אסטרולוגיה ויהדות || ממצב של “קורבן” למצב של “עצמאי בוחר”.

בחירה חופשית
רבי חנינא אומר מזל מחכים מזל מעשיר ויש מזל לישראל. שבת קנ”ו

בת שבע דרגן לפקיבקר | כשמדברים על בחירה, כל אחד מאיתנו מקמט את המצח בנסיון להיזכר באילו אירועים משמעותיים נאלצנו לבחור. לדוגמא נאלצנו לבחור עם מי להתחתן? לבחור מסלול לימודים או משרה! לבחור היכן לגור? איזה בית לקנות? רכב? ועוד.

בחירות נעשות גם בדברים פחות משמעותיים, אבל כשנושא הבחירה נמצא בתשומת לב מלאה אצלנו – לבחור מנה במסעדה, צבע נעליים, מסלול נסיעה ועוד ועוד.

אולם, לא רבים מודעים לזה שבחירות מתקיימות אצלנו כמעט בכל רגע נתון. כל פעולה שאנחנו מבצעים במהלך היום היא תוצאה של בחירה.
גם אם לא הרגשנו.
גם אם מדובר במצבים ש(לכאורה), לא בשליטתנו. (עדיין יש לנו את הבחירה איך להתייחס לאירוע)
גם אם הבחירה היא בין רע לרע יותר, או רע אחר..
עדיין כל פעולה ופעולה שאנו עושים, הינה תוצאה של בחירה.

פעמים רבות אנשים מתארים מסלולים מסוימים בחייהם כמשהו שאינו בשליטתם.

מה לעשות, רע לי בחיי הנישואין, אבל אני לא יכולה להתגרש.

מה לעשות, רע לי בעבודה, אבל אני לא יכולה להחליף עבודה.

חשוב להבין כי אם אנו לא מבצעים פעולה מסוימת, זו ב – 100 אחוז בחירה שלנו שלא לעשות את זה, יש לנו כנראה סיבות טובות לכך, או לפחות טובות יותר מאשר לאופציה השנייה (גם אם במודע זה נראה אחרת)

בחרנו שלא להתגרש, כי אנו מעדיפים את הביטחון שבנישואין (גם נישואין גרועים).

בחרנו שלא לעזוב את מקום העבודה שלנו, כי אין לנו את היכולת הרגשית להתמודד כרגע עם אתגרים חדשים.
נכון, זו לא ברירת מחדל נעימה או קלה או רצויה, אבל זו בחירה שלנו.

כשאנו מודעים לכך שמדובר בבחירה, אנו קודם כל עוברים ממצב של “קורבן” למצב של “עצמאי בוחר”.
וכשאנו מבינים שכל רגע נתון אנו בוחרים את מה שעדיף לנו, אנו מבינים שבכל רגע נתון אחר אנחנו יכולים לבחור אחרת…
זה מחזיר לנו אל החיים את השליטה, את העצמאות, את הביטחון והשמחה.

באסטרולוגיה, מייחסים את הבחירה לנקודת האופק שלנו.

על פי רוב אנחנו לא בוחרים עם התכונות שקיבלנו ממזל השמש שלנו (המזל אליו נולדנו) אלא דווקא מהמזל בו נמצאת נקודת האופק שלנו.

אז בואו נעבור בקצרה על כל מזל, נבדוק איך הוא בוחר, ואולי נלמד עוד משהו על עצמנו.

לא יודעים מה האופק שלכם? אתם יכולים להתקשר ל *3450 (או לחילופין לשאול את אימא) לברר את שעת הלידה ולבקש ממני לבדוק עבורכם.

אז בואו נתחיל.

טלה – כשנקודת האופק בטלה, הבחירות שלנו יהיו ספונטניות. פחות בירורים, פחות בדיקות, זבנג וגמרנו. הבחירות ייעשו מנקודת מוצא אופטימית, כזו שמאמינה בחיים ומאמינה בטוב עם העדפה ברורה למה שיכול להוביל אותנו למשהו חדש – מסעיר יותר, הרפתקני ודבר נוסף שילמד אותנו על הסיבה לשמה הגענו לפה בכלל..

שור – עם אופק בטלה מה שחשוב זה “מה אני מרוויח מזה” וכשמדברים על רווח מדברים ללא ספק על דברים גשמיים – כסף, רכוש, נכסים.. השוורים לא עושים שום דבר בחינם ומה שהם מחפשים זה ביטחון בחיים שאותו הם מקבלים מצבירת כסף ונכסים. נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה זה שהשוורים לא ממש אוהבים לעבוד קשה ולא אוהבים שינויים (בלשון המעטה..) כך שהם יחפשו את הבחירה שתאפשר להם כמה שפחות לזוז ולשנות וכמה שיותר להרוויח.

תאומים – התאומים אלופים בלהבין מה נכון להם ברגע זה ולפי זה להחליט. לא ממש ערכים, לא ממש רגשות, לא ממש רווחים עתידיים אלא בעיקר – מה נכון ומתאים עכשיו. ומה שאומר שהבחירות שלהם יכולות להיות שונות במהות בזמנים שונים. הכל תלוי ברגע הנוכחי ובמה שנכון ומתאים לאותו הרגע.

סרטן – הסרטנים בוחרים מהבטן. הם יבחרו את הבחירה שתאפשר להם כמה שיותר ביטחון. כשאצלם ביטחון זה בעיקר ביטחון רגשי – המקום שירגישו בו הכי בבית, המקום בו יהיו בטוחים שלא יפגעו. הם לא סובלים מעודף של ביטחון עצמי כך שהבחירות שלהם יהיו תמיד הברורות מאליהם, לא יותר מידי העזה או אומץ. ובעיקר – בלי הרבה שינויים וצלצולים.

אריה – האריות אוהבים לחיות. הם מעדיפים תמיד להגיע כמה שיותר מהר אל המקום הגבוה ביותר ושכולם ימחאו להם כפיים. חזק. מהמקום הזה הם יבצעו את הבחירות שלהם.
בתולה- לבתולה קשה לבחור כי היא תמיד מחפשת את הבחירה המושלמת, זו שתכסה את כל הפרטים, את כל הסיכונים, את כל האפשרויות, שתתברר כנכונה גם בעוד 100 שנה ושמישהו, לא משנה מי, יבטיח לה שזה גם יצליח. בקיצור, קשה לה מאד לבחור…

מאזניים – עם נקודת אופק במאזניים כמעט ובלתי אפשרי לבחור. לא בגלל הפרטים, לא כי יש בעיה של חוסר ביטחון, אלא משום שעם אופק במאזניים צריך לשאול את כל העולם, להתייעץ עם כל מי שזז, לבדוק את כל האופציות שוב ושוב ושוב ושוב, לשגע את כל העולם ואשתו, ואז… במקרה הטוב.. לבחור הפוך.

עקרב – העקרבים עובדים מהבטן. הם בוחרים מהתחושות שלהם, עם אינטואיציה מאד חזקה. עם אופק בעקרב אין התפשרויות, אין משהו באמצע. יש עד הסוף, הכי קיצוני, ובלי פשרות. העקרבים, סובלים לעיתים מפחדים וכמובן שהפחדים שלהם משפיעים באופן דרמטי וחזק על הבחירות שלהם. לעיתים הם פשוט יבחרו שלא לבחור כי קשה להם להתמודד עם המצב החדש.

קשת – הקשתים מחפשים את האופציה הקלה, זו שלא תדרוש מהם מחויבות, או מאמץ מיוחד. יש להם הסתכלות רחבה על העולם, כך שהם לא ממש ירדו לפרטים אלא יסתכלו על התמונה מרחוק ובגדול. הם אוהבים שפע ומרחבים, המון חופש ועצמאות.

גדי – עם אופק בגדי יש להם ללא ספק הרבה אחריות, רצינות, בגרות ושאיפות. אין בחירות קלות, לא מחפפים. עם אופק בגדי עושים על פי רוב מה שצריך לעשות. בלי הנחות. בלי “לא מתחשק לי או לא בא לי” הכול לפי החוקים והכללים, עם מסגרות ברורות ושאיפות גבוהות.

דלי – אופק בדלי, כמו כל מזלות האוויר, מתקשים לבחור. כשמנסים לבחור מהראש זה כמעט ובלתי אפשרי. יש אין סוף אפשרויות אין שום דחף פנימי שבוער בפנים ומוביל אותנו לקבל החלטה ולזוז. על פי רוב הדליים לא יבחרו ויחכו שדברים יקרו מאליהם.

דגים – עם נקודת אופק בדגים, לא תמיד בוחרים. או בעצם בוחרים להיות במקום שלא בוחר ומתלונן על זה שהחיים מתאכזרים אליי. מעדיפים להיות במקום של “עשו לי” “אכלו לי” “תרחמו עליי”. אבל לא תמיד. אם יש מפה חזקה, אז הבחירות של הדגים יהיו ממקומות נטולי אגו, מקומות של חסד ורחמים, מקום שחושב על כל העולם ואשתו וכמעט ולא עליי. בחירה אינטואיטיבית ונקייה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

שבוע מודעות – למניעת כוויות בילדים

מנתוני משרד הבריאות עולה כי בשנת 2015 הגיעו לחדרי המיון ולמרפאות טרם 3002 ילדים כתוצאה… המשך לקרוא שבוע מודעות – למניעת כוויות בילדים

כתיבת תגובה