אלי רייף || איך מלמדים ילדים לשמור על גופם מפני זרים

מוטב להזהר

את הספר הזה קניתי לספריית הילדים בבית הכנסת אצלינו. אל תטעו בשם. הספר עוסק בהדרכת ילדים לזהירות מפני פגיעה מינית ומותאם לציבור הדתי. כן! בספריית הילדים בבית הכנסת, כי לדעתי זו חובה דתית ציבורית שעלינו להוביל, ואין להשאיר זאת רק לחינוך או חוסר החינוך, בבית.

קצת על הספר

הספר מיועד מצד אחד לקריאה לילדים גם לבנים וגם לבנות, ופונה אליהם בשפתם, ומצד שני מיועד גם לקריאה משותפת עם ההורים, ובסופו יש נספח הדרכה להורים לקריאה משותפת. הוא כתוב בלשון עדינה ונקייה אך בהירה מאוד ולאורך הספר בהדרגה מכוון את הילדים לדעת לשמור על גופם מפני זרים ומציג סיטואציות שונות מכוון לומר לא/לגלות ולשתף הורים או מבוגר אחר, ומלווה בתמונות פשוטות חינניות. הוא מבוסס על מהדורה וספרם של סול וגו’דית גורדון ועבר התאמה על ידי אלה בר גיא, נתאי מלמד. לא מצאתי בחנויות ספרים רגילות והזמנתי ישירות מההוצאה

משפט הסיום של הספר: “כדאי שתספרו את כל מה שקרה, גם אם אתם פוחדים שלא יאמינו לכם, מי שקרא אתכם את הספר הזה יאמין לכם בודאי”.

לשאלתו של יצחק מלמד ורבים המתפלאים על הצעד הזה שלי ושואלים בפליאה, האם אתה הרב של בית הכנסת, נכון? עלתה לי תהיה עקרונית מה אם זה מפריע לאחד ההורים האם זה כמו אדם שמכניס ספר חינוכי שלא מקובל על כולם או לא.

ר’ יצחק שאלה טובה.

א. לדעתי זה הרבה יותר מעניין חינוכי. לדעתי היום זה על גבול האחריות ההלכתית – הנהגתית ומניעת נזק הגוף.

ב. במישור החינוכי יש לשאול זאת על כל ספר בספריית הילדים אך הקהילה נתנה לי רשות כללית לרכוש ספרים לספריית הילדים.

ג. יידעתי את בני קהילתי.

ד. זה חלק ממהלך כללי שאני מקדם בקהילה בנושא.

חבר בקהילה אומר תרשה לי לענות בתור חבר בקהילה. מי שמעוניין להעמיד את ילדיו בסיכון, לא יכול לדרוש זאת מאחרים.

 

אלי רייף

הכותב אלי רייף הוא רב “קהילת השחר” במודיעין, בוגר ישיבת מעלה אדומים. חוקר במכון תורני להוצאת ספרים “מעליות” בתחום כתבי הרמב”ם.

את הספר ניתן לרכוש ישירות בהוצאה (אין לי אחוזים או נגיעה אישית), שימו לב שיש שתי מהדורות הפונות לקהלים שונים.

http://www.min-shar.org/sales.php

 

חוצץ

 

רוצים לפרסם את דעתכם ב”מסובין”? גם אתם יכולים! לחצו כאן

גולשים יקרים, אלי רייף השקיע מזמנו בשבילנו, בואו וניתן לו משוב, טפיחה קטנה על השכם או הארה! כתבו לו למטה (באהבה) את דעתכם.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

בדוק גם את זה

מהו סוד אריכות החיים של החרדים?

Share on: WhatsAppנשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם תגובות

כתיבת תגובה