אושר || מליאת הכנסת אישרה לפני שעה את מתווה הגז.

מתווה הגז

בואו נעשה סדר. אמנם, מליאת הכנסת אישרה לפני שעה את מתווה הגז. 59 חכי״ם הצביעו בעד, כולל 3 מ״ישראל ביתנו״ מהאופוזיציה, 51 הצביעו נגד.

סיעת ״כולנו״ של כחלון החליטה להצביע בעד המתווה והטילה משמעת סיעתית. השרים כחלון, גלנט, ישראל כץ (בגלל ניגוד עניינים) נעדרו, יחד עם כמה חכי״ם כולל שר האוצר לשעבר לפיד, יו״ר ״ישראל ביתנו״ אביגדור ליברמן וח”כ עו”ד עודד פורר שנעדרו מההצבעה,3 חברי כנסת מישראל ביתנו הצביעו בעד. אורלי לוי הצביעה נגד לאחר שביקשה ואושר לה לא להפעיל משמעת סיעתית, וכן יעקב פרי, השר בנט ובני בגין שנעדרו.

נעדרו מההצבעה ח”כ אביגדור ליברמן

אבל – לממשלה עדיין אין רוב בעד העברת סמכויותיו של שר הכלכלה דרעי בסוגיית הגז לממשלה כולה, ולכן הסעיף הזה לא נכלל בהצבעה. המשמעות היא שאישור המתווה עדיין תקוע מבחינה מעשית, ודרעי, שאמנם הצביע בעד, עדיין מסרב לחתום על העברת סמכויותיו.

ראש הממשלה יצטרך לפעול למינוי ממונה חדש על ההגבלים העסקיים, וזה יצטרך ללמוד את הסוגיה. זה ייקח חודשים.

ובכל זאת – אות קלון על שר האוצר וסיעתו, שהרהיבו בדיבורים על פירוק מונופולים, ותמכו בהקמת המונופול החזק ביותר שאפשר. חבל שלא למדו שם מח״כ אורלי לוי-אבוקסיס שבניגוד לחבריה לסיעת ״ישראל ביתנו״ התנגדה להחלטת המתווה ואמרה: ״האינטרסים של האזרחים הופקרו בהסכם הגז ע״י מי שהיה אמור לאמוד את הסכנות״. בראבו כחלון. בראבו.

קרדיט ליאיר נבות, כתב ״קול ישראל״ ו״ידיעות אחרונות״ במוסקבה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

מיילך זילברשלג || אבד צדיק מן הארץ האדמו”ר מזלטשוב איננו

ירדתי לרחוב וראיתי את הרבי מזלאטשוב, הרבי לא הכיר אותי אבל ניגשתי אליו ושאלתיו מה… המשך לקרוא מיילך זילברשלג || אבד צדיק מן הארץ האדמו”ר מזלטשוב איננו

כתיבת תגובה