“אסור לוותר על ילד” – התוכנית הערונית לילדים ונוער בסיכון, עולה כיתה.

 

מרכז “הקשיבה” פועל לסיוע ולתמיכה בבחורים המתמודדים עם קשיים לימודיים או חברתיים, כאשר היועצים מזהים את הבעיה ומנתבים את התלמיד והוריו בדרך הנכונה להתמודד עימה, וכאשר יש צורך, ניתן טיפול מקצועי לתמיכה בתלמיד ויוצרים קשר עם רבותיו בישיבה.

 

במעמד קביעת מזוזות וחנוכת הבית ל”הקשיבה”- מרכז ייעוץ והכוונה לבני הישיבות של עיריית בני ברק התקיים בראשות גדולי תורה ואדמו”רים ידועים, ובהם כ”ק מרן האדמו”ר מטשערנוביל שליט”א; הגאון רבי משה הלל הירש שליט”א, ראש ישיבת סלבודקא וחברי מועצת גדולי התורה והגאון רבי שמעון בעדני שליט”א, חבר מועצת חכמי התורה, ובהשתתפות הרב חנוך זייברט, ראש העיר; הרב אברהם רובינשטיין, מ”מ רה”ע; הרב מנחם שפירא והרב אליהו דדון, סגני רה”ע; הרב מיכאל קקון, הרב שלמה קוסטליץ והרב פרץ אברמוביץ, חברי מועצת העירייה והנהלתה הרב יוסף גרליץ, יועץ רה”ע לרווחה ולנוער; הרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך; הרב שמעון קשש, מנהל המחלקה לילדים ולנוער ומנהלי אגפים ומחלקות עירוניים.

המרכז, עצמו, נוסד לפני כשנה, ביזמת הרב חנוך זייברט, ראש העיר, במטרה להגיש סיוע לבני ישיבות, באמצעות התייעצויות ושיחות עם מומחים בתחום, וכמו”כ מקיים המרכז ימי עיון לראשי ישיבות ולמנהלים רוחניים להקניית כלים לזיהוי סימנים של קושי ומצוקה אצל תלמידים ולמצוא פיתרונות מתאימים לבעיות אלו, ובכך למנוע מהקושי לההפך לבעיה קבועה.
המרכז מנוהל ע”י הרב אברהם פדר ואנשי חינוך חשובים ומוכשרים, בעלי הבנה בנפש האדם, הפועלים בגישה של אהבת הזולת ומסורים בכל לב ונפש לתפקידם הרגיש והאחראי, כאשר כל אחד מהצוות הינו בעל התמחות בתחום מסויים.
במרכז פועלים אגפים שונים, ובהם אגף לסיוע ולתמיכה בבחורים המתמודדים עם קשיים לימודיים או חברתיים, כאשר היועצים מזהים את הבעיה ומנתבים את התלמיד והוריו בדרך הנכונה להתמודד עימה, וכאשר יש צורך, ניתן טיפול מקצועי לתמיכה בתלמיד ויוצרים קשר עם רבותיו בישיבה.
מחלקה אחרת במרכז עוסקת בסידור תלמידים בישיבות, בשיתוף עם המחלקה לביקור סדיר של העירייה, ואנשיה מסייעים לתלמידים, שמסיבות שונות לא התקבלו לישיבה או לא מצאו את מקומם. לצוות המחלקה קשרים עם ישיבות רבות, ולאחר שאנשי הצוות עומדים על כישוריו, טיבו ושאיפותיו של התלמיד הם מסדרים לו ישיבה מתאימה.
במקום פועלת גם מחלקה לסיוע נפשי, בשיתוף התכנית 360 שבהנהלת הרב שמעון קשש, מנהל המחלקה לילדים ולנוער בעירייה שתפקידה לתמוך בתלמידים הסובלים מבעיות המשבשות ומקשות על המהלך היומיומי השוטף ומסייעת למצוא את הטיפול המקצועי המתאים, משתתף עימם בצרתם ומקל עליהם מסבלם, וכמו”כ קיימים כל סוגי האבחונים, בשיתוף מכונים הקיימים בעיר.
מעמד חנוכת הבית וקביעת המזוזות נפתח בדבריו של הרה”ג רבי שבח גרינפלד שליט”א, ראש ישיבת “ישועות משה” ויז’ניץ לצעירים שפתח בדברי בעל ההגדה של פסח על ארבעת הבנים וציין שמרכז “הקשיבה” הינו המענה לבן- התלמיד שאינו יודע לשאול, והמרכז הוא הנותן לו את ההכוונה ואת הכלים להיות בן חכם בישיבה ומחוצה לה, ולא, חלילה, בבחינת בן רשע. הרב גרינפלד הוסיף , כי מורו ורבו מרן בעל ה”ישעות משה” מויז’ניץ זצוק”ל אמר שכל העוסקים בחינוך ילדי ישראל שכרם עד בלי די, כמובא בספר חובת הלבבות, פרק אהבת ד’, שאינו דומה אדם שעוסק בהתעלותו, או בהתעלותם של אחרים, שכן אז הוא מעמיד תלמיד ראוי, שגם בניו ובני בניו מושפעים מכוח פעולתו, וזכתה העיר בני ברק, שנוסדה בידי גדולי עולם, שבראשות העיר עומד הרב חנוך זייברט שאוזנו קשובה לכל פונה ולאנשים קשיי יום והוא משקיע כה רבות לשיפור תחומי החינוך והרווחה בעיר, וכך גם האסיפות החינוכיות לראשי ישיבות ולמנהליהן וימי העיון למחנכים שמקיים המרכז, מידי חודש בחודשו, הינם בבחינת “איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק”.
כ”ק מרן האדמו”ר מטשערנוביל שליט”א, הגאון רבי משה הלל הירש שליט”א והגאון רבי שמעון בעדני שליט”א בירכו את המתכנסים, לאחר מעמד קביעת המזוזות , בברכה ובהצלחה, בשבחם את חשיבות העזרה והסיוע לכל יהודי, ובפרט ללב נשבר, והקמת מרכז “הקשיבה” הינה יזמה ברוכה וחיונית, בזכות כל הנאספים המקדישים את מיטב כוחם ומרצם לקידום מטרה חשובה ונעלה זו.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

כתיבת תגובה