אומרים טיפול זוגי או ייעוץ זוגי || למה בכלל.

גירושין במגזר החרדימאיר סבח | כששליש מהזוגות בישראל מתגרשים. ובכל שנה חלה עלייה באחוז המתגרשים. במציאות חיינו הנוכחית בה מוסד הנישואין עובר טלטלה מהיסוד. פתאום מוצאים את עצמם עשרות אלפי זוגות, מדיי חודש בחיפוש אחד מטפל זוגי או יועץ זוגי במטרה למצוא פתרון למשבר ולסכסוך.

גירושין איננו פתרון, גירושין בחלק מהמקרים יוצר בעיות שאפילו נשואין כושלים לא יוצרים.

כמו בכל חולי, כמו בכל בעיה. התשובה איננה הדחקה איננה התעלמות אלא התמודדות וכאן נכנס טיפול זוגי שמטרתו להוביל שני אנשים לזוגיות תקינה, טובה, מכבדת, מכילה ואוהבת. טיפול זוגי או ייעוץ זוגי הינו הליך בו שניים מניחים את אמונותיהם, חשיבתם, רגישותם, כאבם בפני צד שלישי. הצד השלישי הינו המטפל או היועץ הזוגי. צד זה בא כדי לאסוף את כל המידע שנאמר, והמידע שאינו נאמר, לאתר את מקורות הסכסוך, את מרכז השבר. היועץ הזוגי פועל לאינטרס אחד והוא חיזוק הקשר הזוגי וסיום הסכסוך הזוגי. שיטת פעולתו, מקצועיותו ויכולתו של המטפל או היועץ הזוגי להוביל את הזוג בתהליך – תהיה נדבך מהותי בהצלחת הטיפול או היעוץ הזוגי. כמו כן, נכונות הזוג ורצון הזוג להציל את הזוגיות חשובה לא פחות.

מהו טיפול זוגי

טיפול זוגי ניתן להשוות לכל סוג טיפול אחר. להשוואה נוכל לבחון טיפול בכאב שן. על הרופא להבין מה הגורם לסימפטום לכאב. מהם מקורות הבעיה. הרופא יבדוק ויבחן את כלל הממצאים לפני מתן תוצאות האבחון ללקוח. גם טיפול זוגי דורש בשלב הראשוני איתור מלא של כל הגורמים לשבר הזוגי. איתור זה נדרש משני בני הזוג שהרי לכל אחד מהם אמת משלו. בשלב השני של טיפול זוגי יעמדו האמיתות הללו אחת מול השנייה. ימצא הפער בתפיסות העולם, בראיית המציאות. בשלב השלישי ילמד הזוג לקחת אחריות אישית, כל אחד בפני עצמו, על דרך פעולתו תוך הבנה של צרכי הצד השני. בסיום ההליך יקבל הזוג לידיו כלים יישומיים להמשך חיזוק הקשר הזוגי.

למה לצפות בטיפול או הייעוץ זוגי?
עדיף לרצות ולא לצפות. היה והזוג מגיע עם רצון לפתרון הרי שסיכוייו להצליח גבוהים עד מאד. היה והזוג מגיע לטיפול זוגי בצפייה לנס – סביר שנס לא יתרחש. בטיפול זוגי יש להבין שעליך להשקיע את כל כולך בהצלת הקשר הזוגי. על כל צד בטיפול הזוגי להקשיב קשב רב לצד השני, לנסות להבין מה נאמר ומה לא נאמר. להבין שכדי להציל את הקשר שני בני הזוג חייבים לרצות להצילו. היה והציפייה האישית של כל אחד מבני הזוג תהיה לעשות את הכל למען הקשר – הרי שהטיפול או הייעוץ הזוגי יצליח!!!!

בפעם הבאה אשתף אתכם בשיטות השונות ובהבדלים שקיימים בין טיפול לייעוץ.

 

הכותב – מאיר סבח הינו יועץ ומכוון בנושאי זוגיות נישואין ומשפחה,

מומחה לענייני בתי הדין ולגירושין בשיתוף פעולה, טו״ר בבד״ץ

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

השבת נקרא את פרשת ‘זכור’ מבחינתי זוהי ה’אנטומיה של שנאה’ בצורה שמבהירה מה בדיוק קורה… המשך לקרוא חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

כתיבת תגובה