טרור וכשישוב להכרה יהיה מסוכן״.

עוד אמר ארדן “בימים האחרונים התקשורת עסקה רבות בנושא שביתת הרעב של העציר המנהלי מוחמד עלאן, פעיל הג׳יהאד האסלאמי שפעל בעבר לגיוס מחבלים מתאבדים וחשוד כיום במעורבות חמורה בטרור.

בגלל מסע ההטעיה התקשורתי בנושא הזה, אני מאוד אשמח אם תקראו ותשתפו את הפוסט כי יש בו עובדות חשובות.

כחלק מהמאבק הבלתי מתפשר בטרור, מדינת ישראל מפעילה מעצרים מנהליים שנועדו לסכל פיגועים בשטח ישראל.

מדינת ישראל איננה המדינה היחידה שעושה שימוש בכלי זה. גם בריטניה, ארצות הברית, אוסטרליה ואירלנד, מדינות שלא מאותגרות ביטחונית כמונו, נוקטות בצעד הזה.

לעיתים יש צורך לעשות שימוש במעצר מנהלי כדי למנוע חשיפה של עדויות וראיות שעלולות לפגוע במאמץ המודיעיני לסיכול הטרור.
העצירים המנהליים, בגיבוי עמותות שמאל, החליטו להילחם במעצרים המנהליים באמצעות שביתות רעב. הם חושבים שבזכות שביתת הרעב שלהם ישראל תיכנע ותשחרר אותם.

אי לכך, בדומה למדינות רבות בעולם, החלטנו להילחם בכך באמצעות הליך הזנה רפואי.

השימוש בהזנה קיים במדינות דמוקרטיות רבות בעולם כגון ארה׳׳ב, אוסטריה, אוסטרליה וגרמניה. יתרה מכך, בית המשפט האירופי לזכויות אדם (!) קבע במפורש שהחוק הבינלאומי אינו אוסר הזנה של אסירים בניגוד לרצונם אם יש חשש לנזק בלתי הפיך. בית המשפט קבע במפורש שאם יש צורך אמיתי להצלת חייו של אסיר, הזנה בניגוד לרצון אינה מפרה את כללי האתיקה של אגודת הרפואה העולמית.

משום מה, פרופ׳ אידלמן, יו׳׳ר ההסתדרות הרפואית שמטיל אימה על חבריו ממניעים שהשכל הישר לא יכול להבין, אוסר על הרופאים באופן נחרץ לטפל בשובתי רעב. הוא אוסר על הרופאים במקרה של מוחמד עלאן אפילו לבדוק את מצבו הרפואי. מבחינתו שהוא ימות.

האם רופאים לא מחויבים להציל כל אדם באשר הוא? האם זה לא חלק משבועת הרפואים? לאידלמן התשובות.

ההזנה הרפואית נועדה מצד אחד להציל חיים של אדם, ומצד שני למנוע מצב ובו למחבלים יהיה כלי לחץ יעיל נגד המדינה שיוביל לשחרורם מהכלא.

מי שלא מבין את זה והופך את נושא שביתות הרעב לענייני ׳׳זכויות אדם׳׳, מתעלם מהמציאות וחוטא לאמת, בטח אחרי שבית המשפט האירופי לזכויות אדם קבע במפורש שהחוק הבינלאומי אינו אוסר על הזנת אסירים בניגוד לרצונם, במקרה של סכנת חיים וחשש לגרימת נזק בלתי הפיך.

אני לא מוכן לראות את רחובות ישראל מתמלאים במאות מחבלים שפלים ששבתו רעב והשתחררו. הגיע הזמן שגם ההסתדרות הרפואית תבין זאת.

בדיון בג”ץ בעתירה לשחרורו של מוחמד עלאן העציר השובת רעב אמר השופט חנן מלצר: “כרגע הסכנה ממנו פחתה לחלוטין. לכן כרגע יש שינוי נסיבות וזה משליך על הימשכות המעצר המנהלי”.

“אם הוא יתעורר, יחלים ויעשה פעילויות ביטחוניות תוכלו לחדש את הדבר הזה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אודי הרשלר || יום כיפור – יום הבירור הגדול

“שני שעירי יום הכפורים – מצותן שיהיו שניהן שוין: במראה, ובקומה, ובדמים, ובלקיחתן כאחד” (משנה… המשך לקרוא אודי הרשלר || יום כיפור – יום הבירור הגדול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *