אפלייה מתקנת || מהיום בשירות הציבורי יחוייבו לשלב את המגזר החרדי.

אריה דרעי וחכם שלום

במשך שנים הופלה המגזר החרדי לרעה בקבלה לעבודה, כיום רבים מבני המגזר משתלמים במקצועות שונים ומעוניינים להשתלב בשוק העבודה, במשרדי הממשלה השונים עדיין לא הפנימו את העניין. על פי הצעתי תונהג אפלייה מתקנת לטובת בני המגזר. מהיום, בשירות הציבורי יחוייבו לשלב את המגזר החרדי באמצעות מאות משרות שיוקצו להם. במדינת ישראל לא תהיינה אפליות!

אני מביא היום בפני הממשלה תכנית ראשונה מסוגה שבה הממשלה פותחת את הדלת בפני החרדים ומשבצת אותם במקומות עבודה בשרות הציבורי. מספרם של החרדים בשרות המדינה אפסי וזאת אנחנו מתכוונים לשנות מהיום במעין אפליה מתקנת.

דברי שר הפריפריה אריה דרעי בפתח ישיבת הממשלה:

עשרות שנים אני שומע תלונות מצד חרדים שאינם מצליחים להתקבל לעבודות במגזר הציבורי ונדחים על הסף מסיבות שונות עוד בשלב הגשת קורות החיים.

במסגרת התכנית ישולבו מדי שנה עשרות חרדים בעבודות בשרות המדינה, מאות משרות עד שנת 2020.

החרדים ילמדו במסלולי לימוד שונים, מעין קורס צוערים לחרדים ויקבלו העדפה מתקנת במכרזים של שרות המדינה

לתכנית הזאת יש מסר חד וברור: המדינה רוצה לשלב יותר ויותר חרדים בשרות המדינה ומכאן ייצא היום המסר למגזר הפרטי: שלבו גם אתם חרדים בעבודות ואין לי ספק שאתם תרוויחו, הציבור החרדי ירוויח והמדינה כולה תהנה מכך.

וגם פרגון למשרד ראש הממשלה…

קרדיט צילום תמונה: יעקב כהן.

דברים שאמרתי בישיבת הממשלה היום.
הבטחנו, ואנחנו גם מקיימים!

דברים שאמרתי בישיבת הממשלה היום.הבטחנו, ואנחנו גם מקיימים!

‎Posted by ‎אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery‎ on‎ ראשון 20 דצמבר 2015

צילום: יעקב כהן.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה