אושר || מליאת הכנסת אישרה לפני שעה את מתווה הגז.

מתווה הגז

בואו נעשה סדר. אמנם, מליאת הכנסת אישרה לפני שעה את מתווה הגז. 59 חכי״ם הצביעו בעד, כולל 3 מ״ישראל ביתנו״ מהאופוזיציה, 51 הצביעו נגד.

סיעת ״כולנו״ של כחלון החליטה להצביע בעד המתווה והטילה משמעת סיעתית. השרים כחלון, גלנט, ישראל כץ (בגלל ניגוד עניינים) נעדרו, יחד עם כמה חכי״ם כולל שר האוצר לשעבר לפיד, יו״ר ״ישראל ביתנו״ אביגדור ליברמן וח”כ עו”ד עודד פורר שנעדרו מההצבעה,3 חברי כנסת מישראל ביתנו הצביעו בעד. אורלי לוי הצביעה נגד לאחר שביקשה ואושר לה לא להפעיל משמעת סיעתית, וכן יעקב פרי, השר בנט ובני בגין שנעדרו.

נעדרו מההצבעה ח”כ אביגדור ליברמן

אבל – לממשלה עדיין אין רוב בעד העברת סמכויותיו של שר הכלכלה דרעי בסוגיית הגז לממשלה כולה, ולכן הסעיף הזה לא נכלל בהצבעה. המשמעות היא שאישור המתווה עדיין תקוע מבחינה מעשית, ודרעי, שאמנם הצביע בעד, עדיין מסרב לחתום על העברת סמכויותיו.

ראש הממשלה יצטרך לפעול למינוי ממונה חדש על ההגבלים העסקיים, וזה יצטרך ללמוד את הסוגיה. זה ייקח חודשים.

ובכל זאת – אות קלון על שר האוצר וסיעתו, שהרהיבו בדיבורים על פירוק מונופולים, ותמכו בהקמת המונופול החזק ביותר שאפשר. חבל שלא למדו שם מח״כ אורלי לוי-אבוקסיס שבניגוד לחבריה לסיעת ״ישראל ביתנו״ התנגדה להחלטת המתווה ואמרה: ״האינטרסים של האזרחים הופקרו בהסכם הגז ע״י מי שהיה אמור לאמוד את הסכנות״. בראבו כחלון. בראבו.

קרדיט ליאיר נבות, כתב ״קול ישראל״ ו״ידיעות אחרונות״ במוסקבה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים
מסובין - חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעבר לסרגל הכלים