אורי אריאל, הר הבית ומנהג הכפרות, וקצת על פרימיטיביות

תרנגול לכפרהמשה איפרגן | כשר חקלאות אורי אריאל מוביל את הקמפיין נגד מנהג הכפרות והחלפתו בצדקה, מצד שני אריאל קורא להקמת בית המקדש השלישי, המממ… ומה בדיוק אמורים לעשות בבית המקדש, מפגשים של צו פיוס? עבודת כהן גדול ביום הכיפורים בן אדם, שחיטות, הזאת דם, זריקת שעיר מההר ומה לא? בא נאמר שמנהג הכפרות זה משחק ילדים ליד בית המטבחיים הקרוי “בית המקדש”.

רק לידיעה: הנוהגים את מנהג הכפרות אוכלים את התרנגול או נותנים אותו כצדקה לעניים, כלומר אין סתירה בין מנהג הכפרות לבין צדקה וסולידריות.

שלא כמו בפרסומת, התרנגולים שלא נשחטים במנהג הכפרות אינם יוצאים לחופשי, יישחטו אותם במשחטה התעשייתית הקרובה, הם יגיעו לצלחת בצורת מאמא עוף או עוף טוב. מנקודת מבטם (שכמובן אין להם, כי למרות קדחת הטבעונות ויובל הררי לבע”ח חיים אין תודעה עצמית, הם אפילו לא יודעים שהם בע”ח\תרנגולים) הם יחוו כאב חד בצוואר ובתוך זמן קצר עלטת מוות תאפוף אותם, בין אם זה יקרה במנהג הכפרות או אצל השוחט התעשייתי במשחטה.

מנהג הכפרות מציק לנו, לא לתרנגולים,

לא כי זה מנהג פרימיטיבי (הוא לא פרימיטיבי יותר מהצדקה שאמורה לגרום לאל לרחם עלינו), הוא מציק לנו כי החברה התעשייתית מרחיקה אותנו ממעשה ההרג, קציצות ושאוורמה לא יוצרות אסוציאציה של עגל ותרנגול, זה סתם משהו טעים בפיתה, מנהג הכפרות מזכיר לנו מה קורה באמת.
זה כמו הרבה דברים שהחברה המודרנית גורמת לנו לחשוב שהם לא נוראיים, תחשבו כמה גועל נפש קיומי חוסכת מאתנו המצאת השירותים, המים הזורמים בתוך הבתים, נייר הטואלט והמבשמים למיניהם.
נוהגי מנהג הכפרות הם לא פרימיטיביים, הם לא פחות דתיים או מוסריים, הם בעיקר פחות צבועים מכל התועמלנים שמתנשאים עליהם.

הנביאים האחרונים חידשו שהפולחן לא פועל את פעולתו ללא המוסר “למה לי רוב זבחיכם…לימדו היטב דירשו משפט…” (ישעיהו), הם נחשבים למורים רוחניים גדולים, אבל אליה וקוץ בה, המוסר האנושי טוב לאדם, משרת אותו, ואם הוא הופך למצוות האל העליונה הרי אנתרופומורפיזם קיצוני לפנינו, מה שהופך את הדת להומניזם רגיל, נחמד אבל לא מלהיב, לטעמי גם לא פחות פרימיטיבי.

התחלנו בהיסטוריה כדתיים באמת, הקרבנו לאל קרבנות כי פחדנו, אח”כ הפכנו את האל למגן המוסר, כלומר למשרת העליון שלנו, כעת הגענו לכך שהאל משרת גם את הטעם האסתטי שלנו, קשה לנו לראות תרנגולים נשחטים אז בשם האל נעבור לצדקה.

המשעשע הוא, שלאחר שיקום בית המקדש, אותם אלו שמהללים את אריאל על הקמפיין הצדקני יערכו הפגנות בשערי המקדש בכדי למנוע את פולחן הקרבנות “הפרימיטיבי” שיתקיים בו, ואז מה אריאל יעשה, במיוחד לאחר שהוביל את הקמפיין הצדקני של הכפרות?

הוי, אני רק מדמיין את הסרטונים של השעיר המשתלח מפורק לחתיכות רץ ברשתות החברתיות, תענוג.

דוסים, תתבגרו.

מתוך הקמפיין של משרד החקלאות!

השנה עושים כפרות בכסף ועוזרים לנזקקים!שתפו!יום הכיפורים מתקרב ואתו מנהג הכפרות. יזמתי השנה לראשונה קמפיין ציבורי נרחב בקריאה לציבור לעשות השנה את הכפרות בכסף במקום בתרנגולות. לא מעט מגדולי ישראל יצאו נגד המנהג הזה הן בגלל צער בעלי החיים והן לאור העובדה ששחיטת התרנגולות נעשית בכמויות אדירות ובלחץ מה שיכול להוביל לשחיטה לא כשרה דווקא ערב יום הכיפורים. בסופו של דבר הכסף בכפרות מגיע לנזקקים, והסיוע לחלשים בחברה הוא חלק מהערבות ההדדית אליה אנו מחויבים.

אני מודה גם למשרד להגנת הסביבה והשר אבי גבאי ומועצת הלול שהצטרפו כשותפים לקמפיין החשוב הזה. ושאפו ל Srutonim שרוטונים על הסרטון.

‎Posted by ‎אורי אריאל‎ on‎ יום רביעי 9 ספטמבר 2015

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה