אסיף אלקיים || הזמנה למסיבת רחוב בבני ברק

city tel aviv

קיבלתי היום הזמנה למסיבת רחוב בבני ברק כמחאה על סגירת החנויות בשבת. באמת? זה הפתרון הנכון בעיניכם? אני יכול לכתוב ששנאה לא פותרים עם שנאה, וראש בראש בסוף מותיר שני ראשים מדממים, אבל כנראה תבטלו את דבריי במחשבה שזה עוד טקסט שחוזר על המנטרה הקלישאתית של “אהבת חינם”.

אז אדבר אל ההיגיון – מה אתם חושבים שיקרה?

לפני כ7 שנים בעודי חניך בפנימייה צבאית, קיבלתי ריתוק כי זרקתי שקית מים על חניך צעיר ממני. “קונדס מסוכן”, לדבריהם. כיאה לילד בן כלום ובמבה החלטתי לערער על העונש.
בדרכי. אז לקחתי זרנוק מים, הנחתי מול משרד המ”פ, פתחתי את השיבר וברחתי.
למען האמת, לא באמת חשבתי שאם אחמיר את מעשיי המ”פ (מפקד פלוגה) יאמר: “הו! זרנוק מים למשרד מ”פ זה באמת קיצוני! כנראה ששקית המים לא הייתה כזו נוראית. בטלו את הריתוק ותנו לחניך הזה עוגייה!”

אבל הכעס שחשתי השתלט על שאר ההיגיון וזה הפתרון שמצאתי.

קיבלתי היום הזמנה למסיבת רחוב בבני ברק כמחאה על סגירת החנויות בשבת.
צחקתי, ואז בכיתי, נזכרתי בפנימייה ושוב קצת צחקתי.

באמת? זה הפתרון הנכון בעינכם?
אני יכול לכתוב ששנאה לא פותרים עם שנאה, וראש בראש בסוף מותיר שני ראשים מדממים, אבל כנראה תבטלו את דבריי במחשבה שזה עוד טקסט שחוזר על המנטרה הקלישאתית של “אהבת חינם”.

אז אדבר אל ההיגיון – מה אתם חושבים שיקרה?

הרי ברור לכם שכשתלחצו פליי ותתחילו לרקוד המצב רק יחמיר.
במקרה הטוב המשטרה תפנה אתכם ותאלצו לריב עם שוטרים על רקע טראנסים צבעוניים (קצת מגניב, למען האמת) ובמקרה הרע תתחיל מלחמת רחוב שתוביל לאירוע רב נפגעים.

הרי כל בן אדם עם היגיון בריא מבין שזה כנראה יוביל לקרע הכי גדול שהיה מאז ההתנתקות.

ואנחנו כבר יודעים שלא כיף להגיע לבתי החולים בתקופה האחרונה, אם ארצה לשכב על מיטה במסדרון אני מעדיף לנסוע לאקסית. ומעבר לזה, ברצינות – זה יחמיר פי אלף את המשבר, ואין שום סיכוי שהמלחמה האין סופית הזו על הסטטוס-קוו תפסק, להפך.

אז אתם רוצים לשנות? בואו נדבר.

“לדבר?? עם מי? הם לא מוכנים לדבר!”, כנראה תמלמלו. אז נאלץ אותם, בדרכם.
רוצים ללכת לבני ברק בשבת? בואו, אני מצטרף. אבל לפחות בואו נוציא מזה טוב.
נשאיר את הפלאפונים בבית, נתלבש קצת יותר צנוע מהרגיל (כן, אתם הולכים אליהם הביתה וזו לא בושה או כפייה, זה כבוד) ונתקתק על הדלתות.

“אנחנו אורחים”, נאמר, “באנו לדבר, באנו להקשיב, באנו כי אנו מאמינים שמשברים פותרים בהידברות אמתית, לא בדילים פוליטיים ובטח לא במלחמת אזרחים. ואתם, אתם הרי מקדשים את הכנסת האורחים, בטח ובטח בשבת, אז הנה, לא רק באנו, אלא גם כיבדנו. לא באנו להתנגח, לא באנו לריב. השארנו את הרכב והפלאפון מחוץ לשער, באנו רגועים, ואפילו לבשנו חיג’אב (לא).

זה אולי קצת נאיבי ואופטימי בעיניכם. אבל גם אם אני טועה, לא נוכל לומר שלא ניסינו. לא נוכל לומר שלא עשינו הכל כדי לדבר, אבל לדבר באמת. וכאחד שבמקור מגיע מהציונות הדתית, אני יכול להתחייב שלא מעט ציונים דתיים סרוגים בסנדלי שורש יצטרפו אלינו בשמחה ויתמכו בכל ליבם במהלך.

תודו שיש בזה משהו מלהיב. בטח ובטח יותר ממלחמת רחוב בבני ברק.

ואם ממש בא לכם מסיבה, נעשה אפטר פארטי אחרי הביקור. רק בבקשה, תורידו לפני … את החיג’אב.

 

הכותב: אסיף אלקיים הינו סופר ואושיית רשת בולטת הפוסטים המדהימים שלו ברשת החברתית “פייסבוק” זוכים למאות ולא פעם לאלפי שיתופים.לאחרונה הוציא אסיף לאור את הגיגיו בספר הנקרא “פואטיקת השש בש” עוד לפני יציאתו לאור הספר זכה לתפוצה ענקית.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

לא יודע כמה מכם עוקבים ומצויים בפרטים שכאלו, אבל דברים מאוד דרמטיים מתחוללים בזירת מלחמות… המשך לקרוא אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *